ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"04" грудня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/3397/24Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.,
за участю секретаря судового засідання Бордея О. Ю.
дослідивши матеріали справи № 916/3397/24
за заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю "МОЛОЧНА КОМПАНІЯ "ГАЛИЧИНА"
до боржника: Приватного підприємства "Никольтрейд"
про банкрутство
за участі представників сторін:
від ТОВ "МОЛОЧНА КОМПАНІЯ "ГАЛИЧИНА": Квіткін Ю. М. довіреність від 01.01.2024;
від ПП "Никольтрейд": не з`явився;
розпорядник майна арбітражний керуючий Сибаль А. М.
від АТ "Райффайзен Банк": Войтенко К. В. довіреність №391/24 від 25.06.2024.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "МОЛОЧНА КОМПАНІЯ "ГАЛИЧИНА" звернулося до Господарського суду Одеської області з заявою за вх.№3471/24 від 02.08.2024, в якій просить суд: відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Никольтрейд"; визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" до Приватного підприємства "Никольтрейд" на суму 147 062,60 грн, з яких: 24 224,00 грн судового збору - перша черга погашення; 113 324,76 грн - четверта черга погашення, 9 513,84 грн - шоста черга погашення; призначити розпорядником майна Приватного підприємства "Никольтрейд" арбітражного керуючого Сибаля Андрія Михайловича.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 16.09.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство ПП "Никольтрейд"; визнано конкурсні грошові вимоги ТОВ "Молочна компанія "Галичина"; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Сибаля А. М.; попереднє засідання суду призначено на 28.10.2024 о 12:00 год.
Відповідно до ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Протягом даної процедури розпорядник майна зобов`язаний: розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства; повідомляти правоохоронні органи у разі виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій з майном боржника; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; подавати відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Розпорядник майна несе відповідальність за свої дії та бездіяльність відповідно до закону.
Призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника.
Таким чином, з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство встановлюється особливий режим взаємодії кредиторів та боржника, за яким боржник продовжує працювати в умовах дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, а кредитори, хоча і обмежені у праві на задоволення своїх вимог до боржника, однак мають право вирішувати які заходи щодо боржника доцільно вжити для створення максимально вигідних умов з метою задоволення своїх вимог після скасування дії мораторію. Для контролю та уникнення зловживань з боку боржника та кредиторів судом призначається особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками у зазначеній процедурі, - арбітражний керуючий (розпорядник майном боржника). Строк процедури розпорядження майном боржника є обмеженим, контролюється судом та направлений на проведення передбачених у даній процедурі заходів у динамічному режимі, оскільки пов`язаний з обмеженням кола прав як кредиторів, так і боржника при здійсненні господарської діяльності. За порушення вимог закону при проведенні процедури розпорядження майном боржника учасники справи про банкрутство несуть відповідальність, у тому числі спеціальну, яка передбачена законодавством про банкрутство.
25.10.2024 за вх.№ 3-758/24 господарським судом одержано заяву розпорядника майна арбітражного керуючого Сибаля А. М. про припинення повноважень керівника або органу управління боржника, в якій останній просить суд припинити повноваження директора Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" ОСОБА_2 та покласти виконання обов`язків директора Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" на розпорядника майна - арбітражного керуючого Сибаля Андрія Михайловича.
Заяву обґрунтовано наступними обставинами.
Розпорядник майна звернувся до боржника із листом щодо проведення інвентаризації від 27.09.2024р. № 104, у якому просив боржника: 1) створити інвентаризаційну комісію, до складу якої включити розпорядника майна Сибаля Андрія Михайловича ; 2) провести інвентаризацію майна Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" у строк до 06.10.2024р.; 3) повідомити заздалегідь розпорядника майна про дату, час та місце початку та строки проведення інвентаризації шляхом надсилання письмового повідомлення та копії відповідного наказу (розпорядження) на електронну пошту: ІНФОРМАЦІЯ_2. не пізніше як за 3 (три) дні до початку її проведення.
З аналогічним за змістом листами щодо проведення інвентаризації від 27.09.2024 № 105, від 09.10.2024 № 116, від 09.10.2024р. № 117 розпорядник майна звернувся повторно до боржника та керівника боржника ОСОБА_2 .
Надсилання листів підтверджується описами вкладень у листи, списками згрупованих відправлень №№ 42, 44, накладними, відправлення були повернуті за закінченням строку зберігання, що підтверджується роздруківками із сайту Укрпошти, трек-номери відправлень 0504060166445 - повернуто 09.10.2024р. 0504060166976 - повернуто 09.10.2024р. 0504068401443 - повернуто 20.10.2024р. 0504068404086 - повернуто 20.10.2024р.
Отже, боржник - Приватне підприємство "НИКОЛЬТРЕЙД" в особі його керівника - ОСОБА_2 та безпосередньо керівник боржника ОСОБА_2 ухиляються від отримання будь-якої кореспонденції від розпорядника майна - арбітражного керуючого Сибаля Андрія Михайловича.
При цьому боржнику в особі його керівника відомо про наявність провадження у справі № 916/3397/24 про банкрутство боржника, оскільки боржником було отримано ухвалу у цій справі, крім того, на сайті Верховного Суду 16.09.2024 за № 74061 оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, отже даний факт є загальновідомий.
Станом на 24.10.2024 боржником не було надано розпоряднику майна будь-яких інформації та документів, внаслідок чого неможливо провести аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, з причин, незалежних від розпорядника майна, а саме - з вини боржника.
Таким чином, керівник боржника ОСОБА_2 ухиляється від надання розпоряднику майна запитуваних інформації та належним чином засвідчених копій документів, чим перешкоджає розпоряднику майна у виконанні покладених на нього обов`язків щодо проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявлення (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.10.2024 прийнято до розгляду заяву розпорядника майна арбітражного керуючого Сибаля А. М. про припинення повноважень керівника або органу управління боржника за вх.№3-758/24 від 25.10.2024 у справі № 916/3397/24 та призначено розгляд заяви в попередньому судовому засіданні на 18.11.2024. Зобов`язано: керівника Приватного підприємства "Никольтрейд" ОСОБА_2 надати відзив/письмові пояснення на заяву розпорядника майна боржника арбітражного керуючого керуючого Сибаля А. М. про припинення повноважень; засновника Приватного підприємства "Никольтрейд" ОСОБА_3 відзив/письмові пояснення на заяви розпорядника майна боржника арбітражного керуючого керуючого Сибаля А. М. про припинення повноважень. Викликано у попереднє засідання суду, яке відбудеться 18.11.2024 р. о 14:30 год. засновників Приватного підприємства "Никольтрейд" ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , для участі у вчиненні процесуальних дій.
15.11.2024 за вх.№41375/24 господарським судом одержано клопотання арбітражного керуючого Сибаля А. М. про долучення доказів, в якому останній зазначив, що розпорядник майна звернувся до керівника боржника ОСОБА_2 шляхом направлення на електрону пошту ІНФОРМАЦІЯ_1 із запитом від 29.10.2024р. № 131, у якому, у зв`язку з необхідністю виконання повноважень розпорядника майна та проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, інвестиційного становища боржника і його становища на ринках, виявлення (за наявності) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства просив боржника надати інформацію та належним чином засвідчені копії наступних документів, необхідних для здійснення функцій розпорядника майна. Надсилання запиту підтверджується роздруківкою з електронної пошти розпорядника майна. Також розпорядником майна ПП "НИКОЛЬТРЕЙД" Сибалем А.М. із власного телефонного номеру НОМЕР_1 в присутності представника кредитора ТОВ "МК "ГАЛИЧИНА" Квіткіна Ю.М. здійснено: 1) 31.10.2024 о 13:40 вихідний виклик на телефонний номер НОМЕР_2 , який за даними АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" зазначений як засіб для зв`язку з ОСОБА_2 . З`єднання не було встановлено - оператором повідомлено про недійсність номеру; 2) 31.10.2024 о 13:43 вихідний виклик на телефонний номер НОМЕР_3 , який за даними АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК" зазначений як засіб для зв`язку з ОСОБА_2 . З`єднання не було встановлено - оператором повідомлено, що номер не обслуговується. За результатами наведеного складено акт від 31.10.2024.
У попередньому засіданні 18.11.2024 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представників ТОВ "МОЛОЧНА КОМПАНІЯ "ГАЛИЧИНА", АТ "Райффайзен Банк" та розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Сибаля А. М. судом постановлено протокольну ухвалу, якою попереднє засідання відкладено на 04.12.2024 о 15:30.
Також ухвалою суду від 18.11.2024 повторно викликано у попереднє засідання суду, яке відбудеться 04.12.2024 о 15:30 засновників Приватного підприємства "Никольтрейд" ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , для участі у вчиненні процесуальних дій.
Ухвала суду від 18.11.2024, яка надіслана на адресу Приватного підприємства "Никольтрейд" та ОСОБА_2 , яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернута до суду органами поштового зв`язку з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Ухвала суду від 18.11.2024, яка надіслана на адресу ОСОБА_3 , що зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернута до суду органами поштового зв`язку з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ч. 12 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства повноваження керівника боржника та виконавчих органів його управління, покладені на них відповідно до законодавства чи установчих документів, можуть бути припинені в разі, якщо ними не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства.
У разі виявлення обставин, передбачених абзацом першим цієї частини, за клопотанням кредиторів або інших учасників справи ухвалою господарського суду повноваження керівника та виконавчих органів управління боржника припиняються, а виконання відповідних обов`язків тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.
Вказані повноваження господарського суду направлені на припинення зловживань з боку керівника боржника, оскільки такі зловживання унеможливлюють вчинення кредиторами заходів щодо належного захисту своїх прав, унеможливлюють повноцінне виконання розпорядником майном боржника своїх повноважень, що призводить до неможливості забезпечення господарським судом, яким відкрито провадження у справі про банкрутство, проведення повного комплексу заходів, передбачених у процедурі розпорядження майном боржника, у межах присічних строків. Неналежне проведення процедури розпорядження майном боржника безпосередньо впливає на якість проведення наступних процедур у справі про банкрутство, тобто призводить до заниженого показника позитивних результатів від проведення процедури банкрутства або, взагалі, до відсутності позитивних результатів. Таким чином, нівелюється функція держави у забезпеченні регулювання відносин неплатоспроможності суб`єктів господарювання та функціонування ринкових відносин.
Саме належне виконання обов`язків з боку розпорядника майном боржника є механізмом контролю за процесом розгляду вимог кредиторів та формуванням представницьких органів у випадку, якщо боржник не забезпечує прозорість дослідження кредиторських вимог.
У заяві про припинення повноважень керівника боржника розпорядник майном посилається на ухилення від надання розпоряднику майна запитуваних інформації та належним чином засвідчених копій документів, чим перешкоджає розпоряднику майна у виконанні покладених на нього обов`язків щодо проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявлення (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.
Однак, боржником відомостей про виконання вимог розпорядника майном до господарського суду надано не було, відзиву боржника та відзивів на заяви з грошовими вимогами також надано не було. Боржник участі у судових засіданнях не приймає, а поштові відправлення, направленні судом на адресу Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" ", його керівника та засновників, які зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повертаються до суду із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою», з чого вбачається небажання боржника приймати участь у розгляді справи.
Зазначені дії боржника господарський суд розцінює як зловживання своїми процесуальними правами, які призводять до необґрунтованого затягування розгляду справи, що суперечить вимогам ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно права кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку.
Беручи до уваги наведене, судом встановлено, що керівником боржника вчинялись дії та допускалась бездіяльність, які призвели до виникнення перешкод у виконанні обов`язків розпорядника майном боржника.
За наявності вказаних обставин у господарського суду наявні обґрунтовані підстави для застосування положень ч. 12 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ч. 12, 13 ст. 44 Кодексу з процедур банкрутств, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Заяву арбітражного керуючого про припинення повноважень керівника або органу управління боржника за вх.№3-758/24 від 25.10.2024 - задовольнити.
2. Припинити повноваження директора Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" (ЄДРПОУ 42601065, місцезнаходження: 73000, м. Херсон, Миколаївське шосе, буд. 25) ОСОБА_2 (паспорт серії НОМЕР_4 , виданий Суворовським РВ ХМУ УМВС України в Херсонській області 01.10.2011р., РНОКПП НОМЕР_5 ).
3. Тимчасово покласти виконання обов`язків директора Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" (ЄДРПОУ 42601065, місцезнаходження: 73000, м. Херсон, Миколаївське шосе, буд. 25) на розпорядника майна - арбітражного керуючого Сибаля Андрія Михайловича (РНОКПП НОМЕР_6 , прож: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_7 , виданий 10.02.2022р., орган, що видав - 6833) до призначення у порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.
4. Зобов`язати керівника та виконавчі органи Приватного підприємства "НИКОЛЬТРЕЙД" протягом трьох днів з дня постановлення даної ухвали передати розпоряднику майном боржника арбітражному керуючому Сибалю А. М., а розпоряднику майном боржника прийняти бухгалтерську та іншу документацію боржника, його печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.
5. Державному реєстратору здійснити державну реєстрацію змін відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо повноважень керівника та виконавчих органів управління Приватним підприємством "НИКОЛЬТРЕЙД" (ЄДРПОУ 42601065, місцезнаходження: 73000, м. Херсон, Миколаївське шосе, буд. 25).
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили 04.12.2024 р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст.9 Кодексу України з процедур банкрутства, та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Повну ухвалу складено 05 грудня 2024 р.
Суддя Т.Г. Деркач
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123557944 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Деркач Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні