Справа № 278/2215/24
У Х В А Л А
09 грудня 2024 року м. Житомир
Суддя Житомирськогорайонного судуЖитомирської областіДубовік О.М.,розглянувши заяву ОСОБА_1 провиправлення опискиу рішенніЖитомирського районногосуду Житомирськоїобласті від01.10.2024року усправі за позовною заявою ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
05.12.2024 року позивач звернулась до суду із заявою про виправлення описки у рішенні Житомирського районного суду Житомирської області від 01.10.2024 року, оскільки судом було допущено помилку в написанні дати її народження.
Суд, дослідивши вказану заяву та інші матеріали справи, дійшов наступних міркувань.
01.10.2024 року Житомирський районний суд Житомирської області ухвалив рішення про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
У вказаному рішенні судом дійсно у резолютивній його частині допущено помилку в написанні дати народження позивача та замість вірної « ІНФОРМАЦІЯ_1 » невірно вказано « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Згідно зі ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Верховний Суд у своїй Постанові від 21.07.2020 року в справі № 521/1074/17 роз`яснив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
З огляду на наведене, суд вважає за потрібне виправити вищезазначені описки.
Керуючисьст. 269 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про виправленняописки урішенні Житомирськогорайонного судуЖитомирської областівід 01.10.2024року усправі за позовною заявою ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права на земельну частку (пай) у порядку спадкування задовольнити.
Внести виправлення до рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 01.10.2024 року.
Вважати правильною дату народження ОСОБА_1 - « ІНФОРМАЦІЯ_1 » замість невірно вказаної « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя О. М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123604439 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні