Ухвала
від 12.12.2024 по справі 346/5580/24
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/5580/24

Провадження № 1-кп/346/691/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2024 р.м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, у складі головуючого судді ОСОБА_1 , секретарка судового засідання: ОСОБА_2 за участю: прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого: ОСОБА_4 , його захисниці ОСОБА_5 , потерпілої (і цивільного позивача) ОСОБА_6 , представника потерпілого (цивільного позивача) ОСОБА_7 , представника цивільного відповідача: ОСОБА_8 , здійснюючи підготовче провадження по кримінальному провадженню №12020090010001029, в якому ОСОБА_4 (який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Коломия Івано-Франківської області області; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; лікар дитячий анестезіолог; судимостей не має), обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 140 Кримінального кодексу України,

а сторонами та іншими учасниками кримінального провадження є: з боку обвинувачення - прокурор: ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , з боку захисту обвинувачений: ОСОБА_4 та його захисниця ОСОБА_5 , потерпіла (цивільний позивач): ОСОБА_6 та її представник ОСОБА_7 , представник цивільного відповідача (КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Коломийської міської ради): ОСОБА_8 ,

в с т а н о в и в :

У підготовчому судовому засіданні, керуючись частиною 2 статті 369 та частиною 4 статті 371 Кримінального процесуального кодексу України (надалі за текстом - КПК України), без виходу до нарадчої кімнати, але із занесенням до журналу судового засідання, суд постановив наступні ухвали:

- підстави для прийняття будь-якого рішення з тих, що передбачені пунктами 1-4 частини 3 статті 314 КПК України, відсутні (суд детально роз`яснив учасникам провадження кожне з рішень, яке міг прийняти суд, що передбачені цими пунктами, і підстави для цього, але учасники провадження стверджували і суд з цим погодився, що з огляду на матеріали судового провадження підстави для прийняття вказаних рішень відсутні;

- перейти до підготовки провадження до судового розгляду.

У порядку підготовки до судового розгляду даного судового провадження, перед судом постали такі питання, і суд їх вирішує наступним чином:

Щодо гласності та відкритості провадження.

Позиції учасників судового провадження. Здійснювати судовий розгляд треба у відкритих судових засіданнях.

Оцінка суду. На підставі положень частини 2 статті 27 КПК України, судовий розгляд необхідно здійснювати у відкритих судових засіданнях.

Щодо складу осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.

Позиції учасників у справі. Склад осіб, які братимуть участь в судовому провадженні під час судового розгляду повинен бути наступним: прокурор ОСОБА_3 , обвинувачений: ОСОБА_4 , його захисниця ОСОБА_5 , потерпіла (і цивільний позивач) ОСОБА_6 , представник потерпілого (цивільного позивача) ОСОБА_7 , представник цивільного відповідача: ОСОБА_8 .

Оцінка суду. На підставі положень пункту 26 та пункту 19 частини 1 статті 3, статей 42, 56, 6, 65-66 КПК України судовий розгляд слід здійснювати саме запропонованим учасниками провадження складом.

Щодо виклику певних осіб та витребування речей і документів.

Позиції учасників судового провадження. Підстав для виклику певних осіб для їх допиту та витребування речей і документів, не має.

Оцінка суду. З огляду на передбачений статтею 22 КПК України принцип змагальності і відсутність їх клопотань, підстав для прийняття рішення про виклик певних осіб для їх допиту, а також для витребування речей і документів, не має.

Інші дії, необхідні для підготовки до судового розгляду:

Щодо цивільного позову.

Потерпіла ОСОБА_6 , з урахуванням заяви її представника про зміну предмета позову, подала цивільний позов до КНП "Коломийська центральна районна лікарня" про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням у розмірі 643200 гривень, з яких: 500000 гривень - у якості відшкодування моральної шкоди; 135200 гривень - у якості відшкодування матеріальної шкоди; 8000 гривень - витрати на професійну правничу допомогу. І просила, як і її представник прийняти до спільного розгляду її позов разом з обвинувальним актом.

Позиції учасників судового провадження. Представник лікарні заперечив проти прийняття позовної заяви потерпілої до спільного розгляду разом з обвинувальним актом. Прокурор не заперечував, а обвинувачений та захисниця просили вирішити це питання на розсуд суду.

Оцінка суду. Керуючись положеннями частини 6 статті 22 і частини 1 статті 321 КПК України, на підставі частини 5 статті 128 КПК України, з урахуванням положень статей 175 та 185 ЦПК України (оскільки КПК України не врегульовує це питання), суд вважає, що цивільний позов поданий потерпілою ОСОБА_6 , з урахуванням заяви про зміну предмета позову, слід прийняти до розгляду в цьому судовому провадженні, оскільки за своєю формою та змістом він повністю відповідає тим вимогам, які передбачені для нього вказаними положеннями ЦПК України. При цьому слід роз`яснити цивільному позивачу та цивільному відповідачу, дату набуття ними прав.

Щодо досудової доповіді.

Положеннями частини 1 статті 314 КПК України передбачено, що з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду. А частиною 2 зазначеної статті встановлено, що досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.

Позиції учасників судового провадження. Треба доручити представнику персоналу органу пробації скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого.

Оцінка суду. Оскільки, в силу положень частини 2 статті 140, у їх поєднанні із частиною 4 статті 12 Кримінального Кодексу України, обвинувачений обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`ять років позбавлення волі, суду слід доручити скласти досудову доповідь відносно ОСОБА_4 .

Щодо завершення підготовки до судового розгляду.

Позиції учасників судового провадження. Слід завершити підготовку провадження до судового розгляду.

Оцінка суду. Всі дії, які на думку суду та учасників судового провадження були необхідними і можливими, вони здійснені і судом, і учасниками провадження. Тому, на підставі частині 1 статті 316 КПК України суд вважає, що підготовку до судового розгляду слід завершити.

Щодо призначення судового розгляду.

Позиції учасників судового провадження. Всі учасники просили суд призначити судовий розгляд на 20 грудня 2024 року, 15 годину 00 хвилин.

Оцінка суду. Положеннями частини 2 статті 316 КПК України передбачено загальне правило про те, що судовий розгляд має бути призначений не пізніше 10 днів після постановлення ухвали про призначення судового розгляду. Отже, суду слід призначити судовий розгляд на узгоджену з учасниками провадження дату.

Таким чином, керуючись статтями 1-37,42-83,113-117,127-129,133-137,284,290-293,314-345,369-372,376,932,532-533 Кримінального процесуального кодексу України, суд

п о с т а н о в и в :

Прийняти до спільного розгляду разом з обвинувальним актом у даному кримінальному провадженні позовну заяву ОСОБА_6 , з урахуванням заяви про зміну предмета позову до КНП "Коломийська центральна районна лікарня" про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням у розмірі 643200 гривень, з яких: 500000 гривень - у якості відшкодування моральної шкоди; 135200 гривень - у якості відшкодування матеріальної шкоди; 8000 гривень - витрати на професійну правничу допомогу.

Роз`яснити ОСОБА_6 , що її права та обов`язки, як цивільного позивача, а КНП "Коломийська центральна районна лікарня" як цивільного відповідача, виникли з 22.11.2024 року.

Доручити представнику персоналу Коломийському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області скласти досудову доповідь відносно ОСОБА_10 та надати її до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області у строк до 08 січня 2025 року.

Завершити підготовку до судового розгляду дане кримінальне провадження.

Призначити у даному судовому провадженні судовий розгляд обвинувального акту, у відкритому судовому засіданні, у залі судових засідань Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області (м. Коломия, проспект Михайла Грушевського, 29) на 20 грудня 2024 року об 15 годині 00 хвилин.

Склад осіб, які братимуть участь у судовому провадженні під час судового розгляду: з боку обвинувачення - прокурор ОСОБА_3 , обвинувачений: ОСОБА_4 та його захисниця ОСОБА_5 , потерпіла (і цивільний позивач) ОСОБА_6 , представник потерпілої (цивільного позивача) ОСОБА_7 , представника цивільного відповідача: ОСОБА_8 .

Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти цієї ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною 1 статті 392 Кримінального процесуального кодексу України.

Ухвала набрала законної сили 12 грудня 2024 року.

Головуючий суддя : ОСОБА_1

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення12.12.2024
Оприлюднено16.12.2024
Номер документу123745610
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником

Судовий реєстр по справі —346/5580/24

Ухвала від 12.12.2024

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Коваленко Д. С.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Коваленко Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні