єдиний унікальний номер справи 546/1064/24
номер провадження 2/546/510/24
УХВАЛА
10 грудня 2024 року м. Решетилівка Полтавська область
Решетилівський районний суд Полтавської області у складі судді - Лівер І.В., розглянувши зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» про визнання недійсним договору оренди землі, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, визнання відсутнім право оренди, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
УСТАНОВИВ:
На розгляді Решетилівського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договорів оренди землі та скасування їх державної реєстрації, третя особа, без самостійних вимог щодо предмету спору Приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Башинська Тетяна Вікторівна. Ухвалою суду від 22.10.2024 відкрито провадження у справі.
Адвокатом Говоровою С.Л. через «Електронний суд» до суду подано зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» про визнання недійсним договору оренди землі, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, визнання відсутнім право оренди, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 .
В зустрічній позовній заяві просили суд:
- поновити строк для прийняття зустрічного позову;
- прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву та об`єднати в одне провадження з первісним позовом;
- визнати недійсним договір оренди землі від 01.01.2009р., який укладені між ТОВ «Бурат-Агро» та ОСОБА_4 , відносно земельної ділянки площею 4,62 га. яка розташована на території Решетилівської ОТГ Полтавського району Полтавської області (колишня назва Федіївської сільської ради Решетилівського району Полтавської області), який був зареєстрований в Книзі записів реєстрації договорів оренди землі від 28.02.2012 за № 532420004002022;
- усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні земельною Документ сформований в системі «Електронний суд» 01.12.2024 7 ділянкою площею 2,2101 га, з кадастровим номером 53242855400:00:013:0129, яка розташована на території Решетилівської ОТГ Полтавського району Полтавської області, шляхом витребування із незаконного володіння ТОВ «Бурат-Агро» земельної ділянки з кадастровим номером 53242855400:00:013:0129 га, яка знаходиться на території Решетилівської ОТГ Полтавського району Полтавської області, яка належить на праві власності ОСОБА_1 ;
- визнати відсутнім право оренди за ТОВ «Бурат-Агро» по договору оренди від 01.01.2009 р, який укладений між ОСОБА_4 та ТОВ «Бурат-Агро», відносно земельних ділянок з кадастровими номерами 53242855400:00:013:0129 та 53242855400:00:013:0128, які розташовані на території Решетилівської ОТГ Полтавського району Полтавської області, який був зареєстрований в Книзі записів реєстрації договорів оренди землі від 28.02.2012 за № 532420004002022;
- витребувати у ТОВ «Бурат-Агро» оригінал договору оренди землі від 01.01.2009р., який укладені між ТОВ «Бурат-Агро» та ОСОБА_4 , відносно земельної ділянки площею 4,62 га, розташованої на території Федіївської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, яка належала на праві власності ОСОБА_4 на підставі державного акту про приватної власності на земельну ділянку серії РЗ № 652629;
- призначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити Полтавському відділенню Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. засл. професора М.С. Бокаріуса), на вирішення експертизи поставити питання:
Чи виконано підпис від імені ОСОБА_4 в договорі оренди землі від 01.01.2009р. (на кожній сторінці договору), який укладені між ТОВ «Бурат-Агро» та ОСОБА_4 , відносно земельної ділянки площею 4,62 га, розташованої на території Федіївської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, яка належала на праві власності ОСОБА_4 на підставі державного акту про приватної власності на земельну ділянку серії РЗ № 652629?.
Вивчивши зустрічну позовну заяву, суд вважає, що зустрічна позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно дост.193ЦПК Українивідповідач маєправо пред`явитизустрічний позову строкдля поданнявідзиву. Зустрічнийпозов приймаєтьсядо спільногорозгляду зпервісним позовом,якщо обидвапозови взаємопов`язаніі спільнийїх розглядє доцільним,зокрема,коли вонивиникають зодних правовідносинабо колизадоволення зустрічногопозову можевиключити повністюабо частковозадоволення первісногопозову. Вимогиза зустрічнимпозовом ухвалоюсуду об`єднуютьсяв однепровадження зпервісним позовом. У випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогамстатей 175і177цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частинпершоїтадругоїстатті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Відповідно дост.175ЦПК Україниу позовнійзаяві позивачвикладає своївимоги щодопредмета спорута їхобґрунтування. Позовназаява подаєтьсядо судув письмовійформі іпідписується позивачемабо йогопредставником,або іншоюособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи. Позовназаява повиннамістити: викладобставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; відомостіпро вжиттязаходів досудовоговрегулювання спору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомостіпро вжиттязаходів забезпеченнядоказів абопозову доподання позовноїзаяви,якщо такіздійснювалися; перелікдокументів таінших доказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи .У разіпред`явлення позовуособою,якій закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншоїособи,в заявіповинні бутизазначені підставитакого звернення. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Вищенаведена зустрічнапозовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
У зустрічній позовній заяві відсутні відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору, що закріплено п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
У зустрічній позовній заяві не вказані відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п. 7 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Відповідно доч.5ст.177ЦПК України,позивач зобов`язанийдодати допозовної заявивсі наявнів ньогодокази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються позовнівимоги (якщоподаються письмовічи електроннідокази позивачможе додатидо позовноїзаяви копіївідповідних доказів).
Відповідно дост.83ЦПКУкраїни сторонита іншіучасники справиподають доказиу справібезпосередньо досуду. Позивач,особи,яким закономнадано правозвертатися досуду вінтересах іншихосіб,повинні податидокази разомз поданнямпозовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.
Проте, до зустрічного позову взагалі не надані позивачем за зустрічним позовом копії письмових чи електронних доказів доказів, а також не додана довіреність (ордер, договір) чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно із ч. 7 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Разом з цим, в матеріалах цивільної справи № 546/1064/24, провадження № 2/546/453/24 міститься ордер на представлення інтересів ОСОБА_1 (договір про надання правової допомоги ОСОБА_1 та адвокатом Говоровою С.Л., укладений 18.11.2024).
З якого вбачається, що адвокат Говорова С.Л. діє на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги серія ВІ № 1259131 від 20.11.2024 котрий виданий на підставі договору про надання правової допомоги № б/н від 18.11.2024.
Однак, долучена до зустрічної позовної заяви копія ордеру на надання правничої (правової) допомоги серія ВІ № 1259131 від 20.11.2024 котрий виданий на підставі договору про надання правової допомоги № б/н від 18.11.2024, не містить підпису самого адвоката та не зазначено ПІП або найменування особи, якій надається правнича допомога.
Згідно вимогч.3ст.177ЦПК України,у разінеобхідності допозовної заявидодаються клопотаннята заявипозивача прозвільнення (відстрочення,зменшення)від сплатисудового збору,про призначенняекспертизи,витребування доказівтощо.
Відповідно дост.182ЦПКУкраїни прирозгляді справисудом учасникисправи викладаютьсвої вимоги,заперечення,аргументи,пояснення,міркування щодопроцесуальних питаньу заявахта клопотаннях,а такожзапереченнях протизаяв іклопотань. Заяви,клопотання ізаперечення подаютьсяв письмовійабо уснійформі.У випадках,визначених цимКодексом,заяви іклопотання подаютьсятільки вписьмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Відповідно дост.183ЦПКУкраїни будь-якаписьмова заява,клопотання,заперечення повиннімістити: 1)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)особи,яка подаєзаяву чиклопотання абозаперечення протиних,її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 2)найменування суду,до якоговона подається; 3)номер справи,прізвище таініціали судді(суддів),якщо заява(клопотання,заперечення)подається післяпостановлення ухвалипро відкриттяпровадження усправі; 4)зміст питання,яке маєбути розглянутосудом,та проханнязаявника; 5)підстави заяви(клопотання,заперечення); 6)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви(клопотання,заперечення); 7)інші відомості,що вимагаютьсяцим Кодексом. Вимогавказати взаяві посуті справи,скарзі,заяві,клопотанні абозапереченні ідентифікаційнийкод юридичноїособи вЄдиному державномуреєстрі підприємстві організаційУкраїни стосуєтьсялише юридичнихосіб,зареєстрованих зазаконодавством України.Іноземна юридичнаособа подаєдокумент,що єдоказом їїправосуб`єктності завідповідним іноземнимзаконом (сертифікатреєстрації,витяг зторгового реєструтощо). Письмовізаява,клопотання чизаперечення підписуютьсязаявником чийого представником. Дозаяви,скарги,клопотання чизаперечення,які подаютьсяна стадіївиконання судовогорішення,в томучислі впроцесі здійсненнясудового контролюза виконаннямсудових рішень,додаються доказиїх надіслання(надання)іншим учасникамсправи (провадження). Учасниксправи маєправо додатидо письмовоїзаяви,клопотання проектухвали,постановити якувін проситьсуд. Суд,встановивши,що письмовузаяву (клопотання,заперечення)подано бездодержання вимогчастини першоїабо другоїцієї статті,повертає їїзаявнику безрозгляду. Суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Відповідно до ст. 103ЦПК України Суд призначаєекспертизу усправі засукупності такихумов: 1)для з`ясуванняобставин,що маютьзначення длясправи,необхідні спеціальнізнання усфері іншій,ніж право,без якихвстановити відповідніобставини неможливо; 2)сторонами (стороною)не наданівідповідні висновкиекспертів ізцих самихпитань абовисновки експертіввикликають сумнівищодо їхправильності. Уразі необхідностісуд можепризначити декількаекспертиз,додаткову чиповторну експертизу. Припризначенні експертизисудом експертабо експертнаустанова обираєтьсясторонами завзаємною згодою,а якщотакої згодине досягнутоу встановленийсудом строк,експерта чиекспертну установувизначає суд.Суд зурахуванням обставинсправи маєправо визначитиексперта чиекспертну установусамостійно.У разінеобхідності можебути призначенодекілька експертівдля підготовкиодного висновку(комісійнаабо комплекснаекспертиза). Питання,з якихмає бутипроведена експертиза,що призначаєтьсясудом,визначаються судом. Учасникисправи маютьправо запропонуватисуду питання,роз`яснення яких,на їхнюдумку,потребує висновкуексперта.У разівідхилення абозміни питань,запропонованих учасникамисправи,суд зобов`язаниймотивувати такевідхилення абозміну. Питання,які ставлятьсяексперту,і йоговисновок щодоних неможуть виходитиза межіспеціальних знаньексперта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Окрім цього, клопотання про витребування доказів та клопотання про призначення судової-почеркознавчої експертизи, які містяться лише в прохальній частині зустрічного позову, не відповідають вимогам ст.ст. 182, 183, 83, 84, 103 ЦПК України (не викладені в окремому клопотанні, не зазначено їх обґрунтованість та підстави, не надано доказів що у сторони є трудності в їх отриманні, тощо).
Окрім того, до зустрічної позовної заяви не додано копію (або оригінал) оспорюваного договору або засвідчений витяг з нього, та не зазначено позивачем за зустрічним позовом про наявність чи відсутність у нього оспорюваного договору, а у разі відсутності договору у позивача за зустрічним позовом не заявлено клопотання про його витребування у відповідності до вимог ст. 182, 183 ЦПК України.
За таких обставин, суд вважає позовну заяву такою, що не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначеніобставини,суддя позбавленийможливості вирішитипитання проприйняття зустрічногопозову до спільного розгляду із первинним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» до ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним договорів оренди землі та скасування їх державної реєстрації, третя особа, без самостійних вимог щодо предмету спору Приватний нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Башинська Тетяна Вікторівна, а тому зустрічну позовну заяву слід залишити без руху та надати відповідачу - позивачу за зустрічним позовом строк на усунення недоліків.
Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бурат-Агро» про визнання недійсним договору оренди землі, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, визнання відсутнім право оренди, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету позову: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - залишити без руху.
Надати представнику відповідача - позивача за зустрічним позовом строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали.
У разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити представнику відповідача ОСОБА_1 адвокату Говоровій С.Л. за допомогою ЄСІТС «Електронний кабінет».
Суддя- І.В. Лівер
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123724258 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Лівер І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні