Справа № 467/1810/24
Провадження № 2/467/424/24
У Х В А Л А
16.12.2024 року Суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області Кологрива Т.М., розглянувши позовну заяву Органу опіки та піклування Арбузинської селищної ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2024 року до Арбузинського районного суду Миколаївської області надійшла позовна заява Органу опіки та піклування Арбузинської селищної ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно п. 5, 7 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Частина 5 ст. 177 ЦПК України передбачає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до вимог ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно з ч. 3-4 ст. 155 Сімейного кодексу України відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства. Ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду від 30 березня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» заборонену законодавством поведінку батьків можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування своїми обов`язками.
Разом з тим, до позовної заяви додано знеособлена постанова в справі № 467/311/20 провадження № 2/467/122/20 про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та знеособлена постанова в справі № 467/1594/24 провадження № 2/467/762/24 про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, роздруковані з Єдиного державного реєстру судових рішень, що не дає можливості ідентифікувати особу як сторону цього спору.
Крім того, позов не містить підтвердженого фактичними даними опису того, чи звертався позивач останнім часом до відповідних уповноважених (зокрема, правоохоронних органів) установ з приводу неналежного виконання відповідачем ОСОБА_3 своїх батьківських обов`язків (у випадку дійсної наявності факту неналежного виконання ним батьківських обов`язків) та чи вживались до відповідачів останнім часом відповідні заходи впливу (оскільки позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу) та реагування, що б могло вказати на винну поведінку відповідачів із зазначенням доказів на підтвердження вказаних обставин та долучення їх до позовної заяви.
Також позовна заява не містить викладу обставин щодо того, яким саме чином (в солідарному чи дольовому порядку, чи з кожного окремо) позивач просить стягувати аліменти з відповідачів на утримання їх неповнолітнього сина.
Таким чином, подана позовна заява не відповідає встановленим законодавством вимогам.
Суддя, відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 та 177 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усуне недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу, що встановлено положеннями ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Органу опіки та піклування Арбузинської селищної ради в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментівзалишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків з дня отримання даної копії ухвали суду.
Визначити позивачу спосіб усунення вказаних недоліків шляхом подання до суду позовної заяви в новій редакції.
Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та буде повернута.
Суддя Т.М.Кологрива
Суд | Арбузинський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123775424 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Арбузинський районний суд Миколаївської області
Кологрива Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні