Ухвала
від 09.12.2024 по справі 128/933/22
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/933/22

УХВАЛА

09 грудня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., отримавши матеріали клопотання ОСОБА_1 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,

УСТАНОВИВ:

До Вінницького районного суду Вінницької області надійшло клопотання ОСОБА_1 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Вирішуючи питання про призначення судового розгляду, вивчивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ч. 6ст.300ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною шостою цієї статті (ч. 7ст. 300 ЦПК України).

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи (ч. 8ст. 300 ЦПК України).

Згідно ч. 3 ст. 102 ЦПК України, висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.

Відповідно до ч.ч. 1, 5, 6 ст. 106 ЦПК України, учасник справи має право подати до суду висновок експерта, складений на його замовлення. У висновку експерта зазначається, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок. Експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов`язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду.

Так, заявник ОСОБА_1 просить продовжити строк дії рішення Вінницького районного суду Вінницької області від 04.01.2023 у справі № 128/933/22 про визнання ОСОБА_2 недієздатною, однак до вказаного клопотання не додає відповідного висновку судово-психіатричної експертизи, обов`язкова наявність якого прямо передбачена чинним цивільним процесуальним законом. При цьому в клопотанні заявник зазначає, що доказами продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого ОСОБА_2 продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, є медична довідка МСЕК серії 10 ААВ № 546006.

Та суд звертає увагу, що відповідність вказаного діагнозу обставинам, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, може бути встановлена лише експертом, відповідним висновком судово-психіатричної експертизи, а тому подане клопотання не відповідає вимогам ч. 8ст. 300 ЦПК України.

Заявник в поданому клопотанні вказує, що експертиза може бути призначена лише ухвалою суду, але жодних доказів перешкод в отриманні висновку судово-психіатричної експертизи за зверненням учасника справи, а не на підставі ухвали суду, заявником не вказано та не обгрунтовано взагалі, доказів того, що заявник намагалася отримати такий висновок за особистим зверненням до відповідної експертної установи, до матеріалів клопотання не долучено.

Натомість заявником подано клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи, яке не може бути реалізоване судом з огляду на вимоги статті 300 ЦПК України, за якими клопотання про продовження строку дії рішення про визнання особи недієздатною має бути подано з висновком судово-психіатричної експертизи, та відсутність доказів неможливості отримання висновку на замовлення заявника.

Суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що заява про визнання особи недієздатною, порядок подання і вимоги до якої врегульовані ст.ст. 295 - 297 ЦПК України, не є тотожною клопотанню про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною, порядок подання і вимоги до якої врегульовані ч. 6 - 9ст. 300 ЦПК України, якими передбачено обов`язковість долучення до поданого клопотання висновку експерта.

Оскільки подане клопотання містить вищевказані недоліки, воно підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення заявником зазначених недоліків шляхом надання до суду висновку судово-психіатричної експертизи, обов`язковість надання якого встановлена ч. 8ст. 300 ЦПК України, або доказів неможливості його отримання на замовлення заявника.

З урахуваннямвищевикладеного,керуючись ст.ст.185,293,294,300ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 , заінтересовані особи орган опіки та піклування Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків, який встановити терміном 5 (п`ять) днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити заявнику, що у разі усунення недоліків поданої заяви відповідно до ухвали суду у встановлений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків поданої заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123637134
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —128/933/22

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Васильєва Т. Ю.

Рішення від 04.01.2023

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

Ухвала від 03.10.2022

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

Ухвала від 26.06.2022

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

Ухвала від 02.06.2022

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Шевчук Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні