02.12.2024 Справа № 363/4338/24
РІШЕННЯ
Іменем України
02 грудня 2024 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Рукас О.В.,
присяжних: Кучера А.В., Левінчука А.М;
за участю секретаря судових засідань - Охоти Г.С.,
у присутності:
заявника - ОСОБА_1 ,
заінтересованої особи - ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні у залі судових засідань у м. Вишгород заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради Київської області, Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради, Вишгородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 , про усиновлення дитини, -
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородського районного суду Київської області надійшла вищезазначена заява про усиновлення дитини.
Зі змісту поданої заяви вбачається, що 20.07.2024 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб. ОСОБА_2 є матір`ю малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В акті цивільного стану про народження дитини запис про батька відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України зроблений зі слів матері.
Протягом тривалого часу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та малолітня ОСОБА_3 проживають разом однією сім`єю за у квартирі АДРЕСА_1 . Вказана квартира на праві приватної власності належить ОСОБА_2
Малолітня ОСОБА_3 не має рідних батьків та сестер, є дитиною з інвалідністю, страждає на дитячий аутизм, за іншими фізичними показниками - повністю здорова. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 спільно займаються вихованням, доглядом та утриманням малолітньої ОСОБА_3 , піклуються про її здоров`я, подальше життя, забезпечують всім необхіднім. ОСОБА_1 сприймає малолітню ОСОБА_3 як рідну доньку, у зв`язку з чим бажає її усиновити. ОСОБА_2 , як мати дитини, надала нотаріально посвідчену згоду на усиновлення її дитини ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 не має законодавчо встановлених обмежень для усиновлення дитини, офіційно працевлаштований, має стабільний дохід та добре здоров`я, а висновком Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської районної державної адміністрації було констатовано можливість ОСОБА_1 бути усиновлювачем дитини.
З урахуванням вищевикладеного, ОСОБА_1 просив усиновити малолітню ОСОБА_3 , оголосити його усиновлювачем та внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
Згідно з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею по справі визначено суддю Рукас О.В.
Ухвалою суду від 05.09.2024 року провадження у справі було відкрито у порядку окремого провадження, призначено засідання, встановлено строк для реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав, зокрема, шляхом подачі заяв по суті справи.
У судовому засіданні від 02.12.2024 року заявник ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, просив задовольнити заяву про усиновлення дитини.
Представник заінтересованої особи - Органу опіки та піклування Вишгородської міської ради у судове засідання від 02.12.2024 року не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце його проведення. До судового засідання від представника Органу опіки та піклування Вишгородської міської ради - Черепан С.М. надійшла заява, в якій заяву про усиновлення дитини орган опіки та піклування підтримав у повному обсязі, просив її задовольнити, а розгляд справи проводити за відсутності представника заінтересованої особи.
Представник заінтересованої особи - Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради у судове засідання від 02.12.2024 року не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце його проведення. До судового засідання від представника Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради - т.в.о. начальника служби ОСОБА_4 надійшло клопотання, в якому заяву про усиновлення дитини було підтримано у повному обсязі та висловлено прохання про проведення судового засідання за відсутності представника заінтересованої особи.
Представник заінтересованої особи - Вишгородського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у судові засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце їх проведення. До початку судового розгляду від представника органу реєстрації актів цивільного стану надійшло клопотання (а.с. 83) про проведення судового розгляду за відсутності представника заінтересованої особи.
У судовому засіданні від 02.12.2024 року заінтересована особа ОСОБА_2 заяву про усиновлення дитини підтримала у повному обсязі, наполягала на її задоволенні.
Учасники судового провадження не заперечували проти закінчення судового розгляду за відсутності вищезазначених заінтересованих осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на те, що представники заінтересованих осіб були належним чином повідомленими про дату, час і місце судового засідання, зважаючи на подані ними клопотання про проведення судового розгляду за їх відсутності, суд приходить до висновку про можливість здійснення судового розгляду за відсутності зазначених заінтересованих осіб.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали поданої заяви, суд приходить до наступних висновків.
Стаття 13 ЦПК України - суд розглядає справи не інакше, як за звернення особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках.
Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (частина сьома статті 19, стаття 293 ЦПК України).
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про усиновлення.
Згідно із частиною третьою статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до статей 3, 4, 5 Сімейного Кодексу України сім`я є первинним та основним осередком суспільства. Сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства
Кожна особа має право на проживання в сім`ї. Держава охороняє сім`ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім`ї. Держава створює пріоритет сімейного виховання дитини.
Положеннями статті 6 СК України - правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 207 СК України - усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 208 СК України - усиновленою може бути дитина.
Відповідно до ч. 1-4 ст. 211 СК України - усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.
Усиновлювачами можуть бути подружжя, а також особи, зазначені у частинах п`ятій та шостій цієї статті. Особи, які не перебувають у шлюбі між собою, не можуть усиновити одну і ту ж дитину.
Відповідно до ч. 1, 2, 5 ст. 217 СК України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 218 СК України для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я.
Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони протягом двох місяців після народження дитини не забрали її на виховання до себе в сім`ю та запис про них у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до статті 135 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 СК України - на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.
Відповідно до ч. 1 ст. 223 СК України - особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення.
Згідно статті 224 СК України - суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я і матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан і умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та її стан здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Згідно зі статтею 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до статті 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
Під час судового розгляду в обґрунтування заявлених вимог ОСОБА_1 надав пояснення наступного змісту.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 познайомилися у липні 2000 року та з того моменту є однією сім`єю, проживають разом, мають спільний побут. У 2004 році ОСОБА_1 та ОСОБА_2 переїхали з м. Донецьк Донецької області до м. Київ, а у подальшому до м. Вишгород Київської області, де придбали нерухоме майно, зокрема, квартиру АДРЕСА_1 , в якій вони проживають з 2009 року.
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як однією сім`єю, було прийнято спільне рішення про усиновлення дитини, у зв`язку з чим вони подали відповідну заяву до компетентних органів державної влади. Однак на момент подачі такої заяви було виділено лише одне місце для первинного усиновлення та навчання усиновлювачів, яке відповідно до спільного рішення зайняла ОСОБА_2 .
Бажаючи всиновити дитину, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дізнались від знайомих, що у дитячому будинку у м. Краматорськ Донецької області знаходиться малолітня ОСОБА_5 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 . Одразу після цього ОСОБА_1 та ОСОБА_2 поїхали до дитячого будинку, де їм показали малолітню ОСОБА_3, яку у подальшому було передано ОСОБА_2 як опікуну. Після цього ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відвезли дитину до себе додому у м. Вишгород Київської області. Через деякий час по завершенню процедури усиновлення ОСОБА_2 стала усиновлювачем малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, а запис про її батька зробила відповідно до ст. 135 СК України, зазначивши по батькові дитини, що відповідає імені ОСОБА_1 .
З того моменту і по сьогоднішній день, як пояснив ОСОБА_1 , він спільно з ОСОБА_2 займається вихованням, доглядом та утриманням дитини. ОСОБА_1 дуже сильно любить дитину, не уявляє свого життя без неї, вважає її своєю рідною донькою, відчуває з нею тісний емоційний зв`язок, а ОСОБА_6 , у свою чергу, ставиться до ОСОБА_1 як до батька. ОСОБА_1 весь вільний час приділяє дитині, проводить з нею дозвілля, водить у садочок, басейн, займається вихованням та опікується її здоров`ям. ОСОБА_1 відомо, що дитина має розлад здоров`я у виді аутизму. У зв`язку з цим ОСОБА_1 забезпечує необхідне лікування дитини - водить її у приватний інклюзивний садочок, до педагога, логопеда, психологів та проходить разом з нею реабілітацію. Дитина завжди перебуває під наглядом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , завжди знаходиться у сімейному колі. Не зважаючи на стан здоров`я дитини, ОСОБА_1 усвідомлює відповідальність прийнятого ним рішення та бажає усиновити малолітню ОСОБА_3.
Як зазначив ОСОБА_1 , після початку повномасштабного вторгнення російської федерації він вивіз ОСОБА_2 разом з дитиною у безпечне місце, з якого вони у подальшому переїхали до ОСОБА_7 , де проживали до 2023 року. У жовтні 2023 року ОСОБА_2 разом з ОСОБА_3 повернулися до м. Вишгород Київської області. У липні 2024 року на річницю знайомства ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували між собою шлюб та почали збирати необхідні документи для повного усиновлення ОСОБА_3. ОСОБА_2 надала нотаріально засвідчену згоду на усиновлення дитини, а Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради затвердила висновок про доцільність усиновлення ОСОБА_1 малолітньої ОСОБА_3. У зв`язку з цим ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідною заявою.
У судовому засіданні від 19.11.2024 року представник Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради - ОСОБА_8 надала пояснення, в яких зазначила, що особисто знає як заявника так і його дружину ОСОБА_2 з 2020 року, коли було прийнято рішення про встановлення опіки над малолітньою ОСОБА_9 . ОСОБА_2 , ОСОБА_5 та ОСОБА_1 дійсно проживають однією сім`єю протягом тривалого часу. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 спільно займаються вихованням, доглядом та утриманням дитини, піклуються про її розвиток, здоров`я, навчання та подальше життя, забезпечують усім необхідним, між дитиною та ОСОБА_2 , ОСОБА_1 склалися тісні стосунки, притаманні стосунками батьків та дітей. ОСОБА_8 особисто бачила як ОСОБА_1 проводить час з дитиною, гуляє, водить її на різні гуртки. За весь час спостереження з моменту встановлення опіки над дитиною жодних негативних моментів з сім`єю ОСОБА_1 , Службою у справах дітей та сім`ї не фіксувалося, жодних скарг та зауважень не надходило.
ОСОБА_8 підтвердила, що ОСОБА_1 особисто звертався до них з заявою щодо доцільності усиновлення, за результатами якої комісія Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради здійснювала виїзд за місцем проживання дитини. За результатами обстеження місця проживання дитини службою підтверджено, що проживання малолітньої ОСОБА_3 у сім`ї ОСОБА_2 та ОСОБА_1 буде відповідати найкращим інтересам дитини. У зв`язку з цим у своїх поясненнях ОСОБА_8 зазначила, що Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради не заперечує проти задоволення заяви ОСОБА_1 , вважає за доцільне усиновити малолітню ОСОБА_3 та оголосити її усиновлювачем ОСОБА_1 .
У судовому засіданні від 19.11.2024 року представник Органу опіки та піклування Вишгородської міської ради - Черепан С.М. підтвердила позицію представника Служби у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради, а також обставини та факти, викладені у заяві про усиновлення. На додаток до цього, ОСОБА_10 зазначила, що органом опіки та піклування затверджено висновок про доцільність призначення ОСОБА_1 усиновлювачем малолітньої ОСОБА_3, оскільки це буде відповідати найкращим інтересам дитини, забезпечить її виховання та зростання у повноцінній сім`ї. У зв`язку з цим Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради просив задовольнити заяву про усиновлення.
Під час судового розгляду заінтересована особа ОСОБА_2 надала показання, в яких виклала обставини та факти, аналогічні тим, що зазначені в заяві про усиновлення та показаннях ОСОБА_1 .
На додаток до цього, ОСОБА_2 зазначила, що ОСОБА_1 найкращим чином займається вихованням, доглядом та утриманням малолітньої ОСОБА_3, внаслідок чого кращого батька для дитини не знайти. ОСОБА_2 підтвердила, що вона та ОСОБА_1 завжди разом з дитиною, спільно її виховують, спільно утримують, доглядають, проводять дозвілля, повністю підлаштовують своє життя під інтереси та потреби дитини, в сім`ї склалися гарні відносини, притаманні справжній сім`ї. Малолітня ОСОБА_3 ставиться до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 як до мами та батька, а вони, у свою чергу, вважають її рідною донькою. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 не мають спільної дитини, у зв`язку з чим і бажають усиновити малолітню ОСОБА_3.
ОСОБА_2 підтвердила, що вона дійсно надавала нотаріально засвідчену згоду на усиновлення малолітньої ОСОБА_3 її чоловіком - ОСОБА_1 . На момент судового розгляду ОСОБА_2 свою згоду не відкликала, повністю підтримує заяву ОСОБА_1 , вважає, що усиновлення дитини буде відповідати інтересам їх сім`ї та самої дитини.
У зв`язку з цим у своїх показаннях ОСОБА_2 повністю підтримала заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, просила її задовольнити у повному обсязі.
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у своїх показаннях зазначив, що з 2006 року особисто знайомий з родиною ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , підтримує з ними тісні та дружні стосунки, проводить спільно з ними дозвілля. ОСОБА_11 зазначив, що ОСОБА_1 неодноразово розповідав йому про наявність у них бажання усиновити дитину. Пізніше в родині з`явилася дівчинка ОСОБА_6 .
ОСОБА_11 підтвердив, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повністю займаються вихованням, утриманням та доглядом дитини, приділяють їй весь свій час, проводять з нею дозвілля, відзначають свята, піклуються про її здоров`я, подальше життя, соціалізацію та розвиток. ОСОБА_11 зазначив, що дитину дуже сильно люблять, а в самій родині склалися зразкові стосунки, дитина вважає ОСОБА_1 та ОСОБА_2 рідними батьками, а вони ставляться до неї як до рідної доньки.
Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у своїх показаннях зазначила, що є дружиною свідка ОСОБА_11 та познайомилася з ОСОБА_1 і ОСОБА_2 , коли переїхала до м. Київ до свого чоловіка. ОСОБА_12 зазначила, що вони дружать сім`ями, спільно проводять час та дозвілля, постійно спілкуються між собою, неприязних стосунків немає.
На додаток до цього, ОСОБА_12 підтвердила, що в родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є прийомна дитина - ОСОБА_6 , яку ОСОБА_1 хоче усиновити. Дитина забезпечена в сім`ї всім необхідним, отримує любов, турботу, належне піклування. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 найкращим чином займаються вихованням, доглядом та утриманням дитини. Між дитиною та ОСОБА_1 , ОСОБА_2 склалися справжні стосунки дитини та батьків.
Таким чином, з пояснень учасників справи та показань свідків судом під час судового розгляду встановлено, що малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з моменту свого народження була позбавлена батьківського піклування шляхом поміщення у дитячий будинок. Через декілька місяців з моменту народження дитини заінтересована особа ОСОБА_2 разом з заявником ОСОБА_1 , з яким вже більш як 20 років складають одну сім`ю, забрали ОСОБА_3 до себе в родину та розпочали процес усиновлення, який закінчився призначенням ОСОБА_2 усиновлювачем дитини. З того моменту дитина проживає у родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , які найкращим чином займаються доглядом, вихованням, утриманням дитини, піклуються про її здоров`я, подальше життя, соціалізацію, проводять з нею вільний час, водять на різні гуртки, надають необхідну любов та турботу. Внаслідок цього між малолітньою ОСОБА_6 та ОСОБА_1 , ОСОБА_2 склалися міцні та належні стосунки дитини та батьків, в межах яких інтереси дитини забезпечуються на найкращому рівні.
За результатами дослідження письмових доказів у їх сукупності та взаємозв`язку, судом також встановлено наступне.
З повторного свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 01.11.2023 року (а.с. 13), витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження (а.с. 15-16) судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася ОСОБА_3 , про що Добропільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) складено відповідний актовий запис № 40 від 20.08.2020 року. Матір`ю дитини зазначається ОСОБА_2 , а батьком дитини - ОСОБА_13 , відомості про якого відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України записані зі слів матері.
З висновку про стан здоров`я, фізичний і розумовий розвиток дитини ОСОБА_3 (а.с. 24-25) судом встановлено, що малолітня ОСОБА_3 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , є дитиною з інвалідністю (медичний висновок №23/61 від 04.06.2024), страждає на дитячий аутизм, має порушення комунікативної поведінки, соціальної взаємодії та стереотипну поведінку. Будь-яких інших вад фізичного чи психологічного здоров`я у дитини не виявлено.
З свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 від 20.07.2024 року (а.с. 12) судом встановлено, що 20.07.2024 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб, про що Солом`янським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) складено відповідний актовий запис № 1268.
З акту обстеження умов проживання № 69 від 25.07.2024 року (а.с. 17-18), акту обстеження матеріально-побутових умов проживання від 23.07.2024 року (а.с. 30) судом встановлено, що ОСОБА_2 , малолітня ОСОБА_3 та ОСОБА_1 спільно проживають за адресою: АДРЕСА_2 . Нерухоме майно у виді вказаної квартири належить на праві приватної власності ОСОБА_2 (а.с. 44). З акту вбачається, що в сім`ї склалися гарні стосунки, побудовані на взаєморозумінні, повазі та любові один до одного, у квартирі створено всі належні умови для проживання і виховання дитини.
Судом встановлено, що 22.07.2024 року ОСОБА_2 надала письмову заяву про згоду на усиновлення її дитини - ОСОБА_3 ОСОБА_1 . Заява нотаріально посвідчена та зареєстрована в реєстрі під № 1237 (а.с. 14).
З довідки ПП «ТК СІА ДНІПРО» № 2 від 13.08.2024 року (а.с. 19), Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Пірнівської сільської ради № 161/01-18 від 18.11.2024 року (а.с. 109) судом встановлено, що ОСОБА_1 офіційно працевлаштований, має стабільне джерело заробітку.
З витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» (а.с. 26) судом підтверджено, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався.
З висновку про стан здоров`я (а.с. 27-28) судом підтверджено, що ОСОБА_1 має належний стан здоров`я, будь-яких захворювань, які є перешкодою для усиновлення дитини, у ОСОБА_1 не виявлено.
За результатами дослідження наданих суду фотознімків, що були долучені до матеріалів справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 найкращим чином піклується про малолітню Рєзанову ОСОБА_3, проводить з нею дозвілля, водить на гуртки, займається вихованням та доглядом, має тісний емоційний зв`язок з дитиною, ставиться до неї як до рідної дитини.
З висновку Органу опіки та піклування Вишгородської міської ради (а.с. 20-23) вбачається, що усиновлення малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , буде відповідати найкращим інтересам дитини.
За результатами судового розгляду судом не встановлено наявності обставин, які б позбавляли ОСОБА_1 права бути усиновлювачем, зокрема обставин, передбачених ст. 212 СК України.
Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 213 СК України ОСОБА_1 має переважно право перед іншими особами на усиновлення малолітньої ОСОБА_3 , оскільки дитина виховується в його сім`ї та ОСОБА_1 є чоловіком матері дитини, яка усиновлюється. Разом з тим, будь-яких інших осіб, які б могли претендувати на усиновлення малолітньої ОСОБА_3 , судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, враховуючи найкращі інтереси дитини, з метою забезпечення дитини сімейним вихованням, належним рівнем життя, необхідним для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку, суд доходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про усиновлення дитини підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 225 СК України усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до ст. 232 СК України - з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов`язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. При усиновленні дитини однією особою ці права та обов`язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов`язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов`язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов`язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
Відповідно до ст. 233 СК України - на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини державний орган реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
Відповідно до ч. 3, 7 ст. 314 ЦПК України - за клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.
Усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.
З урахуванням вищевикладеного, вимога ОСОБА_1 про внесення змін до актового запису про народження дитини в частині зміни запису про батька дитини підлягає задоволенню.
Для забезпечення таємниці усиновлення суд відповідно до вимог частини першої статті 228 СК України роз`яснює, що особи, яким у зв`язку з виконанням службових обов`язків доступна інформація щодо усиновлення (перебування осіб, які бажають усиновити дитину, на обліку, пошук ними дитини для усиновлення, подання заяви про усиновлення, розгляд справи про усиновлення, здійснення нагляду за дотриманням прав усиновленої дитини тощо), а також інші особи, яким став відомий факт усиновлення, зобов`язані не розголошувати її, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним.
Відповідно до ч. 4 ст. 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника (заявників).
На підставі викладеного, керуючись ст. 259, 310-314 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради Київської області, Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради, Вишгородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 , про усиновлення дитини - задовольнити.
Усиновити малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , і оголосити її усиновлювачем громадянина України - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_3 ).
Зобов`язати компетентний орган державної реєстрації актів цивільного стану внести відповідні зміни до актового запису № 40 від 20.08.2020 року, складеного Добропільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: змінити відомості про батька, записавши батьком усиновленої дитини громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (РНОКПП: НОМЕР_3 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено і проголошено 06.12.2024 року об 11 год. 40 хв.
Заявник:
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_3 ).
Заінтересовані особи:
Орган опіки та піклування Вишгородської міської ради Київської області (адреса місцезнаходження: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, пл. Шевченка, буд. 1; код ЄДРПОУ: 04054866);
Служба у справах дітей та сім`ї Вишгородської міської ради (адреса місцезнаходження: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, пл. Шевченка, буд. 1; код ЄДРПОУ: 44108854);
Вишгородський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вишгородському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (адреса місцезнаходження: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Набережна, буд. 6-А; код ЄДРПОУ: 22201070);
ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ; адреса проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ).
Головуючий суддя О.В. Рукас
Присяжні: А.М. Левінчук
А.В. Кучер
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2024 |
Оприлюднено | 10.12.2024 |
Номер документу | 123561554 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рукас О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні