Ухвала
від 05.12.2024 по справі 911/2758/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"05" грудня 2024 р. м. Київ Справа № 911/2758/24

Суддя Грабець С.Ю., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Укрізолторг» про перехід до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін у справі

за позовом акціонерного товариства "Українська залізниця"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрізолторг"

про стягнення заборгованості,

без виклику учасників справи

ВСТАНОВИЛА:

11 жовтня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області надійшла позовна заява акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю "Укрізолторг" (далі відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 156 644,23 грн.

Ухвалою суду від 16.10.2024 року відкрите провадження в справі в порядку спрощеного письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

16 листопада 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Київської області від представника відповідача надійшла заява із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

В обґрунтування цієї заяви представник відповідача просив перейти до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін для повного та всебічного з`ясування обставин справи та дослідження наданих сторонами доказів.

Згідно з ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч. 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: про банкрутство; за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.

Частиною 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відкриваючи провадження в справі, суд дійшов висновку про її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, оскільки ця справа незначної складності та визнана судом малозначною, а ціна позову не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім цього, ця справа не входить до переліку справ, зазначених у ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.

Здійснення належного захисту порушеного права не залежить від форми господарського судочинства та безпосередньої участі в засіданнях учасника справи.

Згідно з ч. 4 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обгрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу.

Судом встановлено, що заява представника відповідача із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику є необґрунтованою, оскільки заявником не були долучені документи, що підтверджували б те, що розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін унеможливить захист відповідачем своїх прав.

Крім цього, 18 листопада 2024 року представником відповідача поданий відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача виклав заперечення проти позову.

Так, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви відповідача із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. ч. 3, 4 5 ст. 12, ч. ч. 1, 2, 4 ст. 147, ч. 1 ст. 165, ч. ч. 1-4. ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. відмовити в задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Укрізолторг» про перехід до розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін;

2. направити ухвалу учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, та оскарженню не підлягає.

Ухвала підписана 05.12.2024 року.

Суддя С. Грабець

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123557664
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2758/24

Рішення від 23.12.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 05.12.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Грабець С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні