Справа № 686/8098/23
Провадження № 1-кс/686/10385/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2024 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №12023240000000157 від 01.04.2023 р., за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ).
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що «у провадженні слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023240000000157 від 01 квітня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01 квітня 2023 року, близько 15 год. 00 хв., перебуваючи на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 внаслідок порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, підіймаючись по драбині на дах складського приміщення, впав ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який отримав тілесні ушкодження у вигляді закритих переломів 2-4 -го ребра справа по підпаховинній лінії, закритого косого перелому діафіза правої ключиці, розриву правого ключино-акроміального зчленування, правобічного пневмотораксу та підшкірної емфіземи справа, які відповідно до висновку експерта №90 від 12.05.2023, за своїм характером є тяжкими тілесними ушкодженнями, як такі, що небезпечні для життя в момент заподіяння.
В ході досудового розслідування встановлено, що 12 березня 2023 року між ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в особі директора ОСОБА_6 , укладено цивільно-правову угоду №1, відповідно до якої ОСОБА_5 виконував роботу з ремонту покрівлі плодоконсервного заводу, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .
Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 повідомив, що користується мобільним телефоном із абонентським номером НОМЕР_1 та дійсно, на підставі цивільно-правової угоди №1 від 12.03.2023, укладеною із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в особі директора ОСОБА_6 , здійснював ремонт даху на складі вказаного товариства. Після обідньої перерви 01.04.2023, підіймаючись на дах ангару, останній не втримався на драбині та впав з висоти біля 4-х метрів на асфальтоване покриття.
Крім цього, 24.06.2023 від ОСОБА_7 отримано письмову заяву, відповідно до якої останній просить не визнавати його потерпілим у кримінальному провадженні, оскільки травми отримав з власної необережності.
Із проведених допитів свідків ОСОБА_8 , який користується мобільним телефоном із абонентським номером НОМЕР_2 , ОСОБА_9 , який користується мобільним телефоном із абонентським номером НОМЕР_3 , та ОСОБА_10 , який користується мобільним телефоном із абонентським номером НОМЕР_4 , встановлено, що після укладання цивільно-правових угод останні спільно із ОСОБА_5 виконували роботи по монтажу/демонтажу даху складського приміщення, яке розташоване на території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за адресою: АДРЕСА_3 . ОСОБА_11 01.04.2023 біля 15:20 год. за допомогою драбини почав підніматись на дах будівлі та в подальшому за невідомих обставин впав з неї, внаслідок чого госпіталізований до реанімаційного відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Допитаний в якості свідка ОСОБА_12 , який перебуває на посаді заступника начальника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », повідомив, що користується мобільним телефоном із абонентським номером НОМЕР_5 та дійсно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснює виробництво м`ясної продукції в м. Волочиськ на території консервного заводу. На вказаній території знаходиться складське приміщення, яке розташоване праворуч від входу на території заводу. З березня 2023 року бригада у складі чотирьох чоловіків здійснювала роботу з монтажу/демонтажу даху вказаного вище складського приміщення. Один із працівників 01.04.2023 біля 15:21 год., а саме ОСОБА_11 впав із драбини, коли піднімався нею на верх складського приміщення за невідомих для ОСОБА_12 обставин.
Так, з метою встановлення факту виконання робіт ОСОБА_7 та перебування інших осіб на місці виконання, спростування чи підтвердження факту спілкування по мобільному зв`язку між потерпілим та свідками у даному кримінальному провадженні, також з іншими особами, які можуть бути свідками по даному кримінальному провадженню, встановленні інших фактичних даних, з метою об`єктивного та всебічного досудового розслідування, виникає необхідність у зверненні до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів.
Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, що можуть перебувати у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».»
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак клопотав про розгляд справи у його відсутність з підтриманням викладених у клопотанні вимог.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У п.7 ч.1ст.162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Оцінивши обґрунтованість наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », такі документи відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Також слідчим доведено, що ці документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл слідчим СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_3 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій із:
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), роздруківок, що містять інформацію про з`єднання осіб з номерами: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_5 , а саме: дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, адреси місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та вхідних та вихідних SMS повідомлень, і інформацію про GPRS трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів, за період часу з 01.01.2023 по 01.05.2023;
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), роздруківок, що містять інформацію про з`єднання особи з номером: НОМЕР_4 , а саме: дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, із зазначенням їх адреси, адреси місцеперебування абонента у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) та вхідних та вихідних SMS повідомлень, інформацію про GPRS трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів, за період часу з 01.01.2023 по 01.05.2023.
Уповноваженим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ) забезпечити тимчасовий доступ до вищезазначених документів та надати можливість вилучити їх копії.
Ухвала діє до 10 лютого 2025 року.
Відповідно до ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123721030 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Сарбей О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні