Рішення
від 10.12.2024 по справі 342/916/24
ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 342/916/24

Провадження № 2/342/511/2024

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2024 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Гайдич Р.М.,

секретаря судового засідання Лукасевич М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1 до Чернелицької селищної ради про визнання права власності на спадкове майно за заповітом та зустрічною позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Чернелицької селищної ради про визнання права власності на частку житлового будинку,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Чернелицької селищної ради, в якому просять суд визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 . Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , актовий запис №14. ОСОБА_3 разом із своєю сестрою ОСОБА_4 були одинокими, проживали по сусідству з позивачкою в АДРЕСА_1 у власному житловому будинку. Фактично, вони є далекими родичами (рідні сестри бабусі позивачки), а тому впродовж багатьох років позивачка надавала їм допомогу в побуті та по господарству. 19.11.2007 ОСОБА_3 зробила письмове розпорядження на випадок своєї смерті, яким все своє майно заповіла позивачці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, в тому числі й на житловий будинок з господарськими будівлями, спорудами по АДРЕСА_1 , право власності на який підтверджується свідоцтвом на право особистої власності на жилий будинок від 15.01.1990. Бажаючи прийняти спадщину за вищевказаним заповітом, позивачка звернулася до державного нотаріуса Городенківської ДНК Капріян С.В. із відповідною заявою та правовстановлюючими документами. 16.04.2024 нотаріусом прийнято рішення про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на житловий будинок. Причиною для такої відмови стало реєстрація спадкового будинковолодіння, як колгоспний двір, що унеможливлює визначити частку померлого. Після смерті спадкодавця позивачка продовжує доглядати цей житловий будинок, обробляє город та самостійно несе всі фінансові витрати щодо утримання даної господарки в належному стані. Тобто, позивач, як єдина спадкоємиця за заповітом, фактично вступила в управління спадковим майном. На даний час нею виготовлено технічну документацію на будинок за власні кошти. Однак, не може належним чином реалізувати своє спадкове право за заповітом через обставини, вказані в постанові нотаріуса.

Ухвалою суду від 08 жовтня 2024 року залучено до участі в справі співвідповідача - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 . (а.с. 80-82)

ОСОБА_2 звернулася до суду із зустрічною позовною заявою до ОСОБА_1 , Чернелицької селищної ради про визнання права власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться по АДРЕСА_1 . Позовні вимоги мотивувала тим, що до спадщини ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , входить житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами по АДРЕСА_1 , який відповідно до інформації наданої старостинським округом та відомостей КМ БТІ зареєстрований, яки колгоспний двір. Станом на 15.04.1991 в спадковому господарстві проживали та були зареєстровані: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 . Тобто, обидвом померлим належали рівні частки по 1/2 у вищевказаному господарстві. Після смерті ОСОБА_4 відкрилася спадщина на належне їй майно, в управління яким вступила ОСОБА_2 , позивач за зустрічним позовом. Враховуючи, що ОСОБА_4 мала частку члена колгоспного двору у спадковому господарстві, позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 звернулася до нотаріуса з приводу отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_4 на житловий будинок АДРЕСА_2 . 25.10.2024 нотаріусом прийнято рішення про відмову у вчиненні нотаріальної дії, оскільки позбавлена можливості визначити конкретну частку спадкодавця у цьому майні. (а.с.89-91)

Ухвалою суду від 29 жовтня 2024 року зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Чернелицької селищної ради про визнання права власності на частку житлового будинку прийнято до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_1 до Чернелицької селищної ради, ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за заповітом. Вимоги за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Чернелицької селищної ради про визнання права власності на частку житлового будинку об`єднано в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 до Чернелицької селищної ради, ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, присвоївши об`єднаній справі № 342/916/24 (провадження 2/342/511/2024). (а.с.99-100)

В судове засідання сторони не прибули, про час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.

Представник позивача відповідача ОСОБА_1 , адвокат Бундзяк У.М., через канцелярію суду, подала заяву про судовий розгляд справи без позивачки і представника. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі. (а.с.112)

Відповідач-позивач ОСОБА_2 подала до суду заяву про проведення розгляду справи без неї, вимоги зустрічної позовної заяви підтримує в повному обсязі . (а.с.115)

Чернелицька селищна рада подала до суду клопотання про розгляд справи без представника селищної ради, не заперечують у задоволенні позовних вимог. (а.с.75)

Передбачених ч.2 ст. 223 ЦПК України підстав для відкладення розгляду справи судом не встановлено, судом прийнято рішення про розгляд справи за відсутності учасників справи. Відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.

Ч.3 ст.5 Цивільного кодексу України (2003 р.) визначено: якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювались актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав і обов`язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

За ст.ст. 120,123,563 ЦК УРСР (1963 р.) майно колгоспного двору належало його членам на праві сумісної власності, включаючи неповнолітніх і непрацездатних; у разі смерті члена колгоспного двору спадкоємство в майні двору не відкривалось до смерті останнього члена колгоспного двору, а залишалось на праві сумісної власності в рівних частках членів двору, що в ньому проживають. Відповідно до роз`яснень, що містяться в п.6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 р. № 20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15 квітня 1991 року не втратили права на частку в його майні. На витребування частки з майна колишнього колгоспного двору, що збереглося на 15 квітня 1991 року, поширюється загальний трирічний строк позовної давності.

Копією свідоцтва на право особистої власності на жилий будинок виданого 15.01.1990 виконавчим комітетом Городенківської районної ради народних депутатів Івано-Франківської області на підставі рішення виконкому Городенківської районної ради народних депутатів № 247 від 13.12.1989 стверджується, що в цілому житловий будинок з приналежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 дійсно належить на праві особистої власності колгоспному двору, головою якого є ОСОБА_3 . (а.с.13)

Із наданої інформації про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно згідно архівних даних № 79645 від 14.03.2024 ОКП «Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації» вбачається, що згідно даних ОКП «КМБТІ» станом на 31.12.2012 нерухоме майно, яке знаходиться в АДРЕСА_3 належить голові колгоспного двору ОСОБА_3 відповідно до свідоцтва про право власності, виданого Городенківським РВК 15.01.1990 на підставі рішення цього ж виконкому № 247 від 13.12.1989, реєстровий № 40. (а.с.15)

Відповідно до довідки № 59 виданої 31.01.2024 Корнівським старостинським округом №6 Чернелицької селищної ради станом на 15.04.1991 в житловому будинку в АДРЕСА_1 були зареєстровані: голова господарства ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сестра ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.22)

Відповідно до вимог частин 1 та 2 статті 355 ЦК України, майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Згідно з частиною 1 статті 368 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Відповідно до статті 370 ЦК України, співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

Відповідно до статті 372 ЦК України, майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності" № 20 від 22.12.1995 року, частка учасника спільної сумісної власності визначається при поділі майна, виділі частки з спільного майна, зверненні стягнення на майно учасника спільної власності за його боргами, відкритті після нього спадщини. При відсутності доказів про те, що участь когось з учасників спільної сумісної власності (крім сумісної власності подружжя) у надбанні майна була більшою або меншою - частки визначаються рівними.

Як вбачається із вищенаведеного на час ліквідації колгоспних дворів в господарстві по АДРЕСА_1 були зареєстровані: голова господарства ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які набули право спільної сумісної власності на дане будинковолодіння, то їх частки у вказаному майні рівні, тобто по 1/2 частині. Проте, частки в колгоспному дворі не виділялися.

За заповітом від 19.11.2007 посвідченого секретарем виконкому Корнівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаюча в АДРЕСА_1 , н випадок своєї смерті належний їй житловий будинок, господарські будівлі, земельну ділянку, земельну частку /пай/, майновий пай та все майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право заповіла ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Заповіт зареєстровано в реєстрі № 9. (а.с.9)

Голова двору ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_7 у віці 94 роки в с. Корнів Городенківського району Івано-Франківської області, актовий запис № 14, що доводиться копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 05.12.2007 Корнівською сільською радою Городенківського району Івано-Франківської області. (а.с.10)

На час смерті ОСОБА_3 був чинним Цивільний кодекс України 2003 р. Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця). Згідно з ст. 1223 ЦК України - право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261 - 1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини. Спадкоємцями можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини, вказано в ч. 1 ст. 1222 ЦК України. Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. За ст.ст. 1268-1269 Цивільного кодексу України прийняття спадщини - це: постійне проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини або подання спадкоємцем, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, заяви до нотаріуса про прийняття спадщини. Ч. 1 ст. 1270 згаданого кодексу визначено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Із довідки № 48 виданої 30.01.2024 Корнівським старостинським округом №6 Чернелицької селищної ради слідує, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на час смерті проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 разом із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.20)

Копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого 10.07.1971 с/ЗАГС с.Корнів Городенківського району Івано-Франківської області доводиться, що позивач ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_8 , її батьками є ОСОБА_7 та ОСОБА_2 . Після реєстрації шлюбу 04.02.1989 з ОСОБА_8 прізвище дружини було змінено на ОСОБА_9 . Шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_6 розірвано, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу 09.11.2000 зроблено запис за № 91, після розірвання шлюбу прізвище дружини - ОСОБА_10 , що підтверджується копією витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища № 00047971490 від 14.11.2024 та копією свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 виданого 09.11.2000 Городенківським райвідділом рагс. (а.с.8,113)

Із копії спадкової справи № 567/2008, яка надана суду Городенківською ДНК, вбачається, що 25.06.2008 до Городенківської районної державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 звернулася ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (позивач). 26.06.2008 та 10.07.2008 державним нотаріусом Першої Снятинської ДНК Білоконь К.С. посвідчено та видано свідоцтва про право на спадщину за заповітом згідно яких ОСОБА_6 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 , спадкове майно на яке видано ці свідоцтва складається із майнового паю, яке належало померлій на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) та права на земельну ділянку (пай), що належала померлій на підставі сертифікату на земельну частку (пай) серії РН № 233951. Витяги про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 15552336 від 18.07.2008 та № 15536855 від 17.07.2008 свідчать про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису видачі свідоцтва про право на спадщину, спадкодавець ОСОБА_3 , спадкоємець ОСОБА_6 , номер у Спадковому реєстрі 45109580. (а.с.33-42)

Член двору, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_9 у віці 83 роки в с. Корнів Городенківського району Івано-Франківської області, актовий запис № 9, що доводиться копією свідоцтві про смерть серії НОМЕР_4 виданого 02.06.2012 виконкомом Корнівської сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області. (а.с.11)

На час смерті ОСОБА_4 був чинним Цивільний кодекс України 2003 р.

Із довідки № 49 виданої 30.01.2024 Корнівським старостинським округом Чернелицької селищної ради вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на час смерті проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1 - одна. (а.с.21)

Із копії спадкової справи № 611/2012, яка надана суду Городенківською ДНК вбачається, що 26.11.2012 до Городенківської РДНК із заявою про прийняття спадщини по закону після смерті тети ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , звернулася ОСОБА_2 . Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 32523395 від 26.11.2012 свідчить про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису про реєстрацію спадкової справи спадкодавця ОСОБА_4 , номер у Спадковому реєстрі 53797114, номер у нотаріуса 611. Державним нотаріусом Городенківської РДНК Капріян С.В. 04.07.2020 посвідчено та видано свідоцтво про право на спадщину за законом, згідно якого, ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті тітки ОСОБА_4 , спадкове майно, на яке видане дане свідоцтво складається із земельної ділянки, що належала померлій на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ № 155661. Витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі № 60802681 від 04.07.2020 свідчить про внесення до Спадкового реєстру реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину, спадкодавець ОСОБА_4 , спадкоємець ОСОБА_2 , номер у Спадковому реєстрі 53797114, номер у нотаріуса 611. (а.с.43-52)

Відповідно до ч.1 ст.1296 ЦК України 2003 р. спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Згідно з вимогами ч.1 ст. 1297 згаданого Кодексу спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Позивач ОСОБА_1 , як спадкоємець за заповітом, яка прийняли спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зверталася до нотаріуса за видачею їй свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 на нерухоме майно, а саме житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 .

Проте, Постановою державного нотаріуса Городенківської ДНК Капріян С.В. № 1040/02-31 від 16.04.2024 позивачці ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , на житловий будинок, який знаходиться по АДРЕСА_1 у зв`язку з тим, що вищезгадане господарство, головою якого була ОСОБА_3 відносилось до колгоспного двору, а отже кожному з членів колгоспного двору, які проживали станом на 15.04.1991 належить відповідна частка. Проте, частки в цьому господарстві між членами бувшого колгоспного двору не визначені. (а.с.14)

Відповідач позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 , як спадкоємець за законом, яка прийняли спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зверталася до нотаріуса за видачею їй свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_4 на нерухоме майно, а саме житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 .

Однак, Постановою державного нотаріуса Городенківської ДНК Капріян С.В. № 1842/02-31 від 25.10.2024 відповідачу позивачу за зустрічним позовом ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_4 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_6 , на житловий будинок, який знаходиться по АДРЕСА_1 у зв`язку з тим, що спадкоємець не надала документ,я кий посвідчував би право власності спадкодавця ОСОБА_4 на вищезгаданий будинок, оскільки згідно даних органів БТІ, свідоцтва на право власності виданого виконкомом Городенківської районної радим 15.01.1990, право власності було зареєстровано за головою колгоспного двору ОСОБА_3 , кожному з членів колгоспного двору, які проживали станом на 15.04.1991 належить відповідна частка. Проте, частки в цьому господарстві між членами бувшого колгоспного двору не визначені. (а.с.94)

Копією технічного паспорта на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , виготовленого 13.03.2024 ФОП ОСОБА_11 , стверджується, що рік спорудження (реконструкції) житлового будинку - 1933, господарських будівель та споруд - 1941,1960,1980,1991. (а.с.16-19)

Згідно Звіту про оцінку житлового будинку (загальною площею 41,2 кв.м) складеного ФОП ОСОБА_12 на підставі договору № 01260/С від 21.05.2024 про вартість об`єкта оцінки, ринкова вартість житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 становить 106 926 грн. (а.с.24)

Із копії довідки № 549 виданої 10.12.2024 Корнівським старостинським округом №6 Чернелицької селищної ради вбачається, що за домогосподарством по АДРЕСА_1 закріплена земельна ділянка площею 0,11 га для будівництва та обслуговування житлового будинку. (а.с.114)

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 385874836 формованої 08.07.2024 відомості щодо права власності на будинок АДРЕСА_1 відсутні. (а.с.25)

З довідки № 363 виданої 16.08.2024 Корнівським старостинським округом №6 Чернелицької селищної ради вбачається, що ОСОБА_2 та її дочка ОСОБА_1 , жителі с. Корнів дійсно проводили похорон ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_10 , та ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_11 . На час смерті проживали разом та вели спільне господарство.

Статтею 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до частини 1 статті 1226 Цивільного кодексу України, частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

Відповідно до положень ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпорядження майном. Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Відповідно до ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

З вищенаведеного та матеріалів справи вбачається, що житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 належав до колгоспного двору, головою якого була ОСОБА_3 . Станом на 15.04.1991 в даному господарстві проживали: голова двору ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які набули право спільної сумісної власності на дане будинковолодіння, та їх частки у вказаному майні рівні, тобто по 1/2 частині.

Спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_3 є позивач за первісним позовом ОСОБА_1 , яка прийняла спадщину після її смерті, що підтверджується копією спадкової справи № 567/2008.

Спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_4 є відповідач позивач за первісним позовом ОСОБА_2 , яка прийняла спадщину після її смерті, що доводиться копією спадкової справи № 611/2012.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог за первісним позовом та за зустрічним позовом, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги за первісним позовом підлягають до часткового задоволення, а саме за позивачем за первісним позовом ОСОБА_1 слід визнати право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , яка була головою вищевказаного господарства, який відновися до колгоспного двору, та її частка в даному господарстві становила 1/2. В іншій частині позову слід відмовити у зв`язку з тим, що 1/2 частка вищевказаного житлового будинку належала ОСОБА_4 , як члену колгоспного двору, спадкоємцем якої є відповідач позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 .

Позовні вимоги за зустрічним позовом ОСОБА_2 про визнання за нею права власності 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 підлягають до задоволення, оскільки позивач за зустрічним позовом прийняла спадщину після смерті ОСОБА_4 , якій, як члену колишнього колгоспного двору належала 1/2 частка вищевказаного господарства.

При винесенні рішення судом враховується і те, що на даний час відповідно до вимог Постанови ВРУ "Про утворення та ліквідацію районів" №807-ІХ від 17.07.2020 територія колишнього Городенківського району Івано-Франківської області на даний час відноситься до Коломийського району Івано-Франківської області .

На підставі ст.ст. 120, 123, 563 ЦК УРСР (1963 р.), ст.ст. 316,317, 328, 355, 368, 370, 372, 1216, 1221,1223, 1258,1261, 1268-1270, 1296,1297 ЦК України, керуючись ст. ст. 258, 259, 263-265, 268, 273, 352,354 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованими по АДРЕСА_1 .

В іншій частині позову відмовити.

Зустрічний позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , право власності на 1/2 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, розташованими по АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Місце проживання/місцезнаходження сторін по справі:

- ОСОБА_1 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_5 .

- Чернелицька селищна рада - вул. Незалежності,23 селище Чернелиця Коломийського району Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 0435560.

- ОСОБА_2 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_6 .

Суддя: Гайдич Р. М.

СудГороденківський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123661329
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —342/916/24

Рішення від 10.12.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

Ухвала від 05.09.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Гайдич Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні