ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"04" грудня 2024 р. м ХарківСправа № 922/4263/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародний ліцей "Діскавері Скул", м.Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі Ту Бі Проджект", м.Харків про визнання договору недійсним
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю Міжнародний ліцей "Діскавері Скул" (надалі - позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бі Ту Бі Проджект" (надалі - відповідач), в якому просить визнати недійсним договір купівлі-продажу №1/3030/23.02 від 23 лютого 2024 року, укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "Бі Ту Бі Проджект" (ЄДРПОУ 45187553) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Ярдос Резалтинг" (ЄДРПОУ 41474956), та Товариством з обмеженою відповідальністю "Міжнародний ліцей "Діскавері Скул" (ЄДРПОУ 37047306), та ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
На підтвердження позовних вимог позивач посилається на те, що спірний договір поставки підлягає визнанню недійсним, оскільки він був підписаний з боку позивача особою, яка мала обмежені повноваження на вчинення значного правочину, при цьому загальними зборами учасників не надавалась згода на вчинення даного правочину, який є значним, що є порушення умов закону. Крім того, оскільки позивач не є фінансовою установою, то договір купівлі-продажу в частині покладення на його обов`язків гаранта є нікчемним та не породжує будь-які права та обов`язки за цим договором.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд зазначає, що відповідно до приписів частин 1, 4 статті 89 ЦК України, пункту 10 частини 2 статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відомості про місцезнаходження юридичної особи містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Враховуючи викладене, позивач у позові має вказувати місцезнаходження (місце проживання) відповідача, яке зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Однак позивач у позовній заяві вказує адресу місцезнаходження відповідача - АДРЕСА_1 , яка не збігається з даними, наявними у вищевказаному реєстрі, а саме: АДРЕСА_2 .
Отже позивачу слід вказати правильну адресу місцезнаходження (місця проживання) відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Крім того, позивач у вступній частині позову окрім відповідача вказує й інших учасників справи, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ярдос Резалтинг" (третя особа) та ОСОБА_1 (третя особа).
Відповідно до статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Втім, в позовній заяві позивачем не було заявлено клопотання про залучення даних осіб для участі у справі як третіх осіб, не обґрунтовано яким саме чином рішення у даній справі може вплинути на права або обов`язки вищевказаних осіб щодо однієї із сторін у справі, а також не визначено на стороні позивача або відповідача вказані треті особи мають бути залучені до справи.
Відповідно до статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву без руху.
Зобов`язати позивача протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути виявлені недоліки та надати суду:
- вкзати правильну адресу місцезнаходження відповідача згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- обґрунтувати підстави залучення третіх осіб, зазначених в позовній заяві, та вказати на стороні позивача або відповідача вказані треті особи мають бути залучені до справи.
Відповідно до частини 7 статті 6 ГПК України учасникам справи, які зареєстрували електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, судові рішення у даній справі вручатимуться судом виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронних кабінетів таких учасників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 04.12.2024.
СуддяМ.В. Калантай
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123558173 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні