Справа № 645/2160/18
Провадження № 2/645/160/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
11 грудня 2024 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Шевченко Г.С.,
секретар судових засідань Пастушенко К.Р.,
розглянувшиклопотання представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 , адвоката Ткачова Вячеслава Олександровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа - ОСОБА_4 провизначення частки у праві спільної сумісної власності,визнанняправа власності в порядку спадкування за законом та за зустрічнимпозовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 провизнання квартириособистою приватноювласністю, -
встановив:
В провадженні Фрунзенського районного суду м.Харкова перебуває вказана цивільна справа..
11.12.2024 рокудо суду надійшло клопотання представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 , адвоката Ткачова Вячеслава Олександровича про забезпечення проведення підготовчого засідання по справі, призначеногона 16.12.2024 рокуо 14-00 год. в режимі відеоконференції.
Суд, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно частини 7ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до частин 1, 5, 7 статті 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, у якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюєтьсяст. 212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Згідно ч. 2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд вбачає, що представником позивача вимоги ЦПК України в цій частині дотримані, оскільки клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції надійшло до суду 11.12.2024 року, тобто за 5 днів до призначеного на 16.12.2024 року судового засідання.
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне надати можливість стороні позивача у даній справі приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «Easyсon».
Керуючись ст.ст.212,247, 260ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 , адвоката Ткачова Вячеслава Олександровича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
У разі технічної можливості забезпечити участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 , адвоката Ткачова Вячеслава Олександровича поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «Easycon».
У разі технічної можливості провести судове засідання, яке призначене на 16 грудня 2024року об14-00та вразі необхідностінаступнісудові засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа - ОСОБА_4 провизначення частки у праві спільної сумісної власності,визнанняправа власності в порядку спадкування за законом та за зустрічнимпозовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 провизнання квартириособистою приватноювласністю, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу "Easyсon" за участі представника позивача за первісним позовом ОСОБА_1 , адвоката Ткачова Вячеслава Олександровича.
Попередити сторони, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 12.12.2024 |
Номер документу | 123677754 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шевченко Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні