Герб України

Рішення від 04.12.2024 по справі 440/12928/24

Полтавський окружний адміністративний суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2024 року м. ПолтаваСправа № 440/12928/24

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС у Полтавській області до Приватного підприємства ім.Зубковського про надання дозволу на погашення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач Головне управління ДПС у Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства ім.Зубковського про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в розмірі 1607388,39 грн. за рахунок майна Приватного підприємства ім.Зубковського, що перебуває у податковій заставі.

Вимоги мотивував тим, що станом на дату звернення до суду згідно інтегрованої картки особового рахунку платника податків, що ведеться ГУ ДПС у Полтавській області за відповідачем рахується податковий борг зі сплати єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 1177677,16 грн; орендної плати з юридичних осіб у розмірі 411119,39 грн; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у розмірі 6403,85 грн; з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) у розмірі 10288,74 грн; з рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води водних об`єктів місцевого значення) у розмірі 1899,25 грн. Зазначає, що податкова вимога форми «Ю» №000294-1308-1620 від 16.02.2022 у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалась та не скасовувалась. Сума боргу підтверджується обліковою карткою, яка додана до позову. Вказує, що контролюючим органом 26.09.2023 та 15.02.2024 було прийнято рішення №231/4-1631, №28/4-1631 про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу. На виконання даних рішень, до банків у яких наявні відкриті рахунки у боржника було направлено інкасові доручення щодо стягнення податкового боргу. Дані інкасовані доручення було повернуто без виконання. Посилається на те, що умовою звернення коштів на майно, яке перебуває у податковій заставі є наявність податкового боргу та відсутність на розрахункових рахунках такого платника податків грошових коштів достатніх для його погашення. Враховуючи, що заходи стягнення не призвели до погашення податкового боргу, позивач на підставі п. 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу України (далі ПК України) звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/12928/24 за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання.

Відповідач своїм правом на надання відзиву на позовну заяву не скористався, у визначений судом строк такого відзиву до суду не подав.

Учасники справи явку уповноважених представників не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку.

Згідно ч.1 ст.205 КАСУ неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно ч.9 ст.205 КАСУ якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, приймаючи до уваги надання учасниками справи всіх необхідних доказів, письмових пояснень, відсутність необхідності заслуховувати усні пояснення представників сторін, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у порядку письмового провадження.

Приватне підприємство ім.Зубковського зареєстроване як юридична особа, ідентифікаційний номер 34583838, як платник податків за основним місцем обліку перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Станом на дату звернення до суду відповідач має податковий борг зі сплати єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 1177677,16 грн; орендної плати з юридичних осіб у розмірі 411119,39 грн; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у розмірі 6403,85 грн; з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) у розмірі 10288,74 грн; з рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води водних об`єктів місцевого значення) у розмірі 1899,25 грн.

Відповідно до довідки від 30.10.2024 №19950/5/16-31-13-10-07 про наявність розрахункових рахунків ПП ім. Зубковського станом на 24.10.2024, товариство має три відкриті розрахункові рахунки у АТ "Кредобанк", АТ "Креді агріколь банк", АТ КБ "Приватбанк", АТ "Банк Альянс", філії Полтавського обласного АТ "Ощадбанк" м. Полтава.

Стверджуючи про неможливість погашення податкового боргу з огляду на відсутність коштів на рахунку відповідача у банку, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює ПК України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пунктів 87.1, 87.2 ст. 87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених вказаною статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених вказаним Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до пунктів 88.1, 88.2 статті 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

За приписами пункту 89.1 статті 89 вказаного Кодексу право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

Згідно з пунктом 89.2 статті 89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно.

Як установлено пунктом 89.3 статті 89 ПК України, майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред`являється платнику податків, що має податковий борг.

Порядок продажу майна, що перебуває у податковій заставі, врегульовано положеннями статті 95 ПК України.

Пунктами 95.1 та 95.2 статті 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

За приписами пункту 95.3 цієї ж статті, стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зміст наведених законодавчих положень дає підстави для висновку, що податковий борг платника податків може бути погашений за рахунок будь-якого майна такого платника, переданого у податкову заставу, при цьому рішення про погашення усієї суми податкового боргу шляхом продажу майна, яке перебуває у податковій заставі приймається на підставі рішення суду.

Обов`язковими умовами (обставинами), наявність яких в своїй сукупності зумовлює виникнення у контролюючого органу права на звернення до суду із даним позовом є: наявність у платника податків боргу зі сплати податків (зборів, обов`язкових платежів); сума заборгованості платника податків на момент звернення контролюючого органу до суду із позовом про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна платника має бути узгодженою у встановленому законодавством порядку; відсутність коштів на рахунках платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; наявність майна платника податків - боржника у податковій заставі.

Сукупність вказаних обставин наділяє контролюючого орган правом на звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.

Отже, ПК України встановлено черговість вжиття податковим органом заходів для погашення податкового боргу: спочатку вчиняються дії для стягнення коштів з платника податків, а у разі їх недостатності погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.

Тобто, звернення контролюючого органу до суду з позовними вимогами щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків має відбуватись після звернення про погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності платника податку, зокрема, шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку. І лише в разі недостатності коштів податковий орган має право звернутись до суду з вимогами про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податку, що перебуває у податковій заставі.

До предмету доказування у справі, що розглядається, входять обставини щодо переліку усіх відкритих платником податків банківських рахунків, наявність/відсутність на таких рахунках грошових коштів, необхідних для погашення наявної у відповідача суми податкового боргу, а також вчинення податковим органом дій щодо стягнення коштів з таких рахунків.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в постановах Верховного Суду від 15.11.2022 у справі № 807/675/16, від 06.12.2022 у справі № 813/4632/16, від 24.02.2023 у справі № 826/17041/14, від 23.03.2023 у справі № 520/15977/2020

Сукупність вказаних обставин наділяє контролюючий орган правом на звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків. При цьому вимога пункту 95.1 статті 95 ПК України щодо першочергового використання контролюючим органом як джерела погашення податкового боргу грошових коштів, які належать платнику податків, стосується як коштів на банківських рахунках, так і готівки.

Вказані висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладені в постановах від 25.03.2021 у справі № 804/5613/17, від 20.12.2021 у справі № 813/2617/17.

Верховний Суд в рішенні від 04.10.2023 у справі № 805/4446/16-а зазначив, що ПК України встановлений особливий порядок погашення заборгованості платників податків перед бюджетами і визначений перелік заходів, які повинен здійснити орган стягнення на виконання власних повноважень: звернення до суду з вимогами про стягнення коштів з рахунків у банках; опис та вилучення майна; отримання судового дозволу на погашення усієї суми боргу за рахунок майна платника податків у разі недостатності коштів на розрахункових рахунках у банках; прийняття рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що станом на дату звернення до суду згідно інтегрованої картки особового рахунку платника податків, що ведеться в ГУ ДПС у Полтавській області, за відповідачем рахувався податковий борг зі сплати єдиного податку з с/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 1177677,16 грн; орендної плати з юридичних осіб у розмірі 411119,39 грн; з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у розмірі 6403,85 грн; з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) у розмірі 10288,74 грн; з рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води водних об`єктів місцевого значення) у розмірі 1899,25 грн.

Підстави виникнення податкового боргу з єдиного податку з е/г товаровиробників, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% у розмірі 1177677,16 грн: ПП ім. Зубковського подано наступні податкові декларації: від 21.02.2022 № 9036452216, по якій обліковується податковий борг у розмірі 94279,09 грн; від 03.04.2023 № 9310250607, по якій обліковується податковий борг у розмірі 346586,26 грн; від 21.04.2023 № 9310621642, по якій обліковується податковий борг у розмірі 736811,81 грн.

Підстави виникнення податкового боргу з орендної плати з юридичних-осіб у розмірі 411119,39 грн: ПП ім. Зубковського подано податкові декларації: від 18.02.2022 №9035109511, по якій обліковується податковий борг у розмірі 3241,37 грн по терміну сплати 30.01.2023; від 15.02.2023 № 9025793286, по якій обліковується податковий борг у розмірі 407878,02 грн (по термінам сплати: 02.03.2023 у сумі 45319,78 грн, 30.03.2023 у розмірі 45319,78 грн, 01.05.2023 у розмірі 45319,78 грн, 30.05.2023 у розмірі 45319,78 грн, 30.06.2023 у розмірі 45319,78 грн, 31.07.2023 у розмірі 45319,78 грн, 30.08.2023 у розмірі 45319,78 грн, 02.10.2023 у розмірі 45319,78 грн, 30.10.2023 у розмірі 45319,78 грн).

Підстави виникнення податкового боргу з надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини у розмірі 6403,85 грн: ПП ім. Зубковського подано податкові декларації: від 13.10.2022 № 9208233845, по якій обліковується податковий борг у розмірі 4617,45 грн; від 08.02.2023 № 9306157756, по якій обліковується податковий борг у розмірі 1247,40 грн; від 27.07.2023 № 9186081428, по якій обліковується податковий борг у розмірі 539,00 грн.

Підстави виникнення податкового боргу з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) у розмірі 10288,74 грн: ПП ім. Зубковського подано податкову декларацію від 08.02.2023 № 9306157783, по якій обліковується податковий борг у розмірі 10288,74 грн.

Підстави виникнення податкового боргу з рентної плати за спецвикористання води (крім рентної плати за спецвикористання води водних об`єктів місцевого значення) у розмірі 1899,25 грн: ПП ім. Зубковського подано податкові декларації: від 28.04.2023 № 9095483023, по якій обліковується податковий борг у розмірі 912,06 грн; від 27.07.2023 № 9186039029, по якій обліковується податковий борг у розмірі 987,19 грн.

16.02.2022 відповідно до статті 59 ПК України, ГУ ДПС у Полтавській області винесено податкову вимогу форми «Ю» №000294-1308-1620.

Вищевказана податкова вимога направлялась відповідачу на його податкову адресу та була вручена 23.02.2022.

Вказана вимога у судовому порядку не оскаржувалась.

Податковим керуючим на підставі рішення про опис майна у податкову заставу від 16.02.2022 №20/16-31-13-08-09 проведено опис майна ПП ім. Зубковського у податкову заставу, про що складено акт опису майна від 30.09.2022 №2/16-31-13-10 та від 14.12.2022 №5/16-31-13-10.

Право податкової застави зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підтверджено інформаційним витягом з реєстру від 21.10.2022 №312957160, від 04.12.2022 №317635801.

Контролюючим органом 26.09.2023 та 15.02.2024 прийнято рішення №231/4-1631, №28/4-1631 про стягнення коштів платника податків з рахунків у банках у рахунок погашення податкового боргу.

На виконання даних рішень, до банків у яких наявні відкриті рахунки у боржника було направлено інкасові доручення щодо стягнення податкового боргу. Дані інкасовані доручення було повернуто без виконання.

Верховний Суд у постановах від 28.01.2020 у справі № 520/3516/19 та від 25.03.2021 у справі № 807/1621/15 зауважив, що особливості погашення податкового боргу за рахунок продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі встановлені статтею 95 ПК України, передбачають надання контролюючим органом доказів здійснення заходів щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків, або відсутності таких коштів станом, зокрема на день звернення до суду із зазначеним позовом.

Колегія суддів у справі № 520/3516/19 зазначала, що суди першої та апеляційної інстанції дійшли обґрунтованого висновку, що не підлягають задоволенню вимоги контролюючого органу про надання дозволу на погашення решти суми податкового боргу, за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі, оскільки контролюючим органом не було застосовано процедуру стягнення цієї суми податкового боргу з розрахункових рахунків відповідача,

Враховуючи наведені висновки Верховного суду, колегія суддів вважає, що надані платіжні інструкції, на які посилається контролюючий орган як на обставину відсутності грошових коштів на рахунках підприємства, складені 19.03.2023 та повернені банківською установою 30.03.2023, не є беззаперечним та достатнім доказом відсутності коштів на усіх рахунках платника податків у обслуговуючих його банках на час звернення із цим позовом до суду 20.06.2023.

Верховний Суд у рішенні від 23.03.2023 у справі № 520/15977/2020 зазначив, що процедура стягнення з платника податків податкового боргу за рахунок грошових коштів у судовому порядку передує виникненню права податкового органу на звернення до суду щодо надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Однак, податковим органом не надано рішень суду, які набрали законної сили про стягнення з відповідача податкового боргу на суму 1607388,39 грн, що є безумовною підставою для можливості реалізації передбаченого законом права на продаж майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Наведені обставини свідчать, що податковим органом не доведено існування обов`язкових умов (обставин), наявність яких в своїй сукупності, зумовлює виникнення у контролюючого органу права на звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.

Крім того, податковим органом не надано доказів щодо вжиття заходів щодо стягнення з підприємства коштів у рахунок погашення податкового боргу, зокрема, за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України та Порядком стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1244.

На підставі викладеного у сукупності суд доходить висновку про необґрунтованість позовних вимог ГУ ДПС у Полтавській області та відсутність підстав для їх задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позовуГоловного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4,Полтава,Полтавська область,36000, код ЄДРПОУ ВП 44057192) до Приватного підприємства ім.Зубковського (Ярмаки,Миргородський район, Полтавська область,37671, код ЄДРПОУ 34583838) про надання дозволу на погашення податкового боргу - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Н.Ю. Алєксєєва

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.12.2024
Оприлюднено06.12.2024
Номер документу123517439
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них

Судовий реєстр по справі —440/12928/24

Ухвала від 05.06.2025

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Ухвала від 23.04.2025

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Васильєва І.А.

Постанова від 11.03.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Постанова від 11.03.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 04.02.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 13.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 13.01.2025

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Рішення від 04.12.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

Ухвала від 04.11.2024

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Алєксєєва

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні