Ухвала
від 10.12.2024 по справі 363/2773/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"10" грудня 2024 р. Справа № 363/2773/24

У Х В А Л А

10 грудня 2024 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Рукас О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про проведення судового розгляду у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільний справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Вишгородської міської ради про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та встановлення опіки над нею, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебуває вищезазначена цивільна справа.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею по справі було визначено суддю Рукас О.В.

Ухвалою суду від 10.06.2024 року провадження у справі відкрито у порядку окремого провадження.

Ухвалою суду від 03.09.2024 року по справі призначено судово-психіатричну експертизу, провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.

Ухвалою суду від 14.11.2024 року провадження у справі відновлено у зв`язку з надходженням висновку судово-психіатричної експертизи. Судове засідання призначено на 12.12.2024 року на 10 год. 30 хв.

09.12.2024 року на офіційну електронну адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.

Розглянувши матеріали поданого клопотання, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до вимог частин 14 статті 212ЦПК України учасникисправи маютьправо братиучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду заумови наявностіу судівідповідної технічноїможливості,про якусуд зазначаєв ухваліпро відкриттяпровадження усправі,крім випадків,коли явкацього учасникасправи всудове засіданнявизнана судомобов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів таелектронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Разом з тим, вказане процесуальне право реалізується у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система.

Відповідно до п. 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням ВРП № 1845/0/15-21 від 17.08.2021 року, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.

Для участів судовомузасіданні врежимі відеоконференціїучасник справиповинен попередньозареєструватися вЕлектронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

У свою чергу, відповідно до п. 11 вказаного Положення - процедура реєстрації Електронного кабінету фізичної особи та фізичної особи - підприємця здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису такої особи.

Таким чином, реалізація процесуального права учасника справи на участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції обумовлюється використанням судом підсистеми відеоконференцзв`язку, доступ до якої забезпечується внаслідок реєстрації учасником справи електронного кабінету з використанням кваліфікованого електронного підпису. Реєстрація електронного кабінету та використання кваліфікованого електронного підпису забезпечує ідентифікацію та верифікацію особи, які не можуть бути належним чином здійснені судом самостійно у режимі відеоконференції.

У той же час, ані матеріали справи, ані матеріали поданої ОСОБА_1 заяви не містять будь-якого підтвердження тих обставин, що ОСОБА_1 має зареєстрований у встановленому законодавством порядку електронний кабінет та можливість доступу до підсистеми відеоконференцзв`язку з використанням кваліфікованого електронного підпису. Натомість проведення судового засідання у режимі відеоконференції з використанням будь-яких інших платформ процесуальним законодавством не передбачено.

За таких обставин судом не встановлено підстав для задоволення клопотання ОСОБА_1 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.

При цьому суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.

Таким чином, ОСОБА_1 має безумовне право на особисту участь в судовому засіданні шляхом прибуття до приміщення суду. Вказані обставини при цьому не позбавляють ОСОБА_1 також і права участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, але за умови надання підтвердження наявності у ОСОБА_1 електронного кабінету та можливості доступу до підсистеми відеоконференцзв`язку.

Керуючись статтями 212, 260 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про проведення судового розгляду у режимі відеоконференції відмовити.

Роз`яснити ОСОБА_1 її право на особисту участь в судовому засіданні, а також право на повторне подання відповідного клопотання за умови усунення обставин, що були перешкодою в його задоволенні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Рукас

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123642448
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —363/2773/24

Рішення від 06.03.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Рішення від 06.03.2025

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рукас О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні