Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про продовження процесуального строку
04 грудня 2024 року Справа №200/7707/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Костянтинівського міського центру зайнятості (85113, Донецька область, м.Костянтинівка, площа Перемоги 8, код ЄДРПОУ 23119554) про скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Костянтинівського міського центру зайнятості, в якому просить суд:
- скасувати наказ Костянтинівського міського центру зайнятості від 05.01.2022 № НТ 220105, згідно якого, було відмовлено у наданні статусу безробітної особи згідно пп.6 п.23 Прядку від 19.09.2018 № 792 (неповернення коштів), як незаконний;
- зобов`язати Костянтинівський міський центр зайнятості повторно розглянути заяву від 05.01.2022 про надання статусу безробітної особи з урахуванням висновку суду.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08.11.2024 позов був залишений без руху у зв`язку із невідповідністю вимогам ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Позивачу було надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання суду:
- виправленої позовної заяви із зазначенням інформації про наявність або відсутність електронного кабінету стосовно відповідача; інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- доказів звернення до суду в межах строків, визначених статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України або заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду з зазначенням причин поважності його пропуску та доказами на їх підтвердження;
- доказів в обґрунтування позову, а саме: заяви позивача від 05.01.2022 про надання статусу безробітної особи, яка була подана до Костянтинівського міського центру зайнятості.
25.11.2024 на електронну адресу суду надійшли пояснення позивача на виконання ухвали суду від 08.11.2024, в якому, також, викладені клопотання про поновлення строку звернення та витребування доказів по справі.
Проте, дослідивши питання сплати судового збору позивачем, суд зазначає наступне.
Так, на виконання приписів ч. 3 ст. 161, ч. 8 ст. 160 КАС України до позовної заяви необхідно додавати документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Після вивчення матеріалів позовної заяви, суддею встановлено, що позивачем не додано до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору як особу з інвалідністю 2 групи. Також, надає до суду як доказ звільнення від сплати судового збору - копію пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 , термін дії якого - до 01.12.2020.
Дослідивши вказане пенсійне посвідчення серії НОМЕР_2 , суддею встановлено, що ОСОБА_1 (дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) пенсіонер по інвалідності 2 групи. Термін дії вказаного посвідчення визначено - до 01.12.2020.
Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» визначено пільги щодо сплати судового збору.
Так, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю (пункт 9 частини 1 вказаної статті).
Суд констатує, що позивачем не надано суду жодних доказів, які підтверджують продовження терміну дії пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 . Крім того, позивачем не надано суду жодних доказів, які підтверджують наявність/продовження інвалідності на час звернення до суду.
Підсумовуючи викладе, долучене пенсійне посвідчення серії НОМЕР_2 не є доказом, що дає право на передбачену пунктом 9 частини 1 вказаної статті 5 Закону України «Про судовий збір» пільгу, адже термін дії такого посвідчення сплив 01.12.2020.
Отже, суд зазначає, що позивачем не додано до цієї позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Доказ сплати судового збору позивачем також не надано.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регламентовано Законом України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» (далі Закон №3674-VI).
Частиною 1 ст. 4 Закону №3674-VI унормовано, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.3 ч. 2 ст.4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України від 09.11.2023 №3460-IX «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028,00 грн.
За правилами ч. 3 ст. 4 Закону №3674-VI при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру. Тобто сума судового збору за звернення до суду з цим позовом, з урахуванням понижуючого коефіцієнта 0,8, становить 968,96 (3028*0,4*0,8) грн.
Відтак, за пред`явлення цього позову позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 968,96 грн.
Суд звертає увагу, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Донецького окружного адміністративного суду розміщені на офіційному сайті суду (https://adm.dn.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», де також можна автоматично розрахувати судовий збір та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі КАС України) процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно з частиною 2 статті 121 встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає необхідним продовжити строк для усунення недоліків цієї позовної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 118, 121, 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Продовжити строк для усунення недоліків позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівського міського центру зайнятості про скасування наказу та зобов`язання вчинити певні дії.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 968,96 грн., або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, зокрема, які підтверджують наявність/продовження позивачу інвалідності ІІ групи на час звернення до суду, тощо.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до ч.2 ст.256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т.В.Загацька
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123504795 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Загацька Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні