Ухвала
від 11.12.2024 по справі 610/4580/24
БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 610/4580/24

Провадження № 2-з/610/15/2024

УХВАЛА

11.12.2024м. Балаклія

Балаклійський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Феленка Ю.А.,

за участю секретаря судового засідання Петрової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

09.12.2024 ОСОБА_1 , в інтересах якої дії представник адвокат Вишковський Є.Л., звернулася до Балаклійського районного суду Харківської області із позовною заявою до ТОВ "ФК "ФІНРЕЗЕРВ ПЛЮС", треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Н.С., приватний виконавець виконавчого округу м.Києва Шабанов В.В., у якій позивач просить визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис, вчинений 15.03.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Н.С., реєстровий номер 1189, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ФК ФІНРЕЗЕРВ ПЛЮС" заборгованості в сумі 13439,26 грн.

Одночасно з пред`явленням позову представник позивача подав заяву про забезпечення позову, у якій просить зупинити стягнення у виконавчому провадженні №65367246 від 11.05.2021, відкритому на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Н.С. №1189 від 15.03.2021 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ФК ФІНРЕЗЕРВ ПЛЮС" заборгованості в сумі 13439,26 грн.

Обґрунтовуючи заяву про забезпечення позову представник позивача зазначив, що невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення, що здійснюється на підставі вищевказаного виконавчого напису, може істотно ускладнити ефективний захист та поновлення його прав, за захистом яких він звернувся до суду. Крім того, буде істотно ускладнено виконання рішення суду у справі за його позовом про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, у разі задоволення позовних вимог. До того ж окрім постанов про відкриття виконавчого провадження №65367245 приватним виконавцем в межах вказаного виконавчого провадження винесені також постанови про накладення арешту на майно боржника, про розшук майна боржника та про вилучення майна боржника а також накладений арешт на банківські рахунки боржника.

Відповідно до ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Розгляд заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відбувався без повідомлення учасників справи, тому відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, розглянувши заяву та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про задоволення заяви про забезпечення позову з таких підстав.

Відповідно до частин першої та другої статті 149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову. Такий висновок щодо застосування відповідних норм права, викладений у постанові Верховного Суду від 14 серпня 2019 року у справі №521/8746/18.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 150ЦПК України одним із заходів забезпечення позову є зупинення стягненняна підставівиконавчого документа,який оскаржуєтьсяборжником усудовому порядку.

Згідно із п.2 ч.1 ст.34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняєвчинення виконавчихдій уразі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.

Відповідно до ч.3 ст.150ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

ОСОБА_1 пред`явила позов про визнання таким, що не підлягає виконанню, виконавчого напису, вчиненого 15.03.2021 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Н.С., реєстровий номер 1189, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ФК ФІНРЕЗЕРВ ПЛЮС" заборгованості в сумі 13439,26 грн.

На підставі вказаного вище виконавчого напису нотаріуса 11.05.2021 приватним виконавцем виконавчого округу Харківської області Амельченком В.П. відкрито виконавче провадження №65367245 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ФК ФІНРЕЗЕРВ ПЛЮС" заборгованості в сумі 13439,26 грн, яке натепер перебуває у провадженні приватного виконавця виконавчого округу м.Києва Шабанова В.В.

Постановою державного виконавця від 01.10.2021 в межах виконавчого провадження №65367245 накладено арешт на грошові кошти/електронні гроші, що містяться на відкритих рахунках/електронних гаманцях, а також на кошти/електронні гроші на рахунках/електронних гаманцях, що будуть відкриті після винесення постанови про арешт коштів, крім коштів/електронних грошей, що містяться на рахунках/електронних гаманцях, що мають спеціальний режим використання, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом, та належать боржнику.

Суд дійшов висновку про обґрунтованість наведених у заяві доводів про наявність достатніх підстав вважати, що дії приватного виконавця в межах виконавчого провадження щодо стягнення заборгованості на підставі виконавчого напису, який є предметом оскарження, можуть вплинути на майнові права позивача. Невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити у подальшому виконання рішення суду у разі задоволення позову.

Разом із тим, з урахуванням обставин справи, предмету спору, характеру спірних правовідносин, завдань цивільного судочинства, співмірним із заявленими позовними вимогами і достатнім для забезпечення позову у даному випадку є зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку, передбачене п.6 ч.1 ст.150 ЦПК України.

Частиною 2 ст.34 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, зазначені в частині першій цієї статті, зупиняє вчинення виконавчих дій, про що виносить відповідну постанову.

За змістом ч.1 ст.35 Закону України "Про виконавче провадження", у випадку, передбаченому пунктом 2 частини першої статті 34 цього Закону, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій до розгляду питання по суті.

Станом на час розгляду судом заяви про забезпечення позову у суду немає підстав вважати, що існують обставини, за яких згідно ч.3 ст.154ЦПК України встановлено обов`язок суду застосувати зустрічне забезпечення.

На підставі викладеного, керуючись статями 2, 149, 150, 153, 154 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Зупинити стягнення на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Наталії Станіславівни №1189 від 15.03.2021, що здійснюється в межах виконавчого провадження №65367245 від 11.05.2021, що перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу м.Києва Шабанова Віталія Валерійовича.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Строк пред`явлення ухвали для виконання - три роки.

На підставі ч.4 ст.268ЦПК України ухвала складена і підписана без її проголошення 11 грудня 2024 року.

СуддяЮ.А. Феленко

СудБалаклійський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123676132
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —610/4580/24

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Феленко Ю. А.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Феленко Ю. А.

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Феленко Ю. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні