справа № 691/1275/24
провадження № 2/691/649/24
УХВАЛА
06 грудня 2024 року Городищенський районний суд Черкаської області
В складі:
судді Савенко О.М.
з участю секретаря судових засідань Шмунь Н.В.
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м.Городище Черкаської області матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна»» м.Київ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
встановив :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна»» м.Київ звернулося в Городищенський районний суд Черкаської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, із клопотанням про витребування доказів.
Ухвалою Городищенського районного суду Черкаської області від 06 листопада 2024 року відкрито загальне позовне провадження і призначено підготовче засідання з викликом сторін до суду, з наданням відповідачу часу для подачі відзиву, пред`явлення зустрічного позову.
Відповідно до ч.1 ст.196 ЦПК України, для виконання завдань підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче судове засідання.
У підготовче засідання позивач та відповідач, будучи належно повідомленими, не з`явилися, згідно до вручених поштових відправлень отримали судові повістки відповідно 15 листопада 2024 року та 16 листопада 2024 року, особисто, у змісті позовної заяви позивач вказав на підтримання позовних вимог і розгляд справи без участі представника з вирішенням клопотання про витребування доказів. З врахуванням вищезазначеного, суд, вбачає можливим провести підготовче засідання у відсутність сторін, повідомивши їх про прийняте судом рішення.
Суд, враховуючи належне повідомлення сторін, вивчивши матеріали цивільної справи, вбачає за можливим закрити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду по суті.
Згідно ч.ч.1,2 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ст.189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Під час проведення підготовчого засідання судом визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу, визначено обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази, визначено порядок розгляду справи, а також вчинено інші дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Заяв про бажання укласти мирову угоду, або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді від учасників справи не надходило, як і не надходило інших заяв та клопотань.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
У підготовчому засіданні були проведені усі необхідні дії, передбачені ст.ст.197,198 ЦПК України, прийнято до провадження суду клопотання про витребування доказів.
Так, згідно ч.ч.1,2 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до ст.76, ч.4 ст.77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи та складають предмет доказування та за ч.2 ст.78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, відповідно до ст.84 ЦПК України, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Водночас, згідно п.п. 22-29 рішення Європейського Суду з прав людини у справі за заявою N 72286/01 від 28 березня 2006 року «Мельник проти України» право доступу до суду не є абсолютним, воно може бути обмеженим. Тим не менше право доступу до суду не може бути обмеженим таким чином або у такій мірі, що буде порушена сама його сутність. Ці обмеження повинні мати законну мету та бути пропорційними між використаними засобами та досягнутими цілями. При цьому правила регулювання строків мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані. У той же час такі правила в цілому або їх застосування не повинні перешкоджати сторонам використовувати доступні засоби захисту.
Із змісту клопотання позивача про витребування доказів встановлено, що АТ КБ «Приватбанк» м.Дніпро володіє оригіналами первинних документів, касовими та меморіальними, на отримання та перерахунок відповідачу ОСОБА_1 кредитних коштів за укладеним з ТОВ «Авентус Україна» кредитним договором 10 листопада 2023 року щодо якого виник спір з причин утворення заборгованості. У відповідності до умов укладеного договору, кошти надаються позичальнику в безготівковій формі у національній валюті на реквізити платіжної банківської картки вказаної позичальником особисто.
Відповідно до п.1, 2 ч.2 ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України, інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта вчинені ним правочини.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками на запит або з письмового дозволу відповідної юридичної чи фізичної особи та за рішенням суду.
Відповідно до п.1 гл.3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного Банку України від 14 липня 2006 року №267, на письмовий запит власника інформації, що становить банківську таємницю або з його письмового дозволу, банк розкриває таку інформацію в обсязі, визначеному в письмовому запиті або дозволі.
Остільки, представник позивача через обґрунтовану у клопотанні неможливість самостійно зібрати докази для доведення певних обставин справи при зверненні до суду з позовною заявою такі дії вчинив, шляхом направлення адвокатського запиту(а.с.22) і йому було відмовлено в доступі до такої інформації (а.с.23), то суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, як обгрунтоване.
З врахуванням вище наведеного, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника позивача щодо витребування доказів у Акціонерного Товариства КБ «Приватбанк», які підтверджують факт належності платіжної картки НОМЕР_1 ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , та зарахування коштів в рамках операції 10 листопада 2023 року у розмірі 25000,00 грн. на платіжну картку отримувача НОМЕР_1 ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , банком-емітентом якої є АТ КБ «Приватбанк» від ТОВ «Авентус Україна» з метою повного і об`єктивного вивчення письмових доказів у цивільній справі, та вбачає підстави для постановлення ухвали про витребування до суду доказів.
Керуючись ст.ст. 77-78, 81, 84, 196,197,198, 200, 260 ЦПК України, ст.ст.60,62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», суд, -
постановив:
Витребувати у Акціонерного Товариства КБ «Приватбанк» докази які підтверджують факт належності платіжної картки НОМЕР_1 ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , та зарахування коштів в рамках операції 10 листопада 2023 року у розмірі 25000,00 грн. на платіжну картку отримувача НОМЕР_1 ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , банком-емітентом якої є АТ КБ «Приватбанк» від ТОВ «Авентус Україна».
АТ КБ «Приватбанк» виконати ухвалу суду в термін до 19 грудня 2024 року, шляхом направлення письмової інформації, з відповідним підтвердженням, до Городищенського районного суду Черкаської області за адресою вул.1 Травня, №9 м.Городище Черкаської області інд.19500.
Підготовче провадження у цивільній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна»» м.Київ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором закрити.
Призначити цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтраст Україна»» м.Київ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором до судового розгляду по суті на 20 грудня 2024 року 08 год. 55 хв. в приміщенні Городищенського районного суду Черкаської області з участю сторін.
Судовий розгляд здійснювати у відкритому судовому засіданні у складі суду: головуючий суддя Савенко О.М, з участю секретаря судових засідань Шмунь Н.В., позивач, відповідач.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за веб-адресою: https://gd. ck. court. gov. ua.
Копію ухвали суду направити учасникам справи, для відому та для виконання до АТ КБ «Приватбанк».
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя О. М. Савенко
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123626526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Савенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні