Справа № 710/1754/24
Номер провадження 2/710/706/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у цивільній справі
11.12.2024 м. Шпола
Суддя Шполянськогорайонного судуЧеркаської областіПобережна Н.П.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ Черкаської області (вул. Лозуватська, 59, м. Шпола, Звенигородський, Черкаська обл.),третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет споруна сторонівідповідача Шполянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Звенигородському районі Черкаської області про визнання батьківства,
ВСТАНОВИВ:
10.12.2024 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшов даний позов.
Предмет позову: визнати батьківство. Підставою подачі позову вказано, що позивач перебував у цивільному шлюбі, в якому народився син, однак зареєстрований був на підставі ст.135 СК України.
Згідно з ч.1 ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченомустаттею 185цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Пунктом 4 ч.2ст. 187 ЦПК Українипередбачено, що при відкритті провадження у справі суд встановлює, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що позов поданий і відповідає порядку, встановленомуст.ст.175-177ЦПК України.
Пунктом 3-1 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в редакції Закону України № 2808-IXвід 01.12.2022 «Про внесення зміни до пункту 3-1 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів» визначено, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX".
Отже, справа підсудна Шполянському районному суду Черкаської області, підстав для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає.
Відповідно до ч.2ст.19 ЦПК України,цивільне судочинствоздійснюється заправилами,передбаченими цимКодексом,у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження.
Ознайомившись із матеріалами справи, суд вважає, що у зв`язку з характером спірних правовідносин та предметом доказування, для повного та всебічного встановлення обставин справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Частиною 1ст. 189 ЦПК Українивстановлено, що завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Цивільна справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження згідно зі ст. 274 ЦПК України, а тому суд визначає дату підготовчого засідання.
Позивач разом з позовною заявою подав клопотання про витребування доказів, зокрема, витребувати: від Шполянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Звенигородському районі Черкаської області (вул.Соборна, 16, мюШпола Звенигородського району Черкаської області, 20603) повний витяг з Реєстру про держвну реєстрацію народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Своє клопотанняпозивач мотивуєтим,що витягз Реєструпро державнуреєстраціюнародження сприятиме швидкому та об`єктивному розгляду справи.
Згідно ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути по дане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. В клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Судом встановлено, що дане клопотання позивача про витребування доказів, належить до задоволення, так як позивачем надані та зазначені вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання доказу щодо витребування доказів у Шполянському відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Звенигородському районі Черкаської області.
Тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про витребування доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст.19, 81-84, 175, 187, 189-196, 212, 274, 353, 355 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ Черкаської області (вул. Лозуватська, 59, м. Шпола, Звенигородський, Черкаська обл.),третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет споруна сторонівідповідача Шполянський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уЗвенигородському районіЧеркаської області про визнання батьківства .
Розгляд цивільної справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 16.01.2025 о 14-00 годині в приміщенні Шполянського районного суду Черкаської області (адреса: вул. Соборна, 36 б, м.Шпола, Черкаська область).
Запропонувати відповідачу у разіне визнанняпозову надати відзив на позов та докази, якими він обґрунтовується, у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити відповідачу, що копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Повідомити учасників по справі, що інформацію щодо справи, що розглядається вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет на сторінці «http://sh.ck.court.gov.ua».
Направити копії ухвали про відкриття провадження у справі особам, які беруть участь у справі.
Відповідачу направити копії ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Роз`яснити сторонам, що у разі неявки сторони без поважних причин або неповідомлення причин неявки, з`ясування обставин у справі буде проводитися на підставі доказів, про подання яких було заявлено до початку розгляду справи по суті.
Витребувати: від Шполянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Звенигородському районі Черкаської області (вул.Соборна, 16, мюШпола Звенигородського району Черкаської області, 20603) повний витяг з Реєстру про держвну реєстрацію народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов`язати посадових осіб Шполянського відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану уЗвенигородському районіЧеркаської області до 10.01.2025 надати суду зазначений доказ.
Попередити посадових осіб Шполянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Звенигородському районі Черкаської області, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити, що заява про виклик свідка та клопотання про витребування доказів мають бути подані в підготовчому засіданні. До клопотання повинні бути долучені відомості про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі. До клопотання про забезпечення позову додається документ про плату судового збору.
У судове засідання викликати сторін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Побережна Н. П.
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123683283 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні