Ухвала
від 06.12.2024 по справі 552/8264/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

Київський районнийсуд м.Полтави

Справа № 552/8264/24

Провадження № 1-кс/552/2795/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06.12.2024 м. Полтава

Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , детектива ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , представників володільця майна ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.

Клопотання обґрунтоване тим, що підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72024171000000037 від 17.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України.

Зазначав, що під час досудового розслідування встановлено, що групою осіб здійснюється незаконна діяльність, спрямована на незаконний обіг підакцизних товарів скрапленого газу. При цьому, співучасниками на території стоянок вантажного транспорту м. Полтави здійснюється придбання за готівкові кошти скрапленого газу з газовозів, що мають логотипи відомих брендів, який у подальшому зберігається та транспортується для подальшого збуту автомобілями-цистернами Рено, д.н.з. НОМЕР_1 , та Сканія, д.н.з. НОМЕР_2 .

Також зазначав, що вказаними вище газовозами здійснюється незаконне перевезення скрапленого газу до місць розвантаження з метою його незаконного зберігання та реалізації через мережі автозаправних станцій на території Полтавської області без документального відображення у бухгалтерському та податковому обліках, у т.ч. на АЗС ТОВ «Велес ДХ» (ЄДРПОУ 43174952) за адресами: м.Миргород, вул.Анатолія Карбана, 1г-1в та м.Кобеляки, вул.Дружби, 1б, а також ТОВ «АПБ-ОІЛ» (ЄДРПОУ 39990187) за адресою: Полтавська область, м.Хорол, вул. Миргородська, 100б.

Детектив вказував, що 28.11.2024 у відповідності до ухвали слідчого судді від 25.11.2024 проведено огляд автозаправного комплексу «Велес» ТОВ «ВелесДХ»,розташованого заадресою:Полтавська область,м.Кобеляки,вул.Дружби,1б, підчас проведенняякого виявленота вилучено речі,предмети тадокументи, які мають значення речових доказів у цьому кримінальному провадженні.

Просив слідчого суддю накласти арешт на виявлене та вилучене майно.

В судовому засіданні детектив повністю підтримав вимоги клопотання.

Прокурор просив слідчого суддю накласти арешт на виявлене під час проведеного огляду майно за виключенням паливо-мастильних матеріалів.

Представники володільця майна проти задоволення клопотання заперечували.

Розглянувши матеріали клопотання, заслухавши учасників розгляду, слідчий суддя приходить до таких висновків.

З наданих до слідчого судді матеріалів вбачається, що відділом детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №72024171000000037 від 17.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204 КК України, під час досудового розслідування в якому встановлено, що групою осіб здійснюється незаконна діяльність, спрямована на незаконний обіг підакцизних товарів скрапленого газу. Співучасниками на території стоянок вантажного транспорту м. Полтави здійснюється придбання за готівкові кошти скрапленого газу з газовозів, що мають логотипи відомих брендів, який у подальшому зберігається та транспортується для подальшого збуту автомобілями-цистернами Рено, д.н.з. НОМЕР_1 , та Сканія, д.н.з. НОМЕР_2 .

Встановлено,що 28.11.2024 на підставі ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Полтави, органом досудового розслідування проведено огляд автозаправного комплексу «Велес» ТОВ «ВелесДХ»,розташованого заадресою:Полтавська область,м.Кобеляки,вул.Дружби,1б, під час проведення якого виявлено та вилучено:

-необліковані готівкові грошові кошти в сумі 12875грн. на прилавку поруч з монітором відеоспостереження;

-Х-звіт за 28.11.2024 станом на11:56:39 касового апарату ТОВ «Велес ДХ» АЗС №2 1арк.;

-Х-звіт за угодами 1арк.;

-копія ліцензії на роздрібну торгівлю пальним №16130314202100014 з додатками на 5арк.;

-Зошит з чорновими записами на 89арк.;

-Зошит з чорновими записами «Яскрава графіка» на 46арк.;

-Зошит із загальними звітами ТОВ «Велес ДХ» за період 18.10.2024-27.11.2024 на 48арк.;

-Зошит з чорновими записами «Урівноміри» на 48арк.;

-Зошит з Z-звітами ТОВ «Велес ДХ» за період з 06.11.2024 по 27.11.2024 на 48арк.;

-Зошит з чорновими записами «Гончарова» на 44 арк.;

-Зошит з чорновими записами «Урівноміри» на 36арк.;

-Забірні відомості ТОВ «Велес ДХ» на 22арк.;

-Змінні звіти ТОВ «Велес ДХ» на 345арк.

-Книга обліку розрахункових операцій ТОВ «Велес ДХ» №7 за період 27.02.2024 18.09.2024 на 79арк.;

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-25 №2, реєстр №027-21 для зберігання бензину А-92 на 13арк. у 2прим.

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-50 №3, реєстр №028-21 на 13арк. у 2прим.

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-25 №2, реєстр №026-21 для зберігання бензину А-95 на 13арк. у 2прим.

-Договори, видаткові накладні, довіреності ТОВ «Велес ДХ» щодо реалізації бензину, дизельного пального, газу 388арк.

-Лист формату А4 з ПІП та номерами телефонів працівників 1арк.;

-рахунки на оплату та видаткові накладні ТОВ «Велес ДХ» на 6арк.;

-Готівкові кошти в сумі 680грн., які не відображені у Х-звіті ТОВ «Велес ДХ»;

-Мобільний телефон Мото24 Pover IMEI 351966223007060, IMEI2 3519662230320628 1шт.;

-Мобільний телефон MiA2 Lite IMEI НОМЕР_3 , IMEI2 867085040169289

-бензин А-95 у ємкості Резервуарі РГС-25 №1 на рівні 70см. об`ємом 5326л;

-Резервуар РГС-25 №1 1шт.

-бензин А-92 у ємкості Резервуарі РГС-25 №2 на рівні 84см. об`ємом 6396л;

-Резервуар РГС-25 №2 1шт.

-дизельне пальне у ємкості Резервуарі РГС-50 №3 на рівні 66см. об`ємом 9727л;

-Резервуар РГС-50 №1 1шт.

-Експериментальні зразки бензину А-92 опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.;

-Експериментальні зразки бензину А-95 опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.;

-Експериментальні зразки дизельного пального опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.;

-Скраплений газ у Ємкості резервуару для СУГ V=9,9м3 №5 об`ємом 5264л.

-резервуар №5 для СУГ V=9,9м3 наземний -1шт.

-Скраплений газ у Ємкості резервуару для СУГ V=9,9м3 №6 об`ємом 4733л.

-резервуар №6 для СУГ V=9,9м3 наземний -1шт.

-Колонка №1 та №2 з двома пістолетами для заправки ДП 1шт.

-Колонка №3 та №4 з двома пістолетами для заправки бензинами А-92 та А-95 1шт.

-Колонка №5 газороздавальна 1шт.

-Колонка №6 газороздавальна 1шт.

Постановою старшого детектива ОСОБА_3 від 29.11.2024 вказане майно визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

У відповідності до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.

Матеріалами клопотання встановлено, що виявлене та вилучене майно має значення речових доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт вилученого майна необхідно застосувати з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

З огляду на вищевказане, відповідно до ст.ст.167, 170, 171 КПК України, є обґрунтованим твердження детектива про необхідність накладення арешту на вищевказане у клопотанні майно, щодо якого є підстави вважати, що воно є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегло на собі його сліди, а не застосування арешту на дане майно може привести до його знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити здійсненню досудового розслідування.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Матеріалами клопотаннявстановлено,що вході поведеного28.11.2024огляду заадресою АДРЕСА_1 , окрім експериментальних зразків палива, вилучено

-бензин А-95 у ємкості Резервуарі РГС-25 №1 на рівні 70см. об`ємом 5326л;

-Резервуар РГС-25 №1 1шт.

-бензин А-92 у ємкості Резервуарі РГС-25 №2 на рівні 84см. об`ємом 6396л;

-Резервуар РГС-25 №2 1шт.

-дизельне пальне у ємкості Резервуарі РГС-50 №3 на рівні 66см. об`ємом 9727л;

-Резервуар РГС-50 №1 1шт.

-Скраплений газ у Ємкості резервуару для СУГ V=9,9м3 №5 об`ємом 5264л.

-резервуар №5 для СУГ V=9,9м3 наземний -1шт.

-Скраплений газ у Ємкості резервуару для СУГ V=9,9м3 №6 об`ємом 4733л.

-резервуар №6 для СУГ V=9,9м3 наземний -1шт.

-Колонка №1 та №2 з двома пістолетами для заправки ДП 1шт.

-Колонка №3 та №4 з двома пістолетами для заправки бензинами А-92 та А-95 1шт.

-Колонка №5 газороздавальна 1шт.

-Колонка №6 газороздавальна 1шт.

Слідчий суддя враховуючи думку прокурора, а також ту обставину, що органом досудового розслідування вилучено експериментальні зразки палива, приходить до висновку, що щодо пального в резервуарах та паливозаправних колонок відсутні підстави для накладення на нього арешту.

Накладення арешту на решту зазначеного в клопотанні майна не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Тому слідчий суддя приходить до висновку про те, що клопотання в частині арешту майна, щодо якого підтримано клопотання в судовому засіданні, є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Статтею 175 КПК України передбачено, що ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Порядок зберігання речових доказів і документів та вирішення питання про спеціальну конфіскацію визначено норами ст. 100 КПК України, якою, зокрема, передбачено, що речовий доказ або документ, наданий добровільно або на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий. Сторона кримінального провадження, якій наданий речовий доказ або документ, зобов`язана зберігати їх у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні. Речові докази, які отримані або вилучені слідчим, прокурором, оглядаються, фотографуються та докладно описуються в протоколі огляду. Зберігання речових доказів стороною обвинувачення здійснюється впорядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України постановою від 19 листопада 2012 року № 1104 затверджено Порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження.

Визначення місця зберігання вищевказаного майна має здійснюватися органом досудового розслідування з дотриманням вимог ст. 100 КПК України та Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ від 19.11.2012 № 1104.

При вирішенні клопотання детектива слідчим суддею враховується та обставина, що виявлене та вилучене майно, зокрема і градуювальні таблиці на резервуари, після проведення необхідних слідчих дій, можуть бути повернуті власнику для подальшого зберігання до вирішення питання про їх долю як речових доказів.

Керуючись ст. ст. 170-173 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт, заборонивши відчуження, розпорядження та користування майном, на вилучені 28.11.2024 при проведенні огляду автозаправного комплексу«Велес ДХ» (ЄДРПОУ43174952),розташованого заадресою:Полтавська область,м.Кобеляки,вул.Дружби,1б речові докази, а саме на:

-необліковані готівкові грошові кошти в сумі 12875грн.;

-Х-звіт за 28.11.2024 станом на11:56:39 касового апарату ТОВ «Велес ДХ» АЗС №2 1арк.;

-Х-звіт за угодами 1арк.;

-копія ліцензії на роздрібну торгівлю пальним №16130314202100014 з додатками на 5арк.;

-Зошит з чорновими записами на 89арк.;

-Зошит з чорновими записами «Яскрава графіка» на 46арк.;

-Зошит із загальними звітами ТОВ «Велес ДХ» за період 18.10.2024-27.11.2024 на 48арк.;

-Зошит з чорновими записами «Урівноміри» на 48 арк.;

-Зошит з Z-звітами ТОВ «Велес ДХ» за період з 06.11.2024 по 27.11.2024 на 48арк.;

-Зошит з чорновими записами «Гончарова» на 44 арк.;

-Зошит з чорновими записами «Урівноміри» на 36арк.;

-Забірні відомості ТОВ «Велес ДХ» на 22арк.;

-Змінні звіти ТОВ «Велес ДХ» на 345арк.

-Книга обліку розрахункових операцій ТОВ «Велес ДХ»№7 за період 27.02.2024 18.09.2024 на 79арк.;

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-25 №2, реєстр №027-21 для зберігання бензину А-92 на 13арк. у 2прим.

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-50 №3, реєстр №028-21 на 13арк. у 2прим.

-Градуювальна таблиця на резервуар горизонтальний циліндричний сталевий типу РГС-25 №2, реєстр №026-21 для зберігання бензину А-95 на 13арк. у 2прим.

-Договори, видаткові накладні, довіреності ТОВ «Велес ДХ» щодо реалізації бензину, дизельного пального, газу 388арк.

-Лист формату А4 з ПІП та номерами телефонів працівників 1арк.;

-рахунки на оплату та видаткові накладні ТОВ «Велес ДХ» на 6арк.;

-Готівкові кошти в сумі 680грн., які не відображені у Х-звіті ТОВ «Велес ДХ»;

-Мобільний телефон Мото24 Pover IMEI НОМЕР_4 , IMEI2 НОМЕР_5 1шт.;

-Мобільний телефон MiA2 Lite IMEI НОМЕР_3 , IMEI2 НОМЕР_6

-Експериментальні зразки бензину А-92 опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.;

-Експериментальні зразки бензину А-95 опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.;

-Експериментальні зразки дизельного пального опечатані у склянках №№1,2,3 загальним об`ємом 3л.

Ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором.

Арешт діє до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123562023
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —552/8264/24

Ухвала від 26.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 26.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 26.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 21.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 21.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 17.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 14.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 14.02.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 05.02.2025

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Костенко В. Г.

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні