ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
У Х В А Л А
про прийняття до розгляду заяви
"09" грудня 2024 р.Справа № 924/1061/24м. Хмельницький
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Яроцького А.М., розглянувши матеріали справи
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС"
про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Каменяр"
ВСТАНОВИВ:
02.12.2024 через систему "Електронний суд" надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС" про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Каменяр".
В обґрунтування поданої заяви зазначає, що у боржника існує заборгованість перед кредитором у сумі 4 500 000,00 грн. щодо грошового зобов`язання із врахуванням всіх прав вимоги згідно договору фінансового лізингу №KL121007 від 04 жовтня 2012 року, укладеного між ТОВ "Каменяр" та ТОВ "УКІО БАНК ЛІЗИНГ", та Ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 07 липня 2015 року по справі №752/9780/14-ц, яка перебуває на примусовому виконанні у Чемеровецькому ВДВС у Кам`янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального МРУ Міністерства юстиції (м. Київ).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.12.2024, заяву передано для розгляду судді Яроцькому А.М.
За змістом абз. 1 ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу. Ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі господарський суд має право вирішити питання про зобов`язання заявника, боржника та інших осіб надати суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Як вбачається з матеріалів поданої заяви, вимоги заявника до ТОВ "Каменяр" складають 4 500 000,00 грн., які заявлені на підставі договору фінансового лізингу №KL121007 від 04 жовтня 2012 року та Ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 07 липня 2015 року по справі №752/9780/14-ц.
Заявник стверджує, що на момент звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство юридичної особи Товариству з обмеженою відповідальністю "НІКО-ТАЙС" заборгованість не погашено.
З огляду на викладене, розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС", суд визнав подані матеріали достатніми для прийняття заяви до розгляду.
Окремо, заявник подав клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представника ТОВ "Компанія "НІКО-ТАЙС" - адвоката Грищенка Олександра Миколайовича з посиланням на ст.ст. 2, 7, 42, 197 ГПК України.
Частинами 1, 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
З огляду на технічну можливість проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про задоволення клопотання заявника та призначення підготовчого засідання у справі №924/1061/24 в режимі відеоконференції у приміщенні Господарського суду Хмельницької області.
Судом також враховано, що відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Так, заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
У заяві Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС" про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи ТОВ "Каменяр" міститься пропозиція щодо кандидатури арбітражного керуючого Кочин Наталії Василівни для виконання повноважень розпорядника майна боржника. До заяви також долучено відповідну заяву арбітражного керуючого Кочин Наталії Василівни про участь у справі про банкрутство ТОВ "Каменяр" та угоду про надання послуг розпорядника майна від 29.11.2024.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у даній справі без застосування автоматизованої системи для визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення у справі про банкрутство на підставі п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Крім того, з метою забезпечення виконання вимог кредиторів, у відповідності до абз. 6 ч. 1 ст. 35 названого вище Кодексу, необхідно заборонити власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення про ліквідацію, реорганізацію боржника, а також відчужувати основні засоби.
Керуючись ст.ст. 34, 35, п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 197, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НІКО-ТАЙС" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Каменяр".
2. Підготовче засідання по справі №924/1061/24 призначити на 11:00 год. "19" грудня 2024 р. та провести в режимі відеоконференції, яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: 29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
Підготовче засідання в режимі відеоконференції буде проведено за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС поза межами приміщення суду за участю представника ТОВ "Компанія "НІКО-ТАЙС" - адвоката Грищенка Олександра Миколайовича.
3. Автоматизовану систему для визначення кандидатури арбітражних керуючих для призначення розпорядником майна у справі не застосовувати.
4. Заборонити власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, відчужувати основні засоби.
5. Зобов`язати боржника до дати підготовчого засідання надати суду письмовий відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство у відповідності до вимог ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, в якому, крім відомостей передбачених ГПК України, викласти:
- заперечення боржника щодо вимог заявника;
- загальну суму заборгованості боржника перед кредиторами за зобов`язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), з виплати заробітної плати;
- відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;
- відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити;
- відомості про всі рахунки, електронні гаманці, відкриті у небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей, що належать боржнику, їх реквізити;
- відомості про проведення боржником діяльності, пов`язаної з державною таємницею;
- докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності).
До відзиву боржника мають бути додані докази відправлення заявнику копії відзиву з доданими документами.
До відзиву також додається довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об`єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу.
Крім того, до дати проведення підготовчого засідання зобов`язати боржника надати до господарського суду: відомості про наявність та місцезнаходження заставленого майна; бухгалтерський баланс на останню звітну дату; оригінали установчих документів (статут) та свідоцтва про державну реєстрацію - для огляду в судовому засіданні, та належним чином завірені їх копії - до матеріалів справи.
У разі ненадання витребуваних судом документів, зобов`язати сторони надати обґрунтовані письмові пояснення із зазначенням поважних причин їх відсутності.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Відповідно до п. 3 ч. 7 ст. 42 ГПК України повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю "Каменяр", що ч. 6 ст. 6 ГПК України визначено, обов`язок юридичних осіб зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
В особи, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, наявна можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
До осіб які зобов`язані зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрували його і не навели поважних причин невиконання такого обов`язку судом застосовуються процесуальні наслідки визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Копії ухвали надіслати: заявнику ТОВ "Компанія "НІКО-ТАЙС", представнику заявника Грищенку О.М. (на електронну пошту), ТОВ "Каменяр", засновнику боржника ТОВ "ФІНКОНТРЕЙД", арбітражній керуючій Кочин Н.В., Чемеровецькому відділу Державної виконавчої служби у Кам`янець-Подільському районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головному управлінню ДПС у Хмельницькій області, Відділу банкрутства Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, державному реєстратору ЦНАПу в смт. Чемерівці, за допомогою підсистем ЄСІТС в електронні кабінети, а у разі відсутності такої можливості - рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею (09.12.2024) та оскарженню не підлягає.
СуддяЯроцький А.М.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123636814 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Яроцький А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні