ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
09 грудня 2024 року Справа № 280/7768/24 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю МІК до Одеської митниці про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла (уточнена) позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю МІК (далі позивач) до Одеської митниці (далі відповідач), в якій позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці про коригування митної вартості товарів №UA500080/2024/000081/1 від 16.07.2024, №UA500080/2024/000097/1 від 02.08.2024 та №UA500080/2024/000096/1 від 02.08.2024.
Ухвалою суду від 10.09.2024 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою суду від 10.09.2024 у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження відмовлено.
Ухвалою суду від 26.09.2024 відмовлено у задоволенні клопотання Одеської митниці про розгляд справи № 280/7768/24 у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 08.10.2024 прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МІК про зміну предмету позову та ухвалено продовжити розгляд справи, з урахуванням заяви про зміну предмету позову.
Ухвалою суду від 11.11.2024 постановлено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 11 грудня 2024 року о 11:00 год.
Від представника відповідача надійшло клопотання (вх. №56022) про проведення судового засідання призначеного на 11.12.2024 та всіх послідуючих судових засідань по справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
06.12.2024 від представника позивача надійшла заява (вх. №56267) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Згідно з частиною третьою статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, оскільки КАС України не встановлений порядок вирішення поданих клопотань, тому їх розгляд за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Вирішуючи подані клопотання, суд зважає на таке.
Згідно із ч. 1 ст. 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи (ч. 2 ст. 195 КАС України).
Відповідно до ч. ч. 3, 4, 5 ст. 195 КАС України учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд звертає увагу, що у зв`язку з набранням чинності Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, що затверджене рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі Положення про ЄСІТС), з 05 жовтня 2021 року почали функціонувати підсистеми Електронний кабінет, Електронний суд та підсистема відеоконференцзв`язку, які передбачені Положенням про ЄСІТС.
Згідно з п. 45 Положення про ЄСІТС, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду.
Відповідно до п. 46 Положення про ЄСІТС, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (п. 49 Положення про ЄСІТС).
Згідно з п. 50 Положення про ЄСІТС, суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне подані клопотання задовольнити, а судове засідання провести у режимі відеоконференції.
При цьому, суд наголошує заявникам, що учасник справи, який має бажання брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду зобов`язаний не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати відповідну заяву. При цьому, копія такої заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що клопотання в частині проведення всіх наступних судових засідань у даній справі задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 195, 248 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача про проведення судового засідання призначеного на 11.12.2024 та всіх послідуючих судових засідань по справі в режимі відеоконференції по справі №280/7768/24, - задовольнити частково.
Заяву представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, - задовольнити.
Підготовче судове засідання по справі №280/7768/24, призначене на 11 грудня 2024 року о 11:00 год., провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю представника Товариства з обмеженою відповідальністю МІК та Одеської митниці за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
В іншій частині клопотання відмовити.
Роз`яснити заявникам, що для участі в підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: в день судового засідання, за 10 хвилин до початку слухання, авторизуватися на сайті vkz.court.gov.ua, виконати перевірку обладнання та очікувати на запрошення.
Роз`яснити заявникам, що відповідно до ч.5 ст. 195 КАС України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.В. Сіпака
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123616146 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо визначення митної вартості товару |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сіпака Андрій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні