Справа № 457/2018/24
провадження №2/457/367/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
05 грудня 2024 року м. Трускавець
Трускавецький міський суд Львівської області
в складі:
головуючого судді Грицьківа В.Т.,
за участю секретаря судового засідання Ринди О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Трускавці в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Дочірнього підприємства "Екотепло" ТОВ "Група Актив" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
15.07.2024 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 19 березня 2019 року між Дочірнім підприємством «Екотепло» Товариства з обмеженою відповідальністю «Леополіс-Плюс» (актуальна назва після зміни Дочірнє підприємство «Екотепло» Товариства з обмеженою відповідальністю «Група Актив») та ОСОБА_1 укладено Договір про спільну експлуатацію Торгового комплексу № 161, згідно якого відповідачка взяла на себе зобов"язання по відшкодуванню витрат позивача по утриманню торгового комплексу. У зв`язку із порушенням зобов`язань за вказаним договором відповідачка має заборгованість перед позивачем в розмірі 138069,11грн, яку позивач просить стягнути з відповідачки на свою користь, а також судові витрати.
Представник позивача у позовній заяві зазначив, що не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідачка ОСОБА_1 відзиву на позов у встановлений судом строк не надала, відсутні і її заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Згідно ч. 8 ст. 178, ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про інше та відповідачем не подано відзиву у встановлений судом строк.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить приміщення за реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна - 1793319846115 (об`єкт нежитлової нерухомості) № 118, загальна площа якого складає 26,8 кв.м., що підтверджується витягом з ДРРП № 38986702, копія якого знаходиться в матеріалах справи.
Дане приміщення знаходиться в торговому комплексі за адресою: АДРЕСА_1 .
19 березня 2019 року між Дочірнім підприємством «Екотепло» Товариства з обмеженою відповідальністю «Леополіс-Плюс» (актуальна назва після зміни Дочірнє підприємство «Екотепло» Товариства з обмеженою відповідальністю «Група Актив») та ОСОБА_1 укладено Договір про спільну експлуатацію Торгового комплексу № 161, копія якого знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до пункту 1.1. Договору, цей Договір регулює правовідносини спільної діяльності Сторін із визначеною метою - спільною експлуатацією будівлі торгового комплексу, що реалізується шляхом надання послуг Стороною 1 (Позивачем), яка зобов`язується забезпечити умови та надавати всі необхідні в межах цього Договору послуги для забезпечення Стороні 2 (Відповідачу) своєї діяльності у торговому комплексі, а Сторона 2 (Відповідач) своєчасно оплачувати вартість наданих Стороною 1 (Позивачем) послуг, а саме послуг пов`язаних з:
- використанням електроенергії для зовнішнього освітлення, внутрішнього освітлення комплексу, вентиляційних установок, холодильних установок, піднімального обладнання та іншого обладнання, а також витрати електроенергії пов`язані з експлуатацією всіх інженерних мереж;
- використанням теплової енергії (централізоване теплопостачання, гаряче водопостачання);
- прибиранням комплексу, прилеглої території, миття фасадів;
- утримання прилеглої території;
- використанням електроенергії на власні потреби;
- використанням води для загальних потреб та для власного споживання;
- експлуатацією обладнання (вентустановки, ескалатори, ліфти, холодильні машини, системи пожежогасіння, сигналізації, кабельні мережі та інше);
- витрати пов`язані з технічним забезпеченням передачі електроенергії, наданням з водопроводу води гарячої та холодної та приймання стічних вод до каналізації та надання теплової енергії;
- охорони комплексу;
- проведенням рекламних акцій;
- відшкодування плати за землю (земельного податку або орендної плати);
- відшкодуванням витрат на забезпечення функціонування автостоянок;
- відшкодуванням витрат на страхування торгового комплексу;
- відшкодуванням інших обов`язкових та/або необхідних платежів пов`язаних з спільною експлуатацією майна.
За умовамипункту 3.1.Договору,Позивач маєправо навідшкодування вартостінаданих послуг,що єпредметом даногоДоговору.В своючергу Відповідачмає зобов`язання,своєчасно здійснюватиоплату занадані Позивачемпослуги за розрахунковийперіод,що складає1(один)календарний місяцьзгідно виставленогоПозивачем комплексногорахунку незалежновід режимуроботи Відповідача,яке передбаченіп. 4.1. Договору.
Згідно із умовами пункту 6.1. Договору, оплата за всі послуги, надані Позивачем в межах цього Договору проводиться Відповідачем на підставі комплексного рахунку, який включає вартість наданих послуг. Комплексний рахунок виписується Позивачем за розрахунковий період та вручається Відповідачу або його представнику під розписку, або надсилається рекомендованим листом на адресу, вказану в цьому Договорі. Квитанція про відправку рекомендованого листа, підпис уповноваженої особи (представника, найманого працівника тощо) у відповідній відомості вважається належним підтвердженням отримання Відповідачем рахунку.
Згідно з пунктом 6.3. Договору, тривалість періоду для оплати отриманого рахунка становить 5 (п`ять) банківських днів з моменту вручення рахунку.
Останнє надходження часткової оплати послуг за договором відповідачка здійснила 04.04.2022 року. Відповідачка оплатила в повному обсязі послуги надані позивачем за період з 30.04.2019 року по 29.11.2019 року, що підтверджується платіжними інструкціями, копії яких знаходиться в матеріалах справи.
Згідно з пунктом 10.3. Договору, Сторони зобов`язуються письмово своєчасно повідомляти про всі зміни реквізитів (найменування організації, юридичних і поштових адрес, банківських реквізитів, номера телефонів, факсів тощо).
Претензія позивача з метою врегулювання спору в досудовому порядку була направлена відповідачці на поштову адресу вказану в Договорі 14.08.2024 року, копія якої знаходиться в матеріалах справи.
За правилами статей 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст. 11 ЦК України, однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є договори та інші правочини.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво - чи багатосторонніми (договори).
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обовязків (ч. 1ст. 626 ЦК України).
В силу ч. 1 ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Згідно з ч. 1 ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
За своєю правовою природою договір, який укладений між сторонами є договором про спільну діяльність, оскільки його метою є спільна експлуатація Торгового комплексу, шляхом надання відповідних послуг.
Ч. 2 ст.1131 ЦК України передбачає, що умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або введення їх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлене законом про окремі види спільної діяльності.
У зв`язку з неповним виконанням відповідачкою умов договору в частині здійснення оплати за надані послуги позивачем, у відповідачки утворилась заборгованість, яка станом на 30.10.2024 року складає 138 069,11 грн, що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків та рахунками-фактури, що додаються, копії яких знаходяться в матеріалах справи.
Статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином, вщповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно із ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
У відповідності до умов ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.
Відповідно до ст. 256 Цивільного кодексу України, позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Згідно із ст. 257 ЦК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до ч. 1 ст. 258 ЦК України, спеціальна позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).
Проте відповідно до п. 19 Розділу "Прикінцеві та перехідні положення" ЦК України у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану строки, визначені статтями 257- 259, 362, 559, 681, 728, 786, 1293 цього Кодексу, продовжуються на строк його дії.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню. З відповідачки на користь позивача необхідно стягнути заборгованість за договором про спільну експлуатацію Торгового комплексу № 161 від 19.03.2019, яка станом на30.10.2024 становить 138069,11 грн основного боргу.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача понесені позивачем судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028,00 грн.
На підставі викладенного, керуючись ст.ст. 4, 5, 10-13, 76-81, 89, 141, 264-265, 280-282ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дочірнього підприємства "ЕКОТЕПЛО" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група Актив" 138 069,11 грн основного боргу за договором про спільну експлуатацію Торгового комплексу № 161 від 19.03.2019.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Дочірнього підприємства "ЕКОТЕПЛО" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група Актив" 3028,00 грн судового збору.
Заочне рішенняможе бутипереглянуте судом,що йогоухвалив,за письмовоюзаявою відповідача.Заяву проперегляд заочногорішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасники справи, яким повне рішення не було вручено у день його проголошення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення їм повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Позивач - Дочірнє підприємство "ЕКОТЕПЛО" Товариства з обмеженою відповідальністю "Група Актив", ідентифікаційний код юридичної особи: 35233117, місцезнаходження: 82200, Львівська обл., місто Трускавець, вулиця Суховоля, будинок 54А.
Відповідачка - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 .
Суддя: В. Т. Грицьків
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123617937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Трускавецький міський суд Львівської області
Грицьків В. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні