Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/1938/24
Провадження № 1-кп/542/160/24
У Х В А Л А
Іменем України
05 грудня 2024 року селище Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,розглянувши клопотання представника потерпілого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про участь у справі № 542/1938/24 в режимі відеоконференції,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває кримінальному провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024170480000071 від 01 квітня 2024 року, відносно неповнолітнього ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 122 КК України.
05 грудня 2024 року до суду надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , в якому він просив суд забезпечити можливість його присутності у судовому засіданні, шляхом проведення відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій ВКЗ.
В обґрунтування такого клопотання адвокатом вказано про неможливість прибути у судове засідання, у зв`язку з територіальною віддаленістю від місця знаходження суду та його зайнятістю.
Надаючи оцінку вказаному клопотанню, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно з частиною 1 статті 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Частина 2 статті 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Згідно з частиною 5 статті 336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
В умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені (стаття 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»).
Враховуючи викладене, з метою вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження та дотримання швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, зважаючи на воєнний стан, віддаленість місця знаходження представника потерпілого від місця проведення судового засідання у справі, враховуючи, що кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки, суд дійшов висновку про можливість проведення судового провадження у справі № 542/1938/24, в режимі відеоконференції за участю представника потерпілого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми ВКЗ ЄСІТС із кабінету у цій підсистемі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 314, 324, 336, 369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника потерпілого ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про участь в судовому засіданні, що призначено на 09 год 00 хв. 06 грудня 2024 року, у справі № 542/1938/24 в режимі відеоконференції, - задовольнити.
Судове засідання у кримінальномупровадженні пообвинуваченню неповнолітнього ОСОБА_4 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого частиною1статті 122КК України,що призначенена 09год 00хв 06грудня 2024року,проводити у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представника потерпілого, адвоката ОСОБА_3 , з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123562225 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження |
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Кримінальне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні