ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про закриття провадження
05.12.2024 Справа № 920/297/22м.Суми
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., за участю секретаря судового засідання Бардакової О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 920/297/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
За участю представників:
Боржник не з`явився
УСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 27.06.2022 відкрито провадження у справі № 920/297/22 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ); призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну.
Відповідно до ухвали Господарського суду Сумської області від 13.10.2022, зокрема, було затверджено план реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 станом на 15.09.2022. Крім того, припинено повноваження керуючого реструктуризацією у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 арбітражного керуючого Белінської Наталії Олександрівни.
20.11.2024 боржником - ОСОБА_1 подано до суду звіт про виконання плану реструктуризації боргів від 18.11.2024 (вх.№ 5010) у справі № 920/297/22 про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Вказаний звіт призначено до розгляду на 05.12.2024, 11:00, згідно ухвали суду від 25.11.2024.
Боржник в судове засідання не прибув, про розгляд справи повідомлений.
Кредитор АТ Акцент-Банк в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, ухвала суду від 25.11.2024 доставлена до Електронного кабінету кредитора.
Заперечень щодо звіту боржника до суду не надходило.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи, достатність матеріалів справи для розгляду та прийняття відповідного рішення, суд вважає за можливе розглянути звіт боржника в даному судовому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані документи, суд встановив.
Відповідно до поданого звіту про виконання плану реструктуризації боржник просить закрити провадження у справі № 920/297/22 про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ); у відповідності до ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства дію мораторію припинити; звільнити фізичну особу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від боргів; грошові вимоги кредиторів до фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), а також грошові вимоги кредиторів (їх правонаступників), які виникли до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), але не були заявлені кредиторами протягом провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, - визнати погашеними, а виконавчі документи за такими вимогами - такими, що не підлягають виконанню; зобов`язати органи Державної виконавчої служби України (приватних виконавців) закрити виконавчі провадження та зняти всі арешти та обмеження стосовно ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з Єдиного реєстру боржників, у тому числі, але не виключно: виконавче провадження № 63910031, 63910236.
Відповідно до ст. 128 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня затвердження плану реструктуризації боргів боржник починає погашення вимог кредиторів згідно з умовами такого плану.
Згідно з ч. 1 ст. 129 Кодексу України з процедур банкрутства не пізніше п`яти днів після закінчення строку виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури реструктуризації боргів боржник зобов`язаний надати суду та кредиторам, включеним до плану реструктуризації боргів, звіт про виконання плану реструктуризації боргів. До звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника додаються докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом.
Частиною 3 статті 129 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що за результатами розгляду звіту про виконання плану реструктуризації боргів боржника, а також скарг кредиторів господарський суд постановляє одне з таких рішень: 1) про закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв`язку з виконанням боржником плану реструктуризації боргів; 2) про невиконання боржником плану реструктуризації боргів, визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника.
У відповідності до приписів частини 4 статті 129 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі закриття провадження у справі про неплатоспроможність у зв`язку з виконанням плану реструктуризації боргів настають наслідки, передбачені цим Кодексом, щодо звільнення боржника від боргів.
З матеріалів справи вбачається, ухвалою суду від 15.09.2022 визнано вимоги кредитора Акціонерного товариства Акцент-Банк (код ЄДРПОУ 14360080) до боржника - фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) у загальному розмірі 22 007,52 грн, які включено до Реєстру вимог кредиторів в порядку черговості, визначеної Кодексом України з процедур банкрутства, а саме: 17 045,52 грн (заборгованість за кредитом, по відсоткам, 2 270,00 грн судового збору за рішенням Сумського районного суду Сумської області від 04.02.2022 у справі №587/2743/21) друга черга, 4962,00 грн сплаченого судового збору позачергово (без права вирішального голосу на зборах кредиторів згідно з ч.4. ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Ухвалою Господарського суду Сумської області від 13.10.2022 року було затверджено план реструктуризації боргів боржника - фізичної особи ОСОБА_1 станом на 15.09.2022. Строк виконання зазначеного плану 24 місяців.
Боржник ОСОБА_1 на виконання плану реструктуризації погасив вимоги кредитора, а саме: Акціонерного товариства Акцент-Банк - у розмірі 22 007,61 грн.
На підтвердження виконання плану реструктуризації боргів боржником надано суду копії квитанцій та платіжних інструкцій про погашення вимог кредитора Акціонерного товариства Акцент-Банк на суму 22 007,61 грн.
Згідно ч.1 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.
Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме:
1) відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;
2) сплати аліментів;
3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.
Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що боржником дотримано процедуру завершення виконання плану реструктуризації боргів, скарг на дії боржника щодо виконання плану реструктуризації боргів до суду від кредиторів не надходило.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо: відновлено платоспроможності боржника або погашення всіх вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів.
Частиною 4 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Суд зауважує, що у зв`язку із виконанням боржником плану реструктуризації боргів та закриттям провадження у даній справі з відповідними наслідками, зокрема щодо визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню, вимога боржника стосовно зобов`язання органів Державної виконавчої служби України (приватних виконавців) закрити виконавчі провадження та зняти всі арешти та обмеження стосовно ОСОБА_1 не підлягає задоволенню, оскільки це є прямим наслідком закриття провадження у справі та повноваженням державного виконавця відповідно до вимог Закону Украни "Про виконавче провадження".
Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства, дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Враховуючи подані боржником докази на підтвердження виконання плану реструктуризації боргів та докази задоволення вимог кредиторів згідно з таким планом, суд на підставі ст.129 Кодексу вважає за необхідне закрити провадження у справі у зв`язку з виконанням плану реструктуризації боргів та застосувати наслідки, передбачені цим Кодексом, щодо звільнення боржника від боргів.
Керуючись ст. ст. 90, 128, 129, 134 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Звіт ОСОБА_1 подано до суду звіт про виконання плану реструктуризації боргів від 18.11.2024 (вх.№ 5010) у справі № 920/297/22 затвердити.
2. Процедуру реструктуризації боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) припинити.
3. Дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду Сумської області від 27.06.2022 припинити.
4. Звільнити фізичну особу - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від боргів.
5. Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: 1) відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; 2) сплати аліментів; 3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи. Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
6. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
7. Провадження у справі № 920/297/22 - закрити.
8. Ухвалу направити боржнику, кредитору, державному органу з питань банкрутства, Головному управлінню ДПС у Сумській області, Відділу ДВС.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню в порядку, визначеному розділом IV ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Повний текст ухвали складено 12.12.2024.
СуддяО.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2024 |
Оприлюднено | 13.12.2024 |
Номер документу | 123712550 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні