Ухвала
від 09.12.2024 по справі 447/3456/24
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/447/994/24 Справа №447/3456/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09.12.2024 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Друзюк М.М. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності ,-

в с т а н о в и л а :

Позивач звернувся до Миколаївського районного суду Львівської області із позовною заявою до Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на будинок за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 42,7 кв.м.

До матеріалів позовно заяви долучено квитанції про сплату судового збору від 04.12.2024 у розмірі 3 493,09 грн. та 605, 60 грн.

Вирішуючи питання відкриття провадження, суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Вказаний позов містить позовну вимогу немайнового та майнового характеру.

Згідно з ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Постановою Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах за позовами про захист права власності" № 20 від 22.12.95 зі змінами та доповненнями від 25.05.98 визначено, що вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності - за дійсною вартістю майна на час розгляду спору.

Відповідно до вимог п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України та роз`яснень, що містяться в постанові Пленуму ВСУ "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" №10 від 17.10.2014, розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно визначається з урахуванням дійсної вартості спірного майна.

Під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Тобто, ціна позову повинна бути визначена на момент пред`явлення позову з урахування грошової оцінки - об`єктивної ринкової вартості об`єкта.

Механізм проведення оцінки нерухомого майна для цілей обчислення, зокрема судового збору, визначений постановою Кабінету Міністрів України "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" від 21 серпня 2014 року № 358.

У відповідності до п. п. 1 п. 1 вказаної вище постанови оціночною вартістю є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.

Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору це звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні").

Позивачем у позовній заяві не визначено ціну позову за визнання права власності, натомість додано витяг з наказу Міністерства розвитку громад, території та інфраструктури України №351 від 23.04.2024, у якому є перелік областей із зазначенням вартості 1 кв.м.м загальної площі квартир будинку. Разом з тим, незрозумілим залишається яким чином визначена ціна позову, оскільки документів, які б підтверджували вартість спірної земельної ділянки позивачем до позовної заяви не додано.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - ставка судового збору - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, враховуючи вищезазначені вимоги закону, позивачу необхідно подати звіт про оцінку вартості нерухомого майна (акт оцінки майна), копію кваліфікаційного свідоцтва оцінювача, та у разі необхідності, виходячи з ціни позову, доплатити судовий збір за майнову позовну вимогу, подавши відповідний документ про сплату судового збору,

Керуючись ст.175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем (представником позивача) копії даної ухвали.

У випадку невиконання вимог ухвали позовна заява буде визнана неподаною та повернена позивачу з усіма додатками до неї.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Друзюк М. М.

СудМиколаївський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123610277
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —447/3456/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Друзюк М. М.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Львівської області

Друзюк М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні