Справа № 301/2632/24
2/301/1147/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" грудня 2024 р. м. Іршава
Іршавський районний суд Закарпатської області
в особі головуючої судді Даруда І.А.
при секретарі Сатін Н.М.
за участі представника позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Іршава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , що діє в інтересах позивача ОСОБА_2 до Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,-
В С Т А Н О В И Л А :
З заяви вбачається, що ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 звернулася з позовною заявою до Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, посилаючись на те, що ОСОБА_3 був забудовником домоволодіння АДРЕСА_1 .
30 грудня 2014 року ОСОБА_3 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати йому по закону на день його смерті заповів ОСОБА_2 , 1981 року народження, мешканцю АДРЕСА_1 , що стверджується заповітом, посвідченим секретарем сільської ради ОСОБА_4 та зареєстрованим в реєстрі за №78.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Виконавчим комітетом Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області 22 листопада 2021 року.
Відповідно до Довідки №07 від 11 березня 2024 року, вбачається, що на день смерті ОСОБА_3 у спадковому будинку за адресою АДРЕСА_1 проживав і був прописаний онук ОСОБА_2 , 1981 року народження.
Відповідно до технічного паспорту від 26 квітня 2024 року домоволодіння АДРЕСА_1 складається з житлового будинку літ «А» загальною площею 59,7 кв.м., житловою площею 35,6 кв.м. та погребу літ «Б». Рік спорудження - 1968 рік.
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, натомість його представник адвокат Новікова І.С. розгляд справи просила проводити без участі позивача, зазначила, що позовні вимоги підтримує, просить такі задовольнити .
Представник відповідача Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області в судове засідання не з`явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно і належним чином. Натомість, подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи проводити без участі представника сільської ради. (а.с. 63)
Суд, звслухавши представника ОСОБА_1 , всебічно та в повному обсязі дослідивши матеріали справи вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом в судовому засіданні було встановлено, що спадкодавець ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Виконавчим комітетом Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області 22 листопада 2021 року .(а.с. 5)
Суд також встановив, що спадкодавець 30 грудня 2014 року ОСОБА_3 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належати йому по закону на день його смерті заповів ОСОБА_2 , 1981 року народження, мешканцю АДРЕСА_1 , що стверджується заповітом, посвідченим секретарем сільської ради ОСОБА_4 та зареєстрованим в реєстрі за №78.(а.с. 58)
Відповідно до Довідки №07 від 11 березня 2024 року, вбачається, що на день смерті ОСОБА_3 у спадковому будинку за адресою АДРЕСА_1 проживав і був прописаний онук ОСОБА_2 , 1981 року народження. (а.с. 7)
Відповідно до технічного паспорту від 26 квітня 2024 року домоволодіння АДРЕСА_1 складається з житлового будинку літ «А» загальною площею 59,7 кв.м., житловою площею 35,6 кв.м. та погребу літ «Б». Рік спорудження - 1968 рік.
Також, судом було встановлено, що позивач не може оформити спадщину в нотаріальному порядку, так як на даний час відсутній оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно, що підтверджується долученою до матеріалів справи відповіддю на адвокатський запит від 26.07.2024 року за №02-06/07.(а.с. 26)
Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право власності набувається у порядку, визначеному законом.
Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб`єктів права власності (частина перша статті 386 ЦК України).
Згідно ст. 328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
За правилами ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно з ч. 3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до частини першої статті 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно до нотаріуса, який відповідно до вимог статті 68 Закону України «Про нотаріат» при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва та склад спадкового майна.
Таким чином, виходячи із принципів розумності та справедливості, оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з`ясувавши їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 4,12,19,83, 175,177,184, 259, 263, 265, 268 ЦПК України, ст.ст. 16, 392, 1216, 1220, 1223 , 1268 ЦК України, суд, -
Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , що діє в інтересах позивача ОСОБА_2 до Керецьківської сільської ради Хустського району Закарпатської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканцем АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 право власності на будинок за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Суддя: І. А. Даруда
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 09.12.2024 |
Номер документу | 123573690 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Даруда І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні