Справа № 489/6929/24
Провадження № 1-кс/489/1260/24
Ленінський районний суд міста Миколаєва
Ухвала
іменем України
13 грудня 2024 року місто Миколаїв
Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Миколаєві клопотання слідчого ОСОБА_3 , погоджене з прокурором ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12024152040000951 від 15.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 358 ч. 4 та 206-2 ч. 3 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
встановив:
Згідно з клопотанням, СВ ВП № 2 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області проводиться досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні за фактом підроблення та використання 11.08.2022 протоколу загальних зборів засновників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також укладення 11.08.2022 договору про поділ нерухомого майна по АДРЕСА_1 на підставі підробленого протоколу загальних зборів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », від імені якого діяла ОСОБА_5 , з однієї сторони, та ОСОБА_6 , від імені якого діяв ОСОБА_7 , з другої сторони, внаслідок чого відбулося протиправне заволодіння майном ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого по АДРЕСА_1 . Слідчий вважає, що з метою встановлення осіб, які здійснили вказані кримінальні правопорушення, та проведення експертиз виникла необхідність в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до документів, а саме до технічної документації об`єктів нерухомості по АДРЕСА_1 , що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 .
В судове засідання учасники судового провадження не з`явилися. Слідчий надіслав до суду заяву про проведення судового розгляду без його участі та підтримання клопотання.
Керуючись ч. 6 ст. 9 КПК України щодо застосування загальних засад кримінального провадження та закріпленим у ст. 7 КПК України принципом диспозитивності, слідчий суддя дійшов висновку про можливість розгляду клопотання без участі слідчого, а також за відсутності особи, у володінні якої знаходяться документи, згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України.
Розгляд клопотання проводиться без фіксування ходу засідання за допомогою технічних засобів, відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В ході розгляду клопотання на підставі досліджених доказів встановлена наявність достатніх підстав вважати, що були вчинені кримінальні правопорушення, відомості про які внесені до ЄРДР за №12024152040000951 від 15.07.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 358 ч. 4 та 206-2 ч. 3 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що для виготовлення технічної документації та проведення технічної інвентаризації об`єктів нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 був задіяний ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у зв`язку з чим виникла необхідність у тимчасовому доступі до вказаних документів, які перебувають у володінні вказаної особи за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчим доведено, що речі і документи, до яких планується отримати тимчасовий доступ, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у зв`язку з чим наявні підстави для надання тимчасового доступу до вказаних документів з можливістю вилучення їхніх завірених копій.
Однак, всупереч вимогам п. 7 ч. 2 ст. 160 КПК України в клопотанні слідчого відсутнє достатнє обґрунтування необхідності вилучення саме оригіналів документів, зазначених у клопотанні, та не доведено, що існує необхідність проведення почеркознавчої експертизи з оригіналами документів, до яких планується тимчасовий доступ.
Вказане свідчить про необхідність часткового задоволення клопотання та надання групі слідчих по вказаному кримінальному провадженню права тимчасового доступу до документів (вказавши їх назву та перелік в редакції, зазначеній у клопотанні), що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з можливістю вилучення їх копій.
Такий доступ, на переконання слідчого судді, достатньою мірою забезпечить баланс інтересів особи, у володінні якої перебувають відповідні документи, та органів досудового розслідування на досягнення визначених ст. 2 КПК України завдань кримінального провадження. Керуючись статтями 132, 163, 164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Клопотання про тимчасовий доступ задовольнити частково.
Надати слідчим СУ ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 та/або ОСОБА_8 , та/або ОСОБА_9 , та/або ОСОБА_10 , та/або ОСОБА_11 , та/або слідчим СВ ВП № 2 МРУП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_12 , та/або ОСОБА_13 , та/або ОСОБА_14 , та/або ОСОБА_15 , та/або ОСОБА_16 право тимчасового доступу до технічної документації об`єктів нерухомості за адресою: АДРЕСА_1 , що перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 ,
з наданням можливості вилучити завірені копії вказаних документів.
Зобов`язати керівника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » або особу, яка виконує його обов`язки, забезпечити тимчасовий доступ до вказаних речей і документів одній із зазначених в ухвалі осіб та надати їй можливість вилучити завірені копії вказаних документів.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 13.02.2025.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123737761 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Гриненко М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні