Справа №694/3247/24
провадження № 2/694/863/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12.12.2024 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Кравченко Т.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа Виконавчий комітет Вишневої міської ради Бучанського району Київської області про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини батьком,
в с т а н о в и л а:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить встановити факт самостійного виховання та утримання ним свого неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовназаява повиннамістити змістпозовних вимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Отже, позовне провадження це вид провадження усудовому процесі, у якому розглядається спір двох сторін (позивачатавідповідача), який виникає з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, оскільки не містить вимог позовного характеру. В своєму позові ОСОБА_1 просить встановити факт, що має юридичне значення та не вказує, які його права, свободи чи інтереси порушені, не визнаються або оспорюються відповідачем. Взагалі не зрозуміло, в чому полягає суть спору між сторонами, оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що судами вже вирішене питання утримання та визначення місця проживання дитини.
Позивач посилається на постанову Великої Палати Верховного Суду від 11.09.2024 року в праві №201/5972/22, однак в цій постанові суд виснував, що для підтвердження самостійного виховання дитини батьком необхідне існування (настання) обставин, у силу яких обсяг прав матері обмежується або припиняється. Оскільки сімейним законодавством не передбачено підстав припинення батьківських обов`язків щодо виховання дитини, а визначена частиною першоюстатті 15 СК України«невідчужуваність» сімейних обов`язків свідчить про неможливість відмови від них, зокрема від обов`язків щодо виховання дитини, тофакт одноосібного виховання дитини одним із батьків може бути встановлений судом як одна з обставин, що складає предмет доказування у спорі між батьками дитини щодо виконання ними обов`язків з виховання дитини.
Таким чином, факт одноосібного виховання батьком дитини може бути встановлено лише як одна з обставин, що складає предмет доказування у споріміж батькамищодо виконанняними обов`язківз вихованнядитини, однак не може бути встановлено в результаті задоволення самостійної вимоги позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2, 3 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Отже, позивачу надається строк для усунення зазначених вище недоліків, в іншому випадку вона буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 ,представник позивачаКоваленко ЯрославОлександрович,до ОСОБА_3 ,третя особаВиконавчий комітетВишневої міськоїради Бучанськогорайону Київськоїобласті провстановлення фактусамостійного вихованнята утриманнядитини батьком - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у зазначений вище строк, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Кравченко
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123724606 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Кравченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні