ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/23340/24
провадження № 2/753/11809/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" грудня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Шаповалова К.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Ельбрус» про розірвання інвестиційного договору та стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
у листопаді 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Дарницького районного суду міста Києва з позовом до АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Ельбрус» про розірвання інвестиційного договору та стягнення коштів.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи № 753/23340/24 між суддями від 28 листопада 2024 року матеріали позову передано в провадження судді Шаповаловій К.В.
Відповідно до частини першої статті 187 ЦПК України, суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Однак, ознайомившись із змістом та формою позовної заяви, судом встановлено, що вона подана без додержання вимог, викладених в статті 177 ЦПК України.
Відповідно до частини четвертої статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною третьою статті 6 ЗУ "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Вбачається, що позовна заява містить дві позовні вимоги, одна з яких є немайновою позовною вимогою - розірвання інвестиційного договору; та майнову вимогу - стягнення сплачених за договором коштів у розмірі 711 337,00 грн.
До матеріалів позовної заяви долучено докази сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн, тобто докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру, однак матеріали позову не містять доказів сплати судового збору за вимогу майнового характеру.
Позивачем зазначено, що стягненню із відповідача підлягає сума сплачених за договором коштів у розмірі 711 337,00 грн.
Підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізична особа сплачує судовий збір у розмірі 1% від ціни позову, але не менше ніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру у розмірі 7113,37 (що складає 1% від 711 337,00 грн).
Окрім того, відповідно до частин другої, четвертої статті 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Позивач зазначає, що ним до позовної заяви долучені копії квитанцій про сплату інвестиційних внесків, однак із долучених до позовної заяви додатків вбачається, що позивачем додано копію лише однієї квитанції № 53-755К від 14 лютого 2022 року на суму 38 337,00 грн.
У відповідності до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення даної ухвали, для усунення недоліків, зазначених в ній.
Всі документи, що будуть надаватись позивачем на виконання вимог цієї ухвали суду, мають бути подані у кількості відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб у справі.
Керуючись статтями 175, 176-177, 185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Ельбрус» про розірвання інвестиційного договору та стягнення коштів - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту підписання оскарженню не підлягає.
Суддя: К.В. Шаповалова
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123627193 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні