Ухвала
від 16.12.2024 по справі 916/5366/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"16" грудня 2024 р. м. Одеса № 916/5366/24Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.

дослідивши матеріали позовної заяви (вх. №5504/24 від 09.12.2024 р.) ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані (73000, м. Херсон, Новомиколаївське шосе, буд. 7-А; код ЄДРПОУ 42762454) арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича (02091, м. Київ, Харківське шосе, 164, а/с №23 РНОКПП: НОМЕР_1 ),

до відповідачів: 1). ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ); 2). ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_3 ); 3). ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ); 4). Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ТАВРІЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА (73000, м. Херсон, вул. Червонофлотська (Богородицька), буд. 30, офіс 2; код ЄДРПОУ: 23524131);

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохімтехнолоджі (03022, м. Київ, вул. Козацька, 120/4; код ЄДРПОУ: 41896055).

про покладення субсидіарної відповідальності в межах справи №916/1285/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані (73000, м. Херсон, Новомиколаївське шосе, буд. 7-А; код ЄДРПОУ 42762454) та стягнення 1 672 786,25 грн.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою підготовчого засідання суду від 12.04.2023р. відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ Фірлес Компані; визнано вимоги ТОВ Агрохімтехнолоджі до ТОВ Фірлес Компані в сумі 1 589 039, 20 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ Фірлес Компані строком на 170 календарних днів до 29.09.2023р.; призначено розпорядником майна боржника ТОВ Фірлес Компані арбітражного керуючого Бєлоусова І.В.

Ухвалою попереднього засідання від 22.05.2023р. визначено розмір та перелік усіх визнаних вимог для внесення розпорядником майна боржника до реєстру вимог кредиторів, до складу якого включені вимоги одного кредитора.

Постановою Господарського суду Одеської області від 12.07.2023р. визнано банкрутом ТОВ Фірлес Компані; відкрити відносно ТОВ Фірлес Компані ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 12.07.2024р.; ліквідатором ТОВ Фірлес Компані призначено арбітражного керуючого Бєлоусова І.В.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 31.07.2024 р. продовжено строк ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані та строк повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича на шість місяців, а саме до 12.01.2025 року.

Ліквідатор Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражний керуючий Бєлоусов Ігор Валентинович звернувся до господарського суду із позовною заявою, сформованою в системі Електронний суд 07.12.2024 р. (вх. №5501/24 від 09.12.2024 р.), про покладення субсидіарної відповідальності на ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та СТОВ ТАВРІЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА в межах справи №916/1285/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані та стягнення солідарно відповідачів 1 672 786,25 грн.

Підставою подання до господарського суду позову, ліквідатор банкрута вказує неправомірні дії та бездіяльність колишніх керівників ТОВ Фірлес Компані, а саме: ОСОБА_4 , ОСОБА_2 ОСОБА_3 та учасника Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ТАВРІЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА, які свідчать, що ці посадові особи та учасник не діяли належно, розумно, добросовісно та в інтересах банкрута, його працівників та кредиторів.

Ч. 1 ст. 3 ГПК України передбачено, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Заява ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражного керуючого Бєлоусова І.В. про покладення субсидіарної відповідальності в межах справи №916/1285/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані та стягнення 1 672 786,25 грн. має ознаки майнового спору, тому, така заява відповідно до положень ст. 7 Кодексу України підлягає розгляду за правилами Господарського процесуального кодексу України у межах справи про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Згідно ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження. Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи.

Ч.ч. 1, 2 ст. 161 ГПК України встановлено, що при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, зокрема, у позовній заяві.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч.ч.1, 2, 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.

Позовна заява повинна бути подана з додержанням вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 ГПК України.

1. Дослідивши позовну заяву ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражного керуючого Бєлоусова І.В., господарським судом встановлено, що позивачем не надано суду доказів направлення ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та СТОВ ТАВРІЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА копії позовної заяви разом із доданими до неї документами, чим порушено процесуальну норму ГПК України.

2. Позивачем не надано доказів, визначених згідно ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У додатку до позовної заяви, позивачем зазначено про подання 38 (тридцяти восьми) доказів, однак не вказано які з доказів є письмовими, а які є електронними.

Згідно положень ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази у вигляді документів, на які накладено кваліфікований електронний підпис відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Статтею 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" визначено, що електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис; для підтвердження достовірності походження та цілісності електронного документа може використовуватися електронна печатка; накладанням електронного підпису та/або електронної печатки завершується створення електронного документа.

Враховуючи викладене, судом встановлено, що заявником до позовної заяви надано незасвідчені належним чином копії додатків до позову, чим порушено порядок надання доказів.

3. Також, господарським судом встановлено, що у порушення вимог положень п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражним керуючим Бєлоусовим І.В. у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, фотокопії яких додано до позову.

4. В поданій позовній заяві не обґрунтовано та не зазначено підстави залучення третьої особи, яку вказано позивачем на першому та другому аркуші позовної заяви, а саме Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохімтехнолоджі.

Відповідно до положень ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Частиною 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи те, що до позовної заяви не надано доказів, які підтверджують направлення відповідачам копій позовної заяви разом із доданими до неї документами, надано незасвідчені належним чином копії додатків до позову, відсутні відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та відсутні відомості/обґрунтування та зазначення підстав, на яких належить залучити третю особу Товариство з обмеженою відповідальністю Агрохімтехнолоджі, суд залишає позовну заяву без руху.

Суд зазначає, що відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх. №5504/24 від 09.12.2024 р.) ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані (73000, м. Херсон, Новомиколаївське шосе, буд. 7-А; код ЄДРПОУ 42762454) арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича ( АДРЕСА_4 РНОКПП: НОМЕР_1 ) про покладення субсидіарної відповідальності на ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та СТОВ ТАВРІЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА в межах справи №916/1285/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані та солідарне стягнення з відповідачів 1 672 786,25 грн. залишити без руху.

2. Зобов`язати ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражного керуючого Бєлоусова Ігоря Валентиновича у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати засобами поштового зв`язку заяву про усунення недоліків, до якої мають бути додані:

- документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

- належним чином засвідчені копії документів, що долучені до позовної заяви та підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, із зазначенням виду наданих доказів;

- відомості щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до заяви;

- обґрунтування та зазначення підстав, щодо залучення третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохімтехнолоджі до участі у справі.

3. Роз`яснити ліквідатору Товариства з обмеженою відповідальністю Фірлес Компані арбітражному керуючому Бєлоусову Ігорю Валентиновичу, що за змістом ч. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 16 грудня 2024 року у відповідності до ч.2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України.

Копію ухвали надіслати до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд": ліквідатору ТОВ Фірлес Компані арбітражному керуючому Бєлоусову І.В.

Суддя Л.І. Грабован

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено18.12.2024
Номер документу123779075
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди

Судовий реєстр по справі —916/5366/24

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Поліщук Л.В.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні