Ухвала
від 11.12.2024 по справі 904/5335/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення без руху заяви про відкриття

провадження у справі про банкрутство

11.12.2024м. ДніпроСправа № 904/5335/24

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" (36009, м.Полтава, вул.Зінківська, буд.19, ідентифікаційний номер юридичної особи 23812953)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг" (50071, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг вул.Павла Глазового, 15-Б, ідентифікаційний номер юридичної особи 37065299)

про визнання банкрутом

Суддя Суховаров А.В.

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" (36009, м.Полтава, вул.Зінківська, буд.19, ідентифікаційний номер юридичної особи 23812953) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг" (50071, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг вул.Павла Глазового, 15-Б, ідентифікаційний номер юридичної особи 37065299), за змістом якої просить суд:

- прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство;

- відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг".

Дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" та додані до неї документи, суд дійшов висновку щодо залишення її без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити (ч.1 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства):

- найменування господарського суду, до якого подається заява;

- найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи;

- ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

- найменування органу (суб`єкта), уповноваженого управляти державним майном щодо боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі;

- виклад обставин, що є підставою для звернення до суду;

- перелік документів, що додаються до заяви.

Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України та статтею 34 Кодексу України з процедур банкрутства визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви (заяви) та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Так, за змістом частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно частини 3 статті 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Судом встановлено, що в прохальній частині заяви ТОВ "Машинобудівна Енергетична Компанія" просить суд прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг".

Статтею 34 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено обставини, які повинна містити заява про відкриття провадження у справі про банкрутство.

В свою чергу, як встановлено судом, у прохальній частині заяви ТОВ "Машинобудівна Енергетична Компанія" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг" відсутні вимоги щодо визнання будь-яких грошових вимог до боржника.

Окрім викладеного, за результатом дослідження поданої заяви, судом встановлено, що ТОВ "Машинобудівна Енергетична Компанія" посилається на існування заборгованості у Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг" на підставі Договору поставки товари №13/10/23-М від 13.10.2023 року та Договору поставки товари №02/04-2024 від 02.04.2024 року.

Разом з тим, в матеріалах справи відсутній детальний розрахунок суми заборгованості, яку просить визнати заявник, з вказівкою періоду виникнення, кінцевої дати виконання обов`язку щодо оплати, періоду прострочення з посиланням на первинні бухгалтерські документи, що підтверджують факт виникнення зобов`язання та факт його часткового виконання зі сторони боржника, наявну заборгованість по періодам та загальну суму заборгованості.

З огляду на важливі правові наслідки відкриття провадження у справі про банкрутство, які, крім заявника та боржника, стосуються невизначеного кола осіб - потенційних кредиторів боржника, ухваленню відповідного рішення суду має передувати системний аналіз обставин, пов`язаних із правовідносинами, з посиланням на які заявник обґрунтовує свої вимоги до боржника, на підставі поданих доказів. Лише після з`ясування та перевірки таких обставин суд може встановити обґрунтованість вимог кредитора до боржника, а також наявність чи відсутність спору про право у цих правовідносинах, як передумови для відкриття провадження у справі (постанова Верховного Суду від 16.02.2021 у справі № 911/2042/20).

Отже, звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство по суті є реалізацією кредитором права на судовий захист власних майнових прав за відсутності належного виконання грошового зобов`язання боржником. У зв`язку з цим, кредитор повинен надати суду докази на підтвердження наявності у нього права, яке підлягає захисту, та навести обставини, що є підставою для звернення до суду.

За викладених обставин, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" не відповідає положенням частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим вказана заява підлягає залишенню без розгляду згідно приписів частини 3 статті 37 Кодексу України з процедур банкрутства з наданням відповідного строку заявнику на усунення недоліків поданої ним заяви.

Керуючись ч.3 ст.162, ч.1 ст. 174, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Техномайн Інжиніринг" (50071, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг вул.Павла Глазового, 15-Б, ідентифікаційний номер юридичної особи 37065299) залишити без руху.

Заявнику - Товариству з обмеженою відповідальністю "Машинобудівна Енергетична Компанія" протягом 5-ти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки заяви, а саме надати до Господарського суду Дніпропетровської області наступні докази:

- пояснення щодо прохальної частини заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство в частині незазначення у прохальній частині заяви вимоги щодо визнання будь-яких грошових вимог до боржника;

- детальний розрахунок суми заборгованості, яку просить визнати заявник за Договором поставки товари №13/10/23-М від 13.10.2023 року та Договором поставки товари №02/04-2024 від 02.04.2024 року (окремо), з вказівкою періоду виникнення, кінцевої дати виконання обов`язку щодо оплати, періоду прострочення з посиланням на первинні бухгалтерські документи, що підтверджують факт виникнення зобов`язання та факт його невиконання зі сторони боржника, наявну заборгованість по періодам та загальну суму заборгованості.

Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання заявником вимог суду про усунення недоліків заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Ухвала набирає законної сили 11.12.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Суховаров

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123672882
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5335/24

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 22.01.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 03.01.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

Ухвала від 11.12.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Суховаров Артем Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні