Справа № 708/1269/24
Провадження № 2/708/538/24
УХВАЛА
про залишення зустрічної позовної заяви без руху
03 грудня 2024 року м. Чигирин
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Попельнюх А.О., розглянув матеріали зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання малолітньої дитини, та
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 через свою представницю адвоката Долгих А.С. звернулась до суду із позовом до ОСОБА_1 про визначення місця проживання малолітньої дитини.
Ухвалою Чигиринського районного суду Черкаської області від 04.11.2024 провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
29.11.2024 на адресу суду засобами електронного зв`язку із використанням системи «Електронний суд» від представника відповідача адвоката Глущенка О.С. надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, на обґрунтування якого представник зазначив, що відповідач ОСОБА_1 ухвалу про відкриття провадження отримав лише 16.11.2024, відповідно не сплив визначений судом строк на подання відзиву на позов.
02.12.2024 на адресу суду засобами електронного зв`язку із використанням системи «Електронний суд» надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дітей, відповідно до якої ОСОБА_1 просить визначити місце проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом із батьком ОСОБА_1 .
Ознайомившись із зустрічною позовної заявою та доданими до неї письмовими доказами суддею встановлено, що вони не відповідають вимогам, які визначені статтями 175 - 177 Цивільного процесуального кодексу України, що обґрунтовується наступним.
Право подання зустрічного позову регламентовано статтею 193 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву; зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Вимоги до форми і змісту зустрічної позовної заяви визначені статтею 194 ЦПК України, відповідно до якої зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу. У свою чергу негативними наслідками подання зустрічної позовної заяви з порушенням вимог щодо її форми та змісту є підставою застосування судом положень статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Відповідно до частини сьомої статті 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
У свою чергу до зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 не долучені докази її направлення іншим учасникам справи, що є підставою для застосування судом положень статті 185 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в які зазначає недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя дійшов висновку про залишення зустрічної позовної заяви без руху із наданням позивачеві за зустрічним позовом строку для усунення її недоліків шляхом надання суду доказів направлення копії зустрічної позовної заяви іншим учасникам справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175-177, 185, 193, 194 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання малолітньої дитини - залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 у семиденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали усунути недоліки позовної заяви.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у випадку не усунення недоліків зустрічної позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Андрій ПОПЕЛЬНЮХ
Суд | Чигиринський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123509376 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Чигиринський районний суд Черкаської області
Попельнюх А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні