Рішення
від 20.11.2024 по справі 160/24663/24
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2024 рокуСправа №160/24663/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ПРИВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖУРАВЛИНКА» до відповідача-1 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відповідача-2 Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

12 вересня 2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшла позовна заява ПРИВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖУРАВЛИНКА» до відповідача 1 - Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, відповідача 2 - Державної податкової служби України, із врахуванням збільшених позовних вимог від 01.10.2024 року в якій позивач просить:

1. Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області:

- рішення від 06.09.2024 року № 11738822/38359098, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 1 від 05.08.2024 року;

- рішення від 10.09.2024 року № 11747470/38359098, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 05.08.2024 року;

- рішення № 11778229/38359098 від 17.09.2024 року, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 3 від 26.08.2024 року;

2. Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 05.08.2024 року, № 2 від 05.08.2024 та № 3 від 26.08.2024 року датою їх фактичного отримання.

В обґрунтування позовних вимог зазначається, що ПСП «ЖУРАВЛИНКА» за результатами здійснення господарських операцій з ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» щодо виконання взятих на себе зобов`язань з поставки товарів за Договорами поставки №6 від 05.08.2024 року та №7 від 05.08.2024 року було складено та направлено в електронній формі на реєстрацію до ЄРПН податкові накладні № 1 від 05.08.2024 року на суму 125172,00 грн. в т.ч. ПДВ 14% - 15372,00 грн.; № 2 від 05.08.2024 року на суму 1094605,86 грн., в т.ч. ПДВ 20% - 182 434,31 грн., а також за Договором на виконання сільськогосподарських робіт №8 від 01.08.2024 року було складено та направлено в електронній формі на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну № 3 від 26.08.2024 року на суму 209027 грн. в т.ч. ПДВ - 34837,96 грн. Квитанціями № 1, реєстрацію вищевказаних податкових накладних було зупинено та до кожної з них зазначено про те, що вони складені та подані платником податку, який відповідає вимогам п.8 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. На виконання п.4 Порядку № 520 ПСП «ЖУРАВЛИНКА» подало пояснення та копії документів по кожній із зупинених податкових накладних, стосовно підтвердження реальності здійснення господарських операцій. Рішеннями Комісії регіонального рівня від 06.09.2024 року №11738822/38359098 було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 1 від 05.08.2024 року; від 10.09.2024 року №11747470/38359098 було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 2 від 05.08.2024 року; від 17.09.2024 року № 11778229/38359098 було відмовлено в реєстрації податкової накладної № 3 від 26.08.2024 року з підстави «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Наявність ризикових операцій». Позивач зазначає про те, що ПСП «ЖУРАВЛИНКА» надавались пояснення з детальним описом господарських операцій, за якими були складені податкові накладні. Крім того, позивач зауважує, що надані ним документи у повній мірі підтверджують реальність господарських операцій, за наслідками яких складено та направлено для реєстрації податкові накладні № 1 від 05.08.2024 року, № 2 від 05.08.2024 року, № 3 від 26.08.2024 року, а також, відповідачами не встановлено обставин, які б свідчили про юридичну дефектність поданих документів. Таким чином, на думку позивача, ним було надано всі необхідні первинні документи на підтвердження реальності господарських операцій, за результатами яких складено вищезазначені податкові накладні, які безпідставно не взято контролюючим органом до уваги.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі отримано представниками позивача та відповідачів 1 та 2 23.09.2024 року, про що в матеріалах справи містяться довідки про доставку електронного листа.

01 жовтня 2024 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» від представника позивача адвоката Войтенко К.В. надійшла заява про збільшення позовних вимог у справі №160/24663/24.

Ухвалою суду від 07 жовтня 2024 року заяву представника позивача адвоката Войтенко К.В. про збільшення позовних вимог у справі №160/24663/24 задоволено.

Цією ж ухвалою прийнято заяву про збільшення позовних вимог, а також відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

07 жовтня 2024 року до суду через підсистему «Електронний суд» надійшов відзив Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на позовну заяву, в якому відповідач-1 пред`явлений позов не визнав та заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що згідно з даними ЄРПН позивачем подано на реєстрацію 1) податкову накладну № 1 від 05.08.2024 на загальну суму 125 172,00 грн, у т.ч. ПДВ 15 372,00 грн. за Договором поставки № 6 від 05.08.2024; 2) податкову накладну № 2 від 05.08.2024 на загальну суму 1 094 605,86 грн, у т.ч. ПДВ 182 434,31 грн. за Договором поставки № 7 від 05.08.2024; 3) податкову накладну № 3 від 26.08.2024 на загальну суму 209 027,76 грн, у т.ч. ПДВ 34 837,96 грн, за Договором про виконання сільськогосподарських робіт № 8 від 01.08.2024. Згідно з Квитанціями про реєстрацію ПН/РК, реєстрацію податкових накладних було зупинено, оскільки податкові накладні складені та подані платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. 11.04.2024 Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №1041 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку (п.8 Критеріїв ризиковості платника податку, зокрема: 13 придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого (их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку). Скориставшись правом, визначеним п. 4 Порядку №520, позивач 04.09.2024 надав Повідомлення про подання пояснень та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №1 від 05.08.2024, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі. Комісія ГУ ДПС у Дніпропетровській області 06.09.2024 прийняла рішення № 11738822/38359098 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 від 05.08.2024 в ЄРПН у зв`язку із наданням позивачем копій документів, складених останнім із порушенням законодавства, а також через наявність ризикових операцій. Зокрема, відповідно до наданих позивачем документів, податкову накладну №1 від 05.08.2024 сформовано позивачем за результатами здійснення господарської операції, проведеної на підставі Договору поставки №6 від 05.08.2024 та наданий перелік документів не містить визначену умовами Договору товарно-транспортну накладну, встановити фактичний рух зазначеного у Договорі товару є неможливим, отже позивачем не в повному обсязі надано копії первинних документів щодо руху товару, зазначеного у податковій накладній №1 від 05.08.2024, а також надані позивачем первинні документи містять недоліки щодо форми і змісту, які не дають можливості встановити фактичний рух товару, зазначеного у податковій накладній. Також, скориставшись правом, визначним п. 4 Порядку №520, позивач 06.09.2024 надав Повідомлення про подання пояснень та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №2 від 05.08.2024, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі. Комісія ГУ ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН 10.09.2024 прийняла рішення №11747470/38359098 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 від 05.08.2024 в ЄРПН у зв`язку із наданням позивачем копій документів, складених останнім із порушенням законодавства, а також через наявність ризикових операцій. Зокрема, відповідно до наданих позивачем документів, податкову накладну №2 від 05.08.2024 сформовано позивачем за результатами здійснення господарської операції, проведеної на підставі Договору поставки №7 від 05.08.2024. Відповідно до наданих позивачем документів, місцезнаходженням постачальника зазначеного у договорі товару є: Дніпропетровська обл., Дніпровський район, село Єлизаветівка. Місцем передачі товару, згідно з п.2.2. Договору, є склад Покупця за адресою: с.Журавлинка, Синельниківський район, Дніпропетровська область. Отже, умовами Договору передбачено фізичне переміщення товару у просторі за наявності належним чином оформленої товарно-транспортної накладної. Також, скориставшись правом, визначеним п. 4 Порядку №520, позивач 13.09.2024 надав Повідомлення про подання пояснень та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній №3 від 26.08.2024, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі. Комісія Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН № 11778229/38359098 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 26.08.2024 в ЄРПН у зв`язку із наданням позивачем копій документів, складених останнім із порушенням законодавства, а також через наявність ризикових операцій. Відповідно до наданих позивачем документів, податкову накладну №3 від 26.08.2024 сформовано позивачем за результатами здійснення господарської операції, проведеної на підставі Договору про виконання сільськогосподарських робіт №8 від 01.08.2024. На момент прийняття оскаржуваних рішень, позивача включено до переліку ризикових платників податків рішенням від №1041 від 11.04.2024. Також відповідач-1 у своєму відзиві посилається на практику суду касаційної інстанції зокрема на те, що ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29.09.2015 у справі №К/800/29513/14 зазначено, що оприбуткування товарів без наявності належним чином оформлених ТТН, в разі фізичного переміщення товарів в просторі за допомогою автомобільного транспорту, нормами чинного законодавства не передбачено. Відповідно до вищезазначеної ухвали Вищого адміністративного Суду України від 06.07.2016 у справі №К/800/38951/15, відсутність в матеріалах справи належним чином оформлених ТТН чи інших документів, що відображатимуть перевезення товару, виключає можливість встановити рух такого товару.

Разом із відзивом на позовну заяву 07 жовтня 2024 року до суду через підсистему «Електронний суд» від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшла заява, в якій заявник просить здійснювати розгляд справи №160/24663/24 за правилами загального позовного провадження, а у разі такої відмови, розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження, але з викликом сторін.

07 жовтня 2024 року до суду засобами поштового зв`язку надійшов відзив Державної податкової служби України на позовну заяву в якому відповідач-2 заперечує проти задоволення позовних вимог, які заявлені до нього, посилаючись на те, що реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є дискреційними повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу Державної податкової служби України. Позовні вимоги про зобов`язання зареєструвати податкову накладну є передчасними, а належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повторно розглянути питання щодо реєстрації податкової накладної.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2024 року у задоволенні заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про розгляд справи в порядку загального позовного провадження по справі №160/24663/24 - відмовлено.

Копію ухвали від 08.10.2024 року отримано представниками позивача та відповідачів 1 та 2 10.10.2024 року, про що в матеріалах справи містяться довідки про доставку електронного листа.

24 жовтня 2024 року до суду через підсистему «Електронний суд» надійшов відзив Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на уточнену позовну заяву з врахуванням збільшення позовних вимог, в якому відповідач-1 пред`явлений позов не визнав та заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що позивач перебуває на обліку ГУ ДПС у Дніпропетровській області (Петриківська ДПІ). Основним видом діяльності є: вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (Код КВЕД 01.11). Згідно з даними ЄРПН позивачем подано на реєстрацію до ЄРПН податкову накладну № 3 від 26.08.2024 на загальну суму 209 027,76 грн, у т.ч. ПДВ 34 837,96 грн, щодо виконання робіт: лущення стерні, дискування, на адресу контрагента ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (код ЄДРПОУ 44045119) за Договором про виконання сільськогосподарських робіт № 8 від 01.08.2024. Згідно з Квитанцією про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.09.2024, відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку №1165 реєстрацію податкової накладної від 26.08.2024 №3 в ЄРПН було зупинено, оскільки податкова накладна складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник "D"=4.8784%, "Рпоточ"=0. Дослідивши надані Позивачем 13.09.2024 документи, Комісія Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з питань зупинення реєстрації РН/РК в ЄРПН 17.09.2024 прийняла рішення № 11778229/38359098 про відмову в реєстрації податкової накладної №3 від 26.08.2024 в ЄРПН у зв`язку із наданням позивачем копій документів, складених останнім із порушенням законодавства, а також через наявність ризикових операцій. Відповідно до наданих позивачем 13.09.2024 документів, податкову накладну №3 від 26.08.2024 сформовано позивачем за результатами здійснення господарської операції, проведеної на підставі Договору про виконання сільськогосподарських робіт №8 від 01.08.2024. Отже, умовами наданого Позивачем Договору не визначено місце виконання сільськогосподарських робіт, виконання яких є предметом господарської операції, відображеної позивачем у податковій накладній №3 від 26.08.2024. Оскільки умови Договору не містять відомостей щодо місця виконання робіт, визначених даним Договором, встановити та підтвердити факт наявності господарської операції, відображеної позивачем у податковій накладній №3 від 26.08.2024 - є неможливим. Отже, на розгляд комісії ГУ ДПС у Дніпропетровській області не в повному обсязі надано копії первинних документів, що підтверджують факт виконання позивачем робіт, відображених у податковій накладній №3 від 26.08.2024. Водночас, надані позивачем первинні документи містять недоліки щодо форми і змісту, які не дають можливості встановити факт виконання робіт, що відображені у податковій накладній №3 від 26.08.2024. На момент прийняття оскаржуваного рішення рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1041 від 11.04.2024 позивача було включено до переліку ризикових платників податків. На час звернення позивача із даним позовом до суду рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1041 від 11.04.2024 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку не скасовано, та не оскаржено позивачем.

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

ПРИВАТНЕ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖУРАВЛИНКА» (код ЄДРПОУ 38359098) є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 25.09.2013 року, про що зроблено відповідний запис №12111020000000482, а також відповідно до Виписки з ЄДРПОУ від 21.01.2022 року №1002111070011000482, яке міститься в матеріалах справи, позивача 26.09.2013 року взято на облік як платника податків ГУ ДПС у Дніпропетровській області, Василівська ДПІ (Василівський р-н) та є платником податку на додану вартість з 01.10.2014 року, індивідуальний податковий номер 383590904276 згідно із Витягом з реєстру платників податку на додану вартість від 08.02.2024 року №2404264500012, який наявний у матеріалах справи.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видами діяльності ПСП «ЖУРАВЛИНКА» є: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний); 01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; 01.19 Вирощування інших однорічних і дворічних культур; 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

Адреса місцезнаходження позивача: АДРЕСА_1 згідно із Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21.01.2022 року, яка наявна у матеріалах справи.

Для здійснення господарської діяльності ПСП «ЖУРАВЛИНКА» орендує у ФОП ОСОБА_1 , відповідно до умов Договору оренди №2 від 01.04.2023 року, нежитлову будівлю зерносховища загальною площею 1131,7 кв.м. та ангар 581,6 кв.м. за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, с. Журавлинка, вул. Солов`їна, буд. 47а (п. 1.1-1.2, 2.3 Договору), орендна плата відповідно із п. 5.2 Договору встановлюється у розмірі 1,00 грн. (одної грн. 00 коп.) на місяць, термін оренди становить 36 місяців, (п. 1.3 Договору). Відомості про основні засоби, через які проводиться діяльність, а саме: орендовані будівля зерносховища та будівля ангара відображені у поданому 01.04.2023 Повідомленні про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (формою 20-ОПП).

Також відповідно до Зведення орендованих земельних ділянок (паїв) станом на 01.03.2024 року ПСП «ЖУРАВЛИНКА» орендує на територіях: Васильківської ОТГ, с.Григорівка земельні ділянки загальною площею 66,4994 га, Дубовиківської ОТГ, с.Журавлинка земельні ділянки загальною площею 85,4405 га та Дубовиківської ОТГ, с.Шевченкове земельні ділянки загальною площею 5,1316 га.

Згідно наданого штатного розкладу ПСП «ЖУРАВЛИНКА» станом на 01.02.2024 р. передбачені наступні посади: директор, агроном, бухгалтер, інженер комп`ютерних систем, касир, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, усього 8 штатних одиниць.

В матеріалах справи, наявна ліцензія на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) за реєстраційним номером 04150414202300173 від 17.04.2023, терміном дії з 21.04.2023 року до 21.04.2028 року.

До матеріалів справи також додано звіт про посівні площі сільськогосподарських культур поданий ПСП «ЖУРАВЛИНКА» за формою 4-сг за 2024 рік, відповідно до якого посівна площа пшениці озимої складає 36.50 га, соняшника 30 га, ріпак озимий 30.14 га, соняшника 60.43 га.

Згідно звіту збирання врожаю сільськогосподарських культур станом на 01.08.2024 року за формою № 37-сг (місячна) зібрана площа пшениці озимої складає 36.50 га, ріпака озимого 30.14 га.

ПСП «ЖУРАВЛИНКА» для провадження сільськогосподарської діяльності були придбані (орендовані) товари послуги у наступних контрагентів-постачальників: ТОВ «АРНІ 2010» на підставі Договору поставки нафтопродуктів №40/2019 від 13.05.2019 року відповідно до видаткової накладної №116 від 08.02.2024 року та рахунку на оплату №106 від 08.02.2024 року придбано дизельне паливо у кількості 4100 л, на загальну суму 190 059,60 грн., в т.ч. ПДВ 31 676,60 грн., яке було поставлено позивачу згідно із товарно-транспортною накладною на відпуск нафтопродуктів (нафти) №00000000116 від 08.02.2024 року. ПСП «ЖУРАВЛИНКА» сплатило на рахунок ТОВ «АРНІ 2010» згідно із платіжною інструкцією №48 від 09.02.2024 р. 190 059,60 грн. із призначенням платежу: «за дизельне паливо згідно рахунку №106 від 08.02.2024 року, ПДВ-20%-31 676,60 грн.» З ДП АТ «НАК УКРАГРОЛІЗИНГ» на підставі Договору фінансового лізингу №4-21-42ств-фл/79 від 09.03.2021 року відповідно до додатку 1 до Договору придбано прес-підбирач рулонний ПРФ-145 строк лізингу 3 роки, у кількості 1 шт., на загальну суму 250 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 41 666,67 грн. та було виписано рахунок на оплату №2791 від 09.03.2021 року, який ПСП «ЖУРАВЛИНКА» сплатило на рахунок ДП АТ «НАК УКРАГРОЛІЗИНГ» згідно із платіжною інструкцією №97 від 10.03.2021 р. 23 500,00 грн. із призначенням платежу: «попередній лізинговий платіж згідно рахунку №2791 від 09.03.2021 р., ПДВ-20%-3916,67 грн.». З ДП АТ «НАК УКРАГРОЛІЗИНГ» на підставі Договору фінансового лізингу №4-21-68ств-фл/124 від 25.03.2021 року відповідно до додатку 1 до Договору придбано сівалка зернотукова «Фаворит» строк лізингу 3 роки, у кількості 1, на загальну суму 275 550,00 грн., в т.ч. ПДВ 45 925,00 грн. та було складено рахунок на оплату №3672 від 25.03.2021 року, який ПСП «ЖУРАВЛИНКА» сплатило на рахунок ДП АТ «НАК УКРАГРОЛІЗИНГ» згідно із платіжною інструкцією №117 від 26.03.2021 р. 28 807,50 грн. із призначенням платежу: «попередній лізинговий платіж згідно рахунку №3672 від 25.03.2021 р., ПДВ-20%-4801,25 грн.». З ТОВ «НФМ АГРО» на підставі Договору поставки сільськогосподарської техніки №Н-138 Т-22 від 10.11.2022 року відповідно до рахунку-фактури №СФ00072261 від 10.11.2022 року та видаткової накладної №РН00045160 від 14.11.2022 року придбано косарка-подрібнювач у кількості 1 шт. та візок у кількості 1 шт. на загальну суму 406 277,30 грн., в т.ч. ПДВ 67 712,88 грн., які були поставлені позивачу згідно із товарно-транспортною накладною №976 від 14.11.2022 року. У ПП «УКРАЇНСЬКА АГРАРНА ТЕХНІКА» на підставі Договору №89 від 15.05.2023 року відповідно до рахунку на оплату №155 від 15.05.2023 року та видаткової накладної №171 від 22.05.2023 року придбано маркер 850.42.00.00.000 у кількості 1 шт., на загальну суму 102 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 17 000,00 грн. ПСП «ЖУРАВЛИНКА» сплатило на рахунок ПП «УКРАЇНСЬКА АГРАРНА ТЕХНІКА» згідно із платіжною інструкцією №111 від 16.05.2023 р. 102 000,00 грн. із призначенням платежу: «за маркер згідно рахунку №155 від 15.05.2023 р., ПДВ-20%-17 000,00 грн.». У ФОП ОСОБА_1 на підставі Договору поставки №28 від 21.08.2023 року відповідно до рахунку №28 від 21.08.2023 року та видаткової накладної №28 від 21.08.2023 року придбано гербіцид «Тотал» у кількості 10,26 л. та насіння ріпаку у кількості 36 міш., на загальну суму 136 156,17 грн. без ПДВ. З ФОП ОСОБА_1 на підставі Договору про виконання сільськогосподарських робіт №30 від 21.08.2023 року відповідно до Акту здачі-прийняття робіт №30 від 24.08.2023 року замовлено послуги культивація (післяжнивна) у кількості 173,60 га та посів ріпака у кількості 30,14 га, на загальну суму 156 235,48 грн. без ПДВ.

Щодо господарських операцій за податковою накладною №1 від 05.08.2024 року, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали справи, між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Постачальник) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Покупець) було укладено Договір поставки №6 від 05.08.2024 року (далі Договір), відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця продукцію (далі Товар), в повному об`ємі, за ціною та відповідної якості, що зазначені у цьому Договорі, в Покупець зобов`язується прийняти і оплатити Товар на умовах цього Договору: ріпак озимий у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн., в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн. (п.1.1-1.2 Договору).

Розділом 2 Договору передбачені строки і умови поставки, відповідно до яких Постачальник поставляє Товар згідно умов цього Договору протягом 10 /десяти днів (п. 2.1 Договору). Місце передачі товару (склад Покупця) за адресою: с. Журавлинка, Синельниківський район, Дніпропетровська область (п. 2.2 Договору). Датою поставки Продукції є дата, коли продукція була передана у власність Покупця, що підтверджується відповідними документами (видаткова накладна та акт прийому-передачі товару) (п. 2.3 Договору).

Пунктом 4.2.2 Договору передбачається про те, що розрахунок з Постачальником здійснюється в національної валюті України (гривня) шляхом безпосереднього банківського перерахування на розрахунковий рахунок Постачальника, або в іншій не забороненій законом формі, з моменту приймання Товару за видатковою накладною не пізніше « 01» грудня 2024 року.

Пунктом 7.1 Договору передбачається про те, що Договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами і діє до « 01» грудня 2024 року, але до повного виконання обома сторонами своїх зобов`язань за цим договором.

05 серпня 2024 року Сторонами було укладено Акт приймання-передачі товару №6 до Договору поставки №6 від 05.08.2024 року про те, що відповідно до зазначеного вище Договору поставки Покупець прийняв, а Постачальник передав товар відповідно до переліку: ріпак озимий 2024 року у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №6 від 05.08.2024 р., а також Сторонами підписано видаткову накладну №1 від 05.08.2024 р. на товар: ріпак озимий 2024 року у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн.

За результатами здійснення господарських операцій з ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» щодо виконання взятих на себе зобов`язань ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на виконання вимог чинного законодавства України 05.08.2024 року було складено податкову накладну №1 на загальну суму 125 172,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн. та направлено її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Контролюючим органом прийнято податкову накладну, однак її реєстрацію зупинено. У квитанції №9242001912 від 21.08.2024 року зазначено, що «Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 05.08.2024 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник "D"-6.6833%, "Рпоточ"=0). Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбаних товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи водо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

З метою надання пояснень та копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» направлено на адресу контролюючого органу Повідомлення №21 від 04.09.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №1 від 05.08.2024 року з додаванням документів у кількості 28 додатків, що підтверджують господарські операції та підстави складання податкової накладної, що, на думку позивача, було цілком достатньою підставою для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН за конкретним критерієм, підтверджуючих господарську операцію та підстави її складання.

Проте, спірним рішенням Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 06.09.2024 року №11738822/38359098 відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 05.08.2024 року, складеної ПСП «ЖУРАВЛИНКА» через: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Наявність ризикових операцій».

Щодо господарських операцій за податковою накладною №2 від 05.08.2024 року, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали справи, між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Постачальник) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Покупець) було укладено Договір поставки №7 від 05.08.2024 року (далі Договір), відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця Основні засоби (далі Товар), в повному об`ємі, за ціною та відповідної якості згідно Специфікації, яка є невід`ємною частиною даного Договору, в Покупець зобов`язується прийняти і оплатити Товар на умовах цього Договору (п.1.1 Договору). Загальна сума Договору складає: 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн. (п.1.2 Договору).

Розділом 2 Договору передбачені строки і умови поставки, відповідно до яких Постачальник поставляє Товар згідно умов цього Договору протягом 10 /десяти днів (п. 2.1 Договору). Місце передачі товару (склад Покупця) за адресою: с. Журавлинка, Синельниківський район, Дніпропетровська область (п. 2.2 Договору). Датою поставки Продукції є дата, коли продукція була передана у власність Покупця, що підтверджується відповідними документами (видаткова накладна та акт прийому-передачі товару) (п. 2.3 Договору).

Пунктом 4.2.2 Договору передбачається про те, що розрахунок з Постачальником здійснюється в національної валюті України (гривня) шляхом безпосереднього банківського перерахування на розрахунковий рахунок Постачальника, або в іншій не забороненій законом формі, з моменту приймання Товару за видатковою накладною не пізніше « 01» грудня 2024 року.

Пунктом 7.1 Договору передбачається про те, що Договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами і діє до « 01» грудня 2024 року, але до повного виконання обома сторонами своїх зобов`язань за цим договором.

На виконання вимог п.1.1 Договору Сторонами було погоджено Специфікацію основних засобів до Договору, а саме: Агрегат дисковий АГ 2.4-2.0 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 248,37 грн.; Борони важкі у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 523,32 грн.; Борони середні з 13 шт. у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 705,51 грн.; Бочка 5 куб. м. у кількості 3 шт., вартість без ПДВ 2 558,49 грн.; Заправочна колонка у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 310,14 грн.; Каток ККШГ-6 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 651,79 грн.; Культиватор КРФ-5.9 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 713,55 грн.; Оприскувач навісний 800 л. у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 775,30 грн.; Очищувач ОВС-25 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 5 427,07 грн.; Погрузчик 3м-90 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 264,13 грн.; Розприскувач РУМ 0.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 542,71 грн.; Сівалка СПУ-8 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 341,64 грн.; Трактор "Беларус-892" 42467АЕ у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 42 669,25 грн.; Протруювач шнековий ПНШ-5 "Господар" у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 5 706,89 грн.; Плуг ПНБ-3.35 у кількості 2 шт., вартість без ПДВ 4 284,00 грн.; Ємкість 5000 л. Агро у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 216,39 грн.; Лущильник дисковий ЛДГ-10М у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 35 744,20 грн.; Трактор "Беларус-892" 47818AE у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 85 441,20 грн.; Сівалка «Super Walter» у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 188 569,05 грн.; Завантажувач сівалок 3С-30 М у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 6 744,96 грн.; Обладнання GPS (дисплей та антена) у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 8 573,11 грн.; Бак 2000 л. УХП у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 788,03 грн.; Фронтальний навантажувач GENERAL, к-т у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 19 699,39 грн.; Розкидувач добрив РУМ-1000 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 9 028,89 грн.; Коток польовий КР-6П-01 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 49 326,48 грн.; Прес-підбирач рулонний ПРФ-145 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 59 490,04 грн.; Сівалка зернотукова "Фаворит" C3Ф-4000-06V у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 65 569,93 грн.; Косарка-подрібнювач Balzer S26.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 201 838,78 грн.; Візок Balzer S26.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 27 055,28 грн.; Маркер 850.42.00.00.000 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 66 363,66 грн. Всього без ПДВ 912 171,55 грн., ПДВ 20%-182 434,31 грн., разом з ПДВ 1 094 605,86 грн.

05 серпня 2024 року Сторонами було укладено Акт приймання-передачі товару №2 до Договору поставки №7 від 05.08.2024 року про те, що відповідно до Рішення власника №28 від 05.08.2024 року та Договору поставки №7 від 05.08.2024 року ПСП «ЖУРАВЛИНКА» передає, а ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» приймає в основні засоби визначені Специфікацією відповідно до переліку на загальну суму 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №7 від 05.08.2024 р., а також Сторонами підписано видаткову накладну №2 від 05.08.2024 р. на товар визначений Специфікацією на загальну суму 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн.

За результатами здійснення господарських операцій з ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» щодо виконання взятих на себе зобов`язань ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на виконання вимог чинного законодавства України 05.08.2024 року було складено податкову накладну №2 на загальну суму 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн. та направлено її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Контролюючим органом прийнято податкову накладну, однак її реєстрацію зупинено. У квитанції №9251257378 від 29.08.2024 року зазначено, що «Відповідно до п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 05.08.2024 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник "D"-6.6833%, "Рпоточ"=0). Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбаних товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи водо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

З метою надання пояснень та копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» направлено на адресу контролюючого органу Повідомлення №22 від 06.09.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №2 від 05.08.2024 року з додаванням документів у кількості 33 додатків, що підтверджують господарські операції та підстави складання податкової накладної, що, на думку позивача, було цілком достатньою підставою для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН за конкретним критерієм, підтверджуючих господарську операцію та підстави її складання.

Проте, спірним рішенням Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 10.09.2024 року №117447470/38359098 відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 05.08.2024 року, складеної ПСП «ЖУРАВЛИНКА» через: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Наявність ризикових операцій».

Щодо господарських операцій за податковою накладною №3 від 26.08.2024 року, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали справи, між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Виконавець) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Замовник) було укладено Договір про виконання сільськогосподарських робіт №8 від 01.08.2024 року (далі Договір), відповідно до умов якого Виконавець зобов`язується надати Замовнику послуги по проведенню комплексу сільськогосподарських робіт (вид економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві») на землях сільгосппризначення, обсяг яких указано в п. 2.2. цього Договору (п.1.1 Договору). Роботи, визначені у п. 1.1. Договору, виконуватимуться Виконавцем за допомогою власних транспортних засобів, техніки та обладнання, які передбачені для АПК (далі - техніка) (п.1.2 Договору). Заправка техніки Виконавця проводиться пальним Виконавця в межах норм для даного виду техніки (п.1.3 Договору). Поточний ремонт та обслуговування техніки проводиться за рахунок Виконавця (п.1.4 Договору).

Розділом 2 Договору передбачені ціна та обсяги робіт, відповідно до яких вид робіт/послуг: лущення стерні у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 360,00 грн., вартість без ПДВ 59 158,80 грн. та дискування у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 700,00 грн., вартість без ПДВ 115 031,00 грн. Всього без ПДВ 174 189,80 грн., ПДВ 20%-34 837,96 грн., разом з ПДВ 209 027,76 грн. Період виконання робіт складає: з « 01» серпня 2024 р. по « 30» серпня 2024 р. (п.2.2 Договору). Періоди виконання робіт можуть змінюватися додатковою угодою, якщо виконання сільськогосподарських робіт неможливе по об`єктивним причинам (кліматичні умови) (п.2.3 Договору).

Розділом 2 Договору передбачені умови оплати, відповідно до яких після закінчення робіт сторони складають акт про виконані роботи. Цей акт є невід`ємною частиною даного Договору і є підставою для проведення розрахунків (п.3.1 Договору). Розрахунок з Виконавцем здійснюється у безготівковій, або в іншій не забороненій законом формі, на підставі виставленого рахунку фактури не пізніше « 01» грудня 2024 року з моменту підписання акта прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) (п.3.2 Договору).

Пунктом 8.1 Договору передбачається про те, що Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до « 01 » грудня 2024 року, але до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань.

Сторонами було укладено Доповнення №1 до Акта здачі-приймання робіт (наданих послуг) №8 від 26.08.2024 року в якому зазначено: послуга лущення стерні в Дубовиківській ОТГ, с. Журавлинка, загальною площею 181,34 га, період виконання робіт з 01.08.2024 р. по 06.08.2024 р., оброблено 140,75 га, використано палива 1126,00 л.; послуга лущення стерні в Васильківській ОТГ, с. Григорівка, загальною площею 23,58 га, період виконання робіт з 07.08.2024 р. по 09.08.2024 р., оброблено 23,58 га, використано палива 188,64 л.; послуга дискування в Дубовиківській ОТГ, с. Журавлинка, загальною площею 181,34 га, період виконання робіт з 19.08.2024 р. по 22.08.2024 р., оброблено 140,75 га, використано палива 2111,25 л.; послуга дискування в Васильківській ОТГ, с. Григорівка, загальною площею 23,58 га, період виконання робіт з 23.08.2024 р. по 26.08.2024 р., оброблено 23,58 га, використано палива 353,70 л.. Всього оброблено 328,66 га та використано палива 3779,59 л. А також зазначено про те, що роботи (послуги) виконані повністю із дотриманням агротехнічних норм.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №8 від 26.08.2024 р. відповідно до якого

лущення стерні у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 360,00 грн., вартість без ПДВ 59 158,80 грн. та дискування у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 700,00 грн., вартість без ПДВ 115 031,00 грн. Всього без ПДВ 174 189,80 грн., ПДВ 34 837,96 грн., разом з ПДВ 209 027,76 грн.

За результатами здійснення господарських операцій з ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» щодо виконання взятих на себе зобов`язань ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на виконання вимог чинного законодавства України 26.08.2024 року було складено податкову накладну №3 на загальну суму 209 027,76 грн. в т.ч. ПДВ 34 837,76 грн. та направлено її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Контролюючим органом прийнято податкову накладну, однак її реєстрацію зупинено. У квитанції №9268184580 від 13.09.2024 року зазначено, що «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 05.08.2024 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомлено: показник "D"-4.8784%, "Рпоточ"=0). Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбаних товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи водо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

З метою надання пояснень та копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» направлено на адресу контролюючого органу Повідомлення №23 від 13.09.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №3 від 26.08.2024 року з додаванням документів у кількості 18 додатків, що підтверджують господарські операції та підстави складання податкової накладної, що, на думку позивача, було цілком достатньою підставою для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН за конкретним критерієм, підтверджуючих господарську операцію та підстави її складання.

Проте, спірним рішенням Комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 17.09.2024 року №11778229/38359098 відмовлено у реєстрації податкової накладної №3 від 26.08.2024 року, складеної ПСП «ЖУРАВЛИНКА» через: «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: Наявність ризикових операцій».

Не погодившись із прийнятими відповідачем-1 рішеннями про відмову в реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до абзацу 1 пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Такий Порядок був затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (з наступними змінами, далі - Порядок №1246).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до пунктів 12-15 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 13 Порядку №1246 передбачено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до приписів п. 201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1165 від 11 грудня 2019 року (далі - Порядок №1165) (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин), платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

За приписами п. п. 7, 8, 9 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

При цьому, Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, якими, зокрема, згідно з п.8 цих Критеріїв є: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Системний аналіз наведених вище норм свідчить, що метою здійснення контролюючим органом моніторингу податкових накладних/розрахунків коригування шляхом аналізу наявної податкової інформації, що міститься в інформаційних ресурсах Державної податкової служби є виявлення ризиків порушення норм податкового законодавства. Здійснюючи моніторинг, контролюючий орган виявляє ризик порушення норм податкового законодавства, який проявляється у ймовірності складання та надання податкової накладної з порушенням Податкового кодексу та неможливості здійснення операцій з постачання товарів/послуг дані про які зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування та/або ймовірності уникнення платником податку виконання свого податкового обов`язку.

Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктом 11 Порядку №1165 встановлено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як зазначено вище, пункт 8 Додатку 1 до Порядку №1165 відносить до ознак ризиковості платника податку на додану вартість наявність у контролюючих органах податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Аналіз вказаної норми свідчить про те, що питання про відповідність платника податку Критеріям ризиковості платника податку з винесенням відповідного рішення, розглядається виключно у разі наявності у контролюючого органу податкової інформації що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Тобто, встановлення контролюючим органом факту наявності податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, є можливим виключно внаслідок оцінки господарської операції, щодо якої подані податкові накладні / розрахунки коригування.

Зі змісту квитанцій №9242001912 від 21.08.2024 року, №9251257378 від 29.08.2024 року та №9268184580 від 13.09.2024 року слідує, що контролюючим органом зроблено висновок про відповідність платника податку, яким подано на реєстрацію в ЄРПН спірні податкові накладні, п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Крім того, запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбаних товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи водо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі

Водночас, контролюючим органом порушено принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, а також норми п.11 Порядку №1165, якими чітко передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку чи здійснена операція, чого у даному випадку зроблено не було.

Також суд зауважує, що контролюючим органом у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних не було вказано які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація цих податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165.

На переконання суду, контролюючий орган має конкретизувати перелік документів, необхідних для виконання покладених на нього функцій, для того, щоб платник податку чітко розумів адресовану йому вимогу. Пред`явлення контролюючим органом до платника податків загальної вимоги про надання документів без їх конкретизації та без посилання на відповідну норму права виключає можливість такого органу в подальшому застосовувати до такого платника податків негативні наслідки, пов`язані із ненаданням певного документу.

При цьому доцільне звернути увагу також на таке.

У пункті 70 рішення від 20 жовтня 2011 року Рисовський проти України Європейський суд з прав людини (далі також - ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу належного урядування. Він передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Крім того, ЄСПЛ звертає увагу на те, що на державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси.

Суд також звертає увагу на те, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22.07.2019р. у справі №815/2985/18 (адміністративне провадження №К/9901/14651/19).

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Така правова позиція вже неодноразово викладалась Верховним Судом, зокрема у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року у справі №0940/1240/18.

Таким чином, з метою забезпечення визначеності у податковому правозастосуванні та зважаючи на необхідність застосування принципу належного урядування при здійсненні суб`єктами владних повноважень своїх функцій, контролюючий орган в квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних повинен здійснювати не лише загальне посилання на пункт 8 Критеріїв ризиковості платника податку, а містити в собі вичерпний перелік документів та пояснень, які необхідно подати платнику податків.

Суд наголошує, що будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

Загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення контролюючим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.10.2018 у справі №822/1817/18.

Відтак, невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Незважаючи на те, що рішення про зупинення реєстрації податкових накладних є предметом розгляду в рамках даного спору, суд вважає за необхідне відзначити, що такі рішення податкового органу не містять в собі вичерпного переліку документів та пояснень, які необхідно подати платнику податків.

При цьому, недотримання контролюючим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкових накладних, теж не є законними.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року №520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №520).

Пунктом 2 Порядку №520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «;Про електронні довірчі послуги» та «Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами», затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку №520).

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

В даному ж випадку, судом встановлено, що позивачем на виконання вимог вказаних у квитанціях про зупинення ПН подано до контролюючого органу відповідні пояснення (Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрація яких зупинено №21 від 04.09.2024 року щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №1 від 05.08.2024 року, Повідомлення №22 від 06.09.2024 року щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №2 від 05.08.2024 року, Повідомлення №23 від 13.09.2024 року щодо ПН/РК, реєстрація якої зупинена №3 від 26.08.2024 року) про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним, реєстрація яких зупинено, а також надано копії документів на підтвердження реальності здійснених господарських операцій з контрагентом.

Так, судом встановлено, що між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Постачальник) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Покупець) було укладено Договір поставки №6 від 05.08.2024 року, відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця продукцію, в повному об`ємі, за ціною та відповідної якості, що зазначені у цьому Договорі, в Покупець зобов`язується прийняти і оплатити Товар на умовах цього Договору: ріпак озимий у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн., в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн. (п.1.1-1.2 Договору).

05 серпня 2024 року Сторонами було укладено Акт приймання-передачі товару №6 до Договору поставки №6 від 05.08.2024 року про те, що відповідно до зазначеного вище Договору поставки Покупець прийняв, а Постачальник передав товар відповідно до переліку: ріпак озимий 2024 року у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №6 від 05.08.2024 р., а також Сторонами підписано видаткову накладну №1 від 05.08.2024 р. на товар: ріпак озимий 2024 року у кількості 7320 кг. на загальну суму 125 172,00 грн. в т.ч. ПДВ 15 372,00 грн.

Крім того, між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Постачальник) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Покупець) було укладено Договір поставки №7 від 05.08.2024 року, відповідно до умов якого Постачальник зобов`язується передати у власність Покупця Основні засоби, в повному об`ємі, за ціною та відповідної якості згідно Специфікації, яка є невід`ємною частиною даного Договору, в Покупець зобов`язується прийняти і оплатити Товар на умовах цього Договору (п.1.1 Договору). Загальна сума Договору складає: 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн. (п.1.2 Договору).

На виконання вимог п.1.1 Договору Сторонами було погоджено Специфікацію основних засобів до Договору, а саме: Агрегат дисковий АГ 2.4-2.0 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 248,37 грн.; Борони важкі у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 523,32 грн.; Борони середні з 13 шт. у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 705,51 грн.; Бочка 5 куб. м. у кількості 3 шт., вартість без ПДВ 2 558,49 грн.; Заправочна колонка у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 310,14 грн.; Каток ККШГ-6 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 651,79 грн.; Культиватор КРФ-5.9 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 713,55 грн.; Оприскувач навісний 800 л. у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 775,30 грн.; Очищувач ОВС-25 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 5 427,07 грн.; Погрузчик 3м-90 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 264,13 грн.; Розприскувач РУМ 0.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 542,71 грн.; Сівалка СПУ-8 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 341,64 грн.; Трактор "Беларус-892" 42467АЕ у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 42 669,25 грн.; Протруювач шнековий ПНШ-5 "Господар" у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 5 706,89 грн.; Плуг ПНБ-3.35 у кількості 2 шт., вартість без ПДВ 4 284,00 грн.; Ємкість 5000 л. Агро у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 2 216,39 грн.; Лущильник дисковий ЛДГ-10М у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 35 744,20 грн.; Трактор "Беларус-892" 47818AE у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 85 441,20 грн.; Сівалка «Super Walter» у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 188 569,05 грн.; Завантажувач сівалок 3С-30 М у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 6 744,96 грн.; Обладнання GPS (дисплей та антена) у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 8 573,11 грн.; Бак 2000 л. УХП у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 4 788,03 грн.; Фронтальний навантажувач GENERAL, к-т у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 19 699,39 грн.; Розкидувач добрив РУМ-1000 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 9 028,89 грн.; Коток польовий КР-6П-01 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 49 326,48 грн.; Прес-підбирач рулонний ПРФ-145 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 59 490,04 грн.; Сівалка зернотукова "Фаворит" C3Ф-4000-06V у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 65 569,93 грн.; Косарка-подрібнювач Balzer S26.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 201 838,78 грн.; Візок Balzer S26.5 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 27 055,28 грн.; Маркер 850.42.00.00.000 у кількості 1 шт., вартість без ПДВ 66 363,66 грн. Всього без ПДВ 912 171,55 грн., ПДВ 20%-182 434,31 грн., разом з ПДВ 1 094 605,86 грн.

05 серпня 2024 року Сторонами було укладено Акт приймання-передачі товару №2 до Договору поставки №7 від 05.08.2024 року про те, що відповідно до Рішення власника №28 від 05.08.2024 року та Договору поставки №7 від 05.08.2024 року ПСП «ЖУРАВЛИНКА» передає, а ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» приймає в основні засоби визначені Специфікацією відповідно до переліку на загальну суму 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №7 від 05.08.2024 р., а також Сторонами підписано видаткову накладну №2 від 05.08.2024 р. на товар визначений Специфікацією на загальну суму 1 094 605,86 грн. в т.ч. ПДВ 182 434,31 грн.

Також між ПСП «ЖУРАВЛИНКА» (Виконавець) та ПСП «ЖУРАВЛИНКА-М» (Замовник) було укладено Договір про виконання сільськогосподарських робіт №8 від 01.08.2024 року, відповідно до умов якого Виконавець зобов`язується надати Замовнику послуги по проведенню комплексу сільськогосподарських робіт (вид економічної діяльності 01.61 «Допоміжна діяльність у рослинництві») на землях сільгосппризначення, обсяг яких указано в п. 2.2. цього Договору (п.1.1 Договору). Роботи, визначені у п. 1.1. Договору, виконуватимуться Виконавцем за допомогою власних транспортних засобів, техніки та обладнання, які передбачені для АПК (далі - техніка) (п.1.2 Договору). Заправка техніки Виконавця проводиться пальним Виконавця в межах норм для даного виду техніки (п.1.3 Договору). Поточний ремонт та обслуговування техніки проводиться за рахунок Виконавця (п.1.4 Договору).

Сторонами було укладено Доповнення №1 до Акту здачі-приймання робіт (наданих послуг) №8 від 26.08.2024 року в якому зазначено: послуга лущення стерні в Дубовиківській ОТГ, с. Журавлинка, загальною площею 181,34 га, період виконання робіт з 01.08.2024 р. по 06.08.2024 р., оброблено 140,75 га, використано палива 1126,00 л.; послуга лущення стерні в Васильківській ОТГ, с. Григорівка, загальною площею 23,58 га, період виконання робіт з 07.08.2024 р. по 09.08.2024 р., оброблено 23,58 га, використано палива 188,64 л.; послуга дискування в Дубовиківській ОТГ, с. Журавлинка, загальною площею 181,34 га, період виконання робіт з 19.08.2024 р. по 22.08.2024 р., оброблено 140,75 га, використано палива 2111,25 л.; послуга дискування в Васильківській ОТГ, с. Григорівка, загальною площею 23,58 га, період виконання робіт з 23.08.2024 р. по 26.08.2024 р., оброблено 23,58 га, використано палива 353,70 л.. Всього оброблено 328,66 га та використано палива 3779,59 л. А також зазначено про те, що роботи (послуги) виконані повністю із дотриманням агротехнічних норм.

В подальшому, на виконання вимог Договору, ПСП «ЖУРАВЛИНКА» на адресу свого контрагента було виписано рахунок-фактуру №8 від 26.08.2024 р. відповідно до якого

лущення стерні у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 360,00 грн., вартість без ПДВ 59 158,80 грн. та дискування у кількості 164,33 га, ціна без ПДВ 700,00 грн., вартість без ПДВ 115 031,00 грн. Всього без ПДВ 174 189,80 грн., ПДВ 34 837,96 грн., разом з ПДВ 209 027,76 грн.

На підтвердження наявності обладнання та земель сільськогосподарського призначення у позивача, ним було надано відповідні документи.

Так судом зауважується, що копії вищезазначених документів були надані ПСП «ЖУРАВЛИНКА», як до суду, так і до контролюючого органу, як додатки до Повідомлень про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрація яких зупинено.

Крім того, суд зауважує, що наявність інформації щодо віднесення контрагента до ризикових платників податків не може слугувати для відмови у реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування.

При цьому, контролюючий орган не надав належної оцінки поясненням та доказам (первинним документам), наданих позивачем.

У своїх відзивах відповідачі також не надали відповідних пояснень щодо підстав та обґрунтувань зазначених вище висновків.

Отже, в даному випадку суд зазначає, що використання податковим органом загальних висновків призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути обізнаним у моделюванні поведінки та таким, що не повідомлений про необхідність надання документів за вичерпним і зрозумілим переліком.

Рішення суб`єкта владних повноважень повинно ґрунтуватися на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Мають значення, як правило, ті обставини, які передбачені нормою права, що застосовується. Суб`єкт владних повноважень повинен врахувати усі ці обставини, тобто надати їм правову оцінку: прийняти до уваги або відхилити. У разі відхилення певних обставин висновки повинні бути мотивованими, особливо, коли має місце несприятливе для особи рішення.

Водночас, принцип обґрунтованості рішення вимагає від суб`єкта владних повноважень враховувати як обставини, на обов`язковість урахування яких прямо вказує закон, так і інші обставини, що мають значення у конкретній ситуації. Для цього він має ретельно зібрати і дослідити матеріали, що мають доказове значення у справі, наприклад, документи, пояснення осіб, тощо.

При цьому, суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих висновків, обґрунтованих припущеннями та неперевіреними фактами, а не конкретними обставинами. Так само недопустимо надавати значення обставинам, які насправді не стосуються справи. Несприятливе для особи рішення повинно бути вмотивованим.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Зазначений висновок відповідає правовій позиції, викладеній в постанові Верховного Суду від 02.07.2019 у справі №140/2160/18, а також у постанові Верховного Суду від 15.02.2023 року у справі №2240/3117/18.

Крім того, при прийнятті рішення у даній справі, судом також враховано висновки Верховного Суду, викладені в постанові від 21.05.2019 у справі №0940/1240/18, в якій зазначено: Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Частиною 5 ст.242 КАС України передбачено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Таким чином, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом зупинення реєстрації податкових накладних.

Крім того, суд зазначає, що затверджена Порядком №520 форма рішення про відмову у реєстрації податкової накладної передбачає, що у разі відмови в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН з підстав не надання платником податку копій документів, яких на думку контролюючого органу не вистачає, повинні бути підкресленими, тобто рішення має містити або найменування конкретного документа або групу документів, що з урахуванням специфіки господарської операції мають бути надані, але відсутні.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства, оскаржувані рішення Комісії Головного управління ДПС в Дніпропетровській області від 06.09.2024 року №11738822/38359098, від 10.09.2024 року №117447470/38359098, від 17.09.2024 року №11778229/38359098 містить лише абстрактне твердження про надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства (в даному випадку відповідач-1 обмежився лише проставлянням відмітки х навпроти наведених підстав), а також не зазначенням які саме документи були складені з порушенням та не уточнено яких саме вимог чинного законодавства вони стосуються.

Зміст оскаржуваних рішень дає підстави стверджувати, що Комісія Головного управління ДПС в Дніпропетровській області, розглядаючи подані позивачем документи, не з`ясовувала специфіку проведених господарських операцій та не визначила документів, які є достатніми для підтвердження реальності цих господарських операцій з урахуванням їх змісту і обсягу. Також наведене свідчить, про порушення контролюючим органом форми заповнення рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Разом з цим, суд вважає за доцільне наголосити, що прозорість адміністративних процедур є ефективним запобіжником державному свавіллю. Вмотивоване рішення демонструє особі, що вона була почута, дає стороні можливість апелювати проти нього. Лише за умови прийняття обґрунтованого рішення може забезпечуватися належний публічний та, зокрема, судовий контроль за адміністративними актами суб`єкта владних повноважень.

Про дотримання контролюючим органом вимог обґрунтованості під час прийняття відповідного акта індивідуальної дії свідчитиме належна мотивація його висновку, зокрема зі встановленням обставин, що мають значення для реєстрації податкової накладної, а також за умови посилання на докази, якими такі обставини обґрунтовані, із зазначенням причин їх прийняття чи відхилення.

І навпаки, не наведення мотивів прийнятих рішень не дає змоги суду встановити дійсні підстави та причини, за яких цей орган дійшов саме таких висновків, надати їм належну правову оцінку, та встановити законність, обґрунтованість, пропорційність прийнятого рішення.

Оскільки Комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління ДПС в Дніпропетровській області, у спірних рішеннях про відмову у реєстрації податкових накладних зазначила лише загальну, неконкретизовану та неоднозначну причину відмови у реєстрації цих податкових накладних, суд дійшов висновку, що Комісія прийняла невмотивовані рішення, оскільки їх зміст не дає чіткого розуміння обставин, за яких було прийнято негативні для платника податків рішення.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 01.02.2023 року у справі №2240/2900/18.

У той же час, аналіз наданих позивачем документів та пояснень свідчить про відсутність у них дефекту форми, змісту або походження, які у силу частини другої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", пункту 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995 року, спричинили б втрату такими документами юридичної сили.

Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентом в цій справі суд не надає оцінку реальності її здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 ПК України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Отже, зважаючи на наявність у позивача передбачених законодавством документів, які підтверджують реальність фінансово-господарських операцій між ним та його контрагентом, достатність яких для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних не спростована відповідачами, суд дійшов висновку про протиправність рішень про відмову у реєстрації податкових накладних №1 від 05.08.2024 року, №2 від 05.08.2024 року, №3 від 26.08.2024 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Дніпропетровській області від 06.09.2024 року №11738822/38359098 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 05.08.2024 року; від 10.09.2024 року №117447470/38359098 про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 05.08.2024 року; від 10.09.2024 року №117447470/38359098 про відмову у реєстрації податкової накладної №3 від 26.08.2024 року складених ПСП «ЖУРАВЛИНКА», відповідно, прийняті необґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мали значення для його прийняття, непропорційно, тобто без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване рішення (дія), а відтак є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо позовних вимог про зобов`язання відповідача-2 зареєструвати податкові накладні, подані ПСП «ЖУРАВЛИНКА», в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.

Відповідно до пунктів 201.1, 201.10 статті 201 Податкового кодексу України реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

Натомість, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм їх подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим, оскільки відповідні повноваження законодавчо покладені на ДПС України.

Згідно з п.п.201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, згідно з нормами п. 19, п. 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29 грудня 2010 року, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС України.

Як встановлено судом і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи підтверджували реальність здійснення господарських операцій по поданим на реєстрацію в ЄРПН податковим накладним. Документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію спірних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

Згідно зі ст.17 Закону України Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику Суду як джерело права.

Так, Європейський суд з прав людини у п. 50 рішення від 13 січня 2011 року (остаточне) по справі "Чуйкіна проти України" (case of Chuykina v. Ukraine) (Заява №28924/04) зазначив, що суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. the United Kingdom), пп. 2836, Series A № 18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог п. 1 ст. 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для п. 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява №58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява №48778/99, п. 25, ECHR 2002-II).

Враховуючи встановлені судом обставини, протиправного прийняття Комісією ГУ ДПС в Дніпропетровській області рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в ЄРПН та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН ці податкові накладні, подані ПСП «ЖУРАВЛИНКА» датою їх подання на реєстрацію.

Крім того, суд зазначає, що зобов`язання відповідача-2 вчинити дії по реєстрації податкових накладних в судовому порядку не може бути розцінене як втручання суду в дискреційні повноваження відповідача, оскільки відповідачем вже були прийняти рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, тобто було вирішено віднесене до його повноважень питання на власний розсуд. В свою чергу, суд при перевірці правомірності прийняття відповідачем 1 оскаржуваних рішень згідно з приписами КАС України, не перебираючи на себе повноважень відповідного органу, вправі покласти на суб`єкта владних повноважень зобов`язання вчинити певні дії з метою захисту порушених прав та інтересів позивача.

При цьому, в даному випадку, задоволення позовної вимоги про зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

За наведених обставин, позовні вимоги ПСП «ЖУРАВЛИНКА» підлягають задоволенню у повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зважає на таке.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Зважаючи на задоволення позовних вимог у повному обсязі, судові витрати зі сплати судового збору, понесені позивачем при зверненні до суду з цією позовною заявою у загальному розмірі 9 084,00 грн., підлягають відшкодуванню на користь останнього шляхом стягнення цієї суми коштів з відповідачів за рахунок їх бюджетних асигнувань відповідно до ч.1 ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 242-244, 246, 250, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ПРИВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖУРАВЛИНКА» (адреса місцезнаходження: 51831, Дніпропетровська обл., Дніпровський район, с. Єлизаветівка, вул. Котеджна, буд.47а-1-33, кв. 8, код ЄДРПОУ 38359098) до відповідача-1 Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул. Сімферопольська, буд.17-А, код ЄДРПОУ 44118658), відповідача-2 Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 06.09.2024 року №11738822/38359098, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 1 від 05.08.2024 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 10.09.2024 року №11747470/38359098, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 05.08.2024 року.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 17.09.2024 року №11778229/38359098, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 3 від 26.08.2024 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 05.08.2024 року, № 2 від 05.08.2024 та № 3 від 26.08.2024 рок, виписані Приватним сільськогосподарським підприємством «ЖУРАВЛИНКА» (код ЄДРПОУ 38359098) датою їх фактичного подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул. Сімферопольська, буд.17-А, код ЄДРПОУ: 44118658) на користь ПРИВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖУРАВЛИНКА» (адреса місцезнаходження: 51831, Дніпропетровська обл., Дніпровський район, с. Єлизаветівка, вул. Котеджна, буд.47а-1-33, кв. 8, код ЄДРПОУ 38359098) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 4542,00 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок дві гривні 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 43005393) на користь ПРИВАТНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖУРАВЛИНКА» (адреса місцезнаходження: 51831, Дніпропетровська обл., Дніпровський район, с. Єлизаветівка, вул. Котеджна, буд.47а-1-33, кв. 8, код ЄДРПОУ 38359098) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 4542,00 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок дві гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.11.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123548247
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних