Суддя Шевченко С. В.
Справа № 644/9020/24
Провадження № 2/644/3963/24
05.12.2024
РІШЕННЯ
іменем України
03 грудня 2024 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в особі головуючого судді Шевченка С.В., розглянув цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Куп`янського відділу державної виконавчої служби у Куп`янському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління МЮ, Шевченківської державної нотаріальної контори Куп`янського району Харківської області про звільнення майна з-під арешту,
у с т а н о в и в :
Позивач подала в суд позов, в якому просила зняти арешт (заборону) з квартири АДРЕСА_1 .
В обґрунтування вимог ОСОБА_1 , посилалась на те, що є спадкоємицею після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, вона дізналась про те, що на квартиру АДРЕСА_1 , частина якої належала її чоловікові і після його смерті входить до складу спадщини, накладений арешт за заявою Шевченківського ВДВС на підставі повідомлення від 21.11.2002. Позивач вважає, що арешт безпідставно продовжує зберігатись, що перешкоджає їй у реалізації спадкових прав.
Позивачка просила справу розглядати у її відсутність.
Відповідачі відзиви на позов не подали, про час та місце судового розгляду були повідомлені своєчасно та належним чином.
З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд доходить висновку, що позов задоволенню не підлягає з наведених нижче підстав.
Як вбачається з витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, 06.05.2006 року Шевченківською державною нотаріальною конторою були зареєстровані обтяження квартири АДРЕСА_1 у виді арешту на підставі повідомлення Шевченківського ВДВС від 21.11.2002.
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду упостанові у справі № 725/3352/23від 06 травня 2024 року зробив висновок щодо пред`явлення позову про зняття арешту з майна: позов про зняття арешту з майна може бути пред`явлений власником, а також особою, яка володіє на підставі закону чи договору або іншій законній підставі майном, що не належить боржнику (речове право на чуже майно). Відповідачами у справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а в окремих випадках - особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване. Як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган державної виконавчої служби, а також відповідний орган доходів і зборів (орган фіскальної служби), банк та іншу фінансову установу, які у випадках, передбачених законом, виконують судові рішення.
З наданих суду позивачем копій документів неможливо встановити в інтересах кого накладався арешт на квартиру АДРЕСА_1 .
Крім того, з витягу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна встановлено, що власником об`єкта обтяження зазначений ОСОБА_3 , а з копії свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 від 22.11.1993 року встановлено, що квартира АДРЕСА_1 , на час видачі вказаного свідоцтва, належала на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
З урахуванням викладеного вище, суд доходить висновку, що ні Куп`янський відділ державної виконавчої служби у Куп`янському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління МЮ, ні, тим більш, Шевченківська державна нотаріальна контора Куп`янського району Харківської області, не є належними відповідачами у справі.
Більш того, відсутність актуальної інформації про власників квартири АДРЕСА_1 на поточний момент, позбавляє суд можливості встановити наявність у позивачки підстав для пред`явлення позову щодо усунення порушень у здійсненні права власності відносно вказаного нерухомого майна.
Керуючись ст. 2-13,76,81,263-265 ЦПКУкраїни,суд
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Куп`янського відділу державної виконавчої служби у Куп`янському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління МЮ, Шевченківської державної нотаріальної контори Куп`янського району Харківської області про звільнення з-під арешту квартири АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня складання повного тексту рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до Харківського апеляційного суду.
Повний текст судового рішення складений 05.12.2024.
Суддя С.В. Шевченко
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 06.12.2024 |
Номер документу | 123532299 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Шевченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні