Справа № 947/37626/24
Провадження № 2/947/6545/24
УХВАЛА
04.12.2024 року
Суддя Київського районного суду м.ОдесиЛуняченко В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) до Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26597691) за участі третьої особи Головного управління Держгеокадастру в Одеській області (код ЄДРПОУ 39765871) про припинення права власності на земельну ділянку за попереднім власником та визнання права власності,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом про припинення права власності на земельну ділянку за попереднім власником та визнання права власності до Київського районного суду м.Одеси звернувся ОСОБА_1 , в якому просить припинити право власності ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 на земельну ділянку загальною площею 0,0403 га за адресою АДРЕСА_1 , що посвідчувалось Державним актом на право приватної власності на землю від 17.01.2000 серії І-ОД №012434 (зареєстрованим в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 3184); визнати право власності на земельну ділянку загальною площею 0,0403 га за адресою АДРЕСА_1 за ОСОБА_1 .
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено судді Луняченку В.О..
Згідно частини 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Положеннями ч.3 ст.175ЦПК України регламентовано вимоги до позовної заяви. Так, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6)відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору ( ч.4 цієї ж статті).
У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення ( ч.5 цієї ж статті).
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору ( ч.6 цієї ж статті) .
Положення ст. 177 ч.1 ЦПК України наголошує на те, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач у позові зазначає, що за подання даного позову ним сплачено судовий збір за позовну вимогу немайнового характеру у розмірі 1211,20 гривень, за позовну вимогу майнового характеру 8788,80 гривень, однак позивачем при зверненні з дійсним позовом, яких має дві позовні вимоги майнового та немайнового характеру, надано квитанцію про сплату судового збору за одну позовну вимогу (немайнового характеру) у розмірі 1211,20 гривень.
Відомостей щодо сплати судового збору за звернення з вимогами майнового характеру позивачем не надано.
Згідно з вимогами чинного законодавства, а саме Закону України «Про судовий збір» його частини 3 « За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так позивачем не зазначено ціни позову, оскільки як зазначає позивача вона йому невідома, а на час звернення до суду з дійсним позовом попередній ( орієнтовний) розрахунок судових витрат становить 10000 гривень, на підтвердження чого, як зазначено позивачем у позові, ним надано відповідну квитанцію, однак в матеріалах справи міститься квитанція про сплату судового збору у розмірі 1211,20 коп. від 22.11.24 квитанція ID:8675-35-21-6409-3051.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_3 підлягає залишенню без руху з метою надання позивачу строку, що не перевищує десяти днів з дня отримання ним копії ухвали, усунути зазначені недоліки.
З урахуванням вказаного зазначений позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. ст.175,177 ЦПК України.
Повідомити позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду виправлення до позовної заяви з урахуванням виявлених суддею недоліків, а саме визначитись з ціною позову, від розміру якого залежить розмір судового збору, сплатити судовий збір у повному обсязі відповідно до ставок, визначених Законом України «Про судовий збір» за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою підприємцем за реквізитами Київського районного суду м.Одеси (містяться на офіційному веб- сайті Київського районного суду м.Одеси), або надати суду відомості щодо наявності пільг на звільнення від сплати судового збору у строк протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст.175-177,185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Одеської міської ради за участі третьої особи Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про припинення права власності на земельну ділянку за попереднім власником та визнання права власності- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені в ухвалі недоліки у десятиденний строк з дня отримання ним ухвали суду.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Повідомити учасників процесу про можливість отримання інформації щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України (court.gov.ua).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Луняченко В. О.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123528156 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Луняченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні