Ухвала
від 10.12.2024 по справі 153/1887/24
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"10" грудня 2024 р. Справа153/1887/24

Провадження2/153/458/24-ц

у залі судових засідань у приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області у місті Ямпіль Могилів-Подільського району Вінницької області

Ямпільський районний суд Вінницької області

у складі головуючого судді Гаврилюк Т.В.

за участю секретаря судового засідання Шарко Л.В.

сторони та інші учасники справи: позивач ОСОБА_1 , її представник адвокат Тризна Є.М., третя особа ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу №153/1887/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про визнання батьківства,

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Ямпільського районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про визнання батьківства.

Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Тризна Є.М. подав клопотання про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, в якому просив суд призначити у справі судово-біологічну (молекулярно-генетичну) експертизу на спорідненість бабуся онука, на вирішення якої поставити питання: Чи наявне кровне споріднення між дитиною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_2 , як біологічною бабусею з боку батька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 по відношенню до дитини. Проведення експертизи просив доручити експертам Харківського НДЕКЦ МВС України (код ЄДРПОУ 25574728, вулиця Ковтуна, 34 місто Харків, 61036). В клопотанні представник позивача посилається на те, що предметом доказування у цій справі є наявність кровного споріднення між дитиною ОСОБА_4 та біологічним батьком ОСОБА_5 , проте останній є військовослужбовцем та згідно останніх даних, перебуваючи на службі в лавах сил України, під час виконання бойового завдання із стримування військової агресії російської федерації, неподалік населеного пункту Вербове Пологівського району Запорізької області 26.02.2024 зник безвісти, відповідно не може бути присутнім при проведенні експертизи. Єдиним способом встановити обставину їх спорідненості є проведення судової експертизи, шляхом встановлення спорідненості між ОСОБА_2 (бабусею) та ОСОБА_4 (онукою). Для з`ясування вище зазначених обставин потребуються спеціальні знання, оскільки вирішення питання про вірогідність батьківства є необхідним для повного і об`єктивного розгляду цивільної справи та потребує спеціальних знань в області генетики.

Позивач ОСОБА_1 клопотання підтримала.

Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Тризна Є.М., який діє на підставі ордеру серії АХ №1206000 від 10.11.2024 клопотання підтримав.

Відповідач ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи повідомлявся належним чином - судовою повісткою із рекомендованим повідомленням вих.№0610208616032, про причини неявки суд не повідомив.

Представник третьоїособи,Ямпільського відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у судове засідання не з`явилась, подала до суду письмову заяву за вхід.№7489 від 25.11.2024, в якій просить суд справу розглянути в її відсутність.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_2 не заперечувала проти задоволення вказаного клопотання.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку:

Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно із ч.1 ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Положеннями ч.1 ст.81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Стаття 12 ЦПК України встановлює, що суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.

Відповідно до положень ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків (ст.76 ЦПК України).

Як роз`яснено п.9 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15.05.2006, питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, у тому числі висновку судово-генетичної експертизи.

Європейський суд з прав людини зауважив, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (рішення ЄСПЛ у справі «Калачова проти Російської Федерації» від 07.05.2009 №3451/05, §34, «Кalacheva V. Russian Federation»).

Таким чином, з метою з`ясування обставин, які мають значення для повного та всебічного розгляду справи, потрібні спеціальні знання в галузі генетики, суд вважає за необхідне призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Харківського НДЕКЦ МВС України (код ЄДРПОУ 25574728, вулиця Ковтуна, 34 місто Харків, 61036).

Відповідно до пункту 5 частини першоїстатті 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.

Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першоїстатті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи (пункт 9статті 253 ЦПК України).

Приймаючи до уваги, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, провадження у справі на час проведення експертизи необхідно зупинити.

Керуючись ст.ст. 103-108, 247, 252, 253, 293, 294, 315-319 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Тризни Євгенія Миколайовича про призначення молекулярно-генетичної експертизи задовольнити.

Призначити у цивільній справі №153/1887/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про визнання батьківства - судово-біологічну експертизу (молекулярно-генетичне дослідження).

Проведення експертизи доручити експертам Харківського НДЕКЦ МВС України (код ЄДРПОУ 25574728, вулиця Ковтуна, 34 місто Харків, 61036), на вирішення яких поставити наступне питання:

Чи є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаюча по АДРЕСА_1 біологічною бабусею ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якої є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність згідно ст.ст.384, 385 КК України.

Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , проживаючу по АДРЕСА_1 .

Направити копію ухвали до Харківського НДЕКЦ МВС України (код ЄДРПОУ 25574728, вулиця Ковтуна, 34 місто Харків, 61036), для виконання.

Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно ст.109 ЦПК України, а саме - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у цивільній справі №153/1887/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа Ямпільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, ОСОБА_2 , про визнання батьківства, зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий Т. В. Гаврилюк

СудЯмпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123637942
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —153/1887/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Гаврилюк Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні