У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/1429/24
05 грудня 2024 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Куценка О. О., секретаря судового засідання Двібородчин І. В. розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду селища Богородчани цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дзвиняцької сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
10 жовтня 2024 року до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Дзвиняцької сілької ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвалою від 11 жовтня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.
В підготовче судове засідання позивач не з`явився.
Представник відповідача Дзвиняцької сільської ради в підготовче судове засідання не з`явився. Сільський голова ОСОБА_3 надіслала заяву, про проведення судового засідання за відсутності представника сільської ради, позовні зовні вимоги визнала у повному обсязі.
Враховуючи, що в підготовче судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно дост. 13 ЦПК України,суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до положень ст. 84 ЦПК України, суд вправі витребувати докази значення яких має для своєчасного, повного та всебічності розгляду справи.
Згідно з ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
З матеріалів справи вбачається, що позивач по справі ОСОБА_1 , просить визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Судом встановлено, що позивачка самостійно позбавлена можливості надати відповідні докази щодо кола спадкоємців після смерті ОСОБА_1 , а також інформацію чи звертались із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 інші спадкоємці.
За таких обставин, з метою недопущення порушення прав інших можливих спадкоємців у справі, повного та об`єктивного розгляду справи та виходячи із положень ч. 1 ст. 2 ЦПК України, відповідно завдань цивільного судочинства, а саме справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення цивільної справи з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, то суд приходить до висновку про витребування доказів.
Керуючись ст. 12, 81, 84, 198, 200, 222-223, 259-260 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Витребувати у приватного нотаріуса Івано-Франківського районного нотаріального округу Острогляд Я. В. інформаційну довідку зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину), інформаційну довідку зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори), копію спадкової справи, відомості про коло спадкоємців, видані свідоцтва про право на спадщину щодо спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Затребувану інформацію необхідно направити до 13 грудня 2024 року на адресу суду.
Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Підготовче судове засідання відкласти на 15 годину 00 хвилин 16 грудня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123535586 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Куценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні