Ухвала
від 06.12.2024 по справі 203/6965/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа №203/6965/24

Провадження №2/0203/2425/2024

УХВАЛА

06 грудня 2024 року суддя Кіровського районного суду міста Дніпропетровська Католікян Михайло Олександрович, вивчивши матеріали позову ОСОБА_1 до приватного підприємства «СОЛО» про зобов`язання вчинити дії,

у с т а н о в и в:

1. 30 листопада 2024 року позивач через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовом до ПП «СОЛО» про зобов`язання вчинити дії (а.с.а.с. 1, 2).

2. Дослідивши подані матеріали, суд дійшов висновку про те, що подану заяву необхідно залишити без руху з таких підстав.

3. Відповідно до частин 1, 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК) у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

4. Позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, зміст позовних вимог, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

5. Згідно з частиною 1 статті 177 ЦПК позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

6. За правилами, встановленими абзацами першим, другим частини 7 статті 43 ЦПК, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення.

7. Аналіз змісту поданої заяви свідчить про те, що позивач не дотримався приведених вище норм.

8. Так, позовна заява не містить обґрунтування заявлених вимог, обставин, якими позивач обґрунтовує ці вимоги, посилання на дії відповідача (або його бездіяльність), які, на думку позивача, порушили його права, а також на відповідні нормативно-правові акти, вимоги яких було порушено.

9. З позовної заяви не вбачається, хто саме у ній є відповідачем, оскільки найменування відповідача, зазначений останнім ідентифікаційний код юридичної особи та її адреса не збігаються. Так, ПП «СОЛО» згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань має інший ідентифікаційний код 31838306, та іншу адресу АДРЕСА_1 ). При цьому зазначений у позові ідентифікаційний код (32944312) стосується іншої юридичної особи ТОВ «Меблевий майстер» (м. Дніпро, вул. Повітрофлотська, 2А).

10. Крім того, позивач, звернувшись до суду в електронний спосіб, не додав доказ надсилання відповідачеві копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 ЦПК.

11. Частинами 1 3 статті 185 ЦПК визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

12. За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків, а саме:

- подання позовної заяви у новій редакції із зазначенням обґрунтування заявлених вимог, обставин, якими позивач обґрунтовує ці вимоги, посилання на дії відповідача (або його бездіяльність), які, на думку позивача, порушили його права, а також на відповідні нормативно-правові акти, вимоги яких було порушено;

- визначення особи, яка має бути відповідачем (зазначення повного й коректного найменування відповідача);

- надання суду доказів надсилання до електронного кабінету відповідача в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (а в разі його відсутності цінним листом з описом вкладення) копій поданих до суду документів.

13. Керуючись статтями 43, 175, 177, 185, 257 260 Цивільного процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

Позов ОСОБА_1 до приватного підприємства «СОЛО» про зобов`язання вчинити дії залишити без руху та запропонувати позивачеві у строк, який не перевищує десяти днів від дати отримання копії ухвали, усунути вказані недоліки.

У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк, заява вважатиметься неподаною та підлягає поверненню у порядку статті 185 ЦПК.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя М.О. Католікян

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено10.12.2024
Номер документу123586391
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —203/6965/24

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Католікян М. О.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Католікян М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні