Справа № 909/69/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про визнання вимог кредиторів
10.12.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П. А., секретар судового засідання Попович Л. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву з грошовими вимогами фізичної особи ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 ) у справі про банкрутство ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод"
представники не з"явились
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліваро" про банкрутство ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод". Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 04.04.2023 по справі №909/69/22 визнано банкрутом Приватне акціонерне товариство «Івано-Франківський арматурний завод» (76014, Івано-Франківська обл., м.Івано-Франківськ, вул.Євгена Коновальця, буд. 229; код 00218271) відкрито його ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича (свідоцтво №№1732 від 11.11.2015). Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 02.10.2024 продовжено строк ліквідаційної процедури ПАТ "Івано-Франківський арматурний завод" та повноваження ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Демчана О.І. на 3 місяця до 14.01.2025 включно.
26.11.2024 на адресу господарського суду Івано-Франківської області надійшла заява від ОСОБА_1 про визнання кредиторських вимог, якою заявник просить визнати кредиторські вимоги до ПАТ "ІФАЗ" у розмірі 51166,07грн., які заявлені у зв`язку із наявною заборгованістю із виплати заробітної плати.
Як вбачається із заяви ОСОБА_1 , останній просить визнати його кредитором в сумі 51166,07грн. перед ПрАТ "ІФАЗ", у зв`язку із наявною заборгованістю із виплати заробітної плати за період з 01.12.2020 року по 30.06.2021року (включно).
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 02.12.2024 по справі №909/69/22 заяву фізичної особи ОСОБА_1 про визнання кредиторських вимог до боржника прийнято та приєднано до матеріалів справи. Призначено судове засідання з розгляду заяву на 10.12.2024.
За результатами розгляду вищевказаної заяви, ліквідатором ПрАТ "ІФАЗ" подано повідомлення про розгляд грошових вимог ОСОБА_1 ( вх. 19058/24 від 04.12.2024) та подано клопотання про розгляд заяви за його відсутності.
Розглянувши подану заяву суд зазначає наступне.
Частиною четвертою статті 43 Конституції України передбачено право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом (частина сьома статті 43 Конституції України).
За вимогами частини першої статті 21 Кодексу законів про працю України, трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
За приписами статті 1 Закону України «Про оплату праці», частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану роботу.
Відповідно до ст.28 Закону України "Про оплату праці" визначено, що у разі банкрутства підприємства чи ліквідації його у судовому порядку зобов`язання перед працівником такого підприємства щодо заробітної плати, яку вони повинні одержати за працю (роботу, послуги) виконану у період, що передував банкрутству чи ліквідації підприємства, виконуються відповідно до Закону України про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Заявлені кредиторські вимоги підтверджуються, долученими до заяви копіями трудової книжки ОСОБА_1 , та довідкою ОК-5, з яких вбачається, що останній дійсно працював як найманий працівник ПАТ «ІФЛЗ» та йому було нараховано. але не виплачено заробітну плату за період з січня 2021 року по червень 2021 року в загальному розмірі 51166,07 гри.
Водночас, заявлена сума заборгованості включає в собі податки (ПДФО та військовий збір) з доходу у вигляді заробітної плати, які в силу приписів Податкового кодексу України має нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету роботодавець.
Статтею 171 даного Кодексу передбачено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку (п.171.1.).
Таким чином, навіть у випадку відкриття провадження у справі про банкрутство та застосуванні положень Кодексу України з процедур банкрутства про визнання зобов`язання боржника перед працівниками щодо заробітної плати, яку вони повинні одержати за працю (роботу, послуги), виконану у період, що передував банкрутству підприємства, боржник не звільняється від обов`язку належного обліку доходу працівників. Тобто, у боржника у відповідності до ст. 171 Податкового кодексу України виникає обов`язок утримати та сплатити (перерахувати) до бюджету податок з доходів у вигляді заробітної плати.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості з оплати за виконані роботи та/або надані послуги, а також інші кошти, належні гіг-спеціалістам за гіг-контрактами, укладеними згідно із Законом України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту. отриманого на ці цілі;
Враховуючи вищенаведене, судом визнаються заявлені грошові вимоги ОСОБА_1 до ПрАТ «ІФАЗ» та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів у наступному порядку: 51166.07 грн, як вимоги, які включаються у першу чергу реєстру вимог кредиторів та складаються із наступного: 9209,89 гри - податок на доходи фізичних осіб (18% від нарахованої заробітної плати); 767,49 грн - військовий збір (1,5% від нарахованої заробітної плати); 41188,69 грн - нарахована, але не виплачена заробітна плата за період з січня 2021 року по червень 2021 року (вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати звільненим працівникам банкрута).
Керуючись ст.ст. 1, 2, 45, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги фізичної особи ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 ) у сумі 51166,07грн., що підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Ухвала набрала законної сили 10.12.2024 р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяШкіндер П.А.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123711352 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні