Герб України

Ухвала від 09.12.2024 по справі 304/1440/24

Перечинський районний суд закарпатської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 304/1440/24 Провадження № 1-кс/304/951/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 грудня 2024 рокум. Перечин

Слідчий суддя Перечинського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , детектива Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання заступника керівника відділу детективів Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_5 на підставі матеріалів досудового розслідування, внесених до ЄРДР за №42023070000000264 від 10 листопада 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України, про обшук,

У С Т А Н О В И В:

детектив звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання йому та групі детективів у даному кримінальному провадженні або іншим працівникам правоохоронних органів за їх дорученням (постанова про проведення слідчих (розшукових) дій, в тому числі і на іншій території відповідно до ст. 40, 41, 218 КПК України), дозволу на проведення обшуку складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:78:131:0001, площею 1,7881 га, яким користується ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 (згідно з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 395005759 від 16.09.2024 використовується на праві оренди ПАТ «Легхарчопостачзбут», ЄДРПОУ 01882048), нежитлових приміщеннях, підвалах (в тому числі не завершених об`єктах будівництва); у сараї (хліві), літній кухні, гаражі, майстерні, навісі, прибудові (тамбур, веранд, кухня, комори, ванні кімнати, мансарди, ганку, господарських будівлях), у житловому будинку, господарських приміщеннях, допоміжних, складських приміщеннях та території з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме незаконно виготовлених електронних цигарок та рідин для електронних цигарок, які обклеєні марками акцизного податку з ознаками підробки або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, без належного документального підтвердження; документів щодо придбання, зберігання, транспортування, реалізації електронних цигарок, що обклеєні марками акцизного податку з ознаками підробки або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; засобів електронного зв`язку, технічних засобів (у тому числі комп`ютерної техніки, USB-накопичувачів, флеш карт, ноутбуків, нетбуків, планшетів флеш-карт, мобільних телефонів із сім-картками, дисків, системних блоків, зовнішніх жорстких дисків, модемів, серверів, відео-реєстраторів, інших засобів та обладнання фіксації), на яких містять відомості про придбання, зберігання, незаконно виготовлених електронних цигарок, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; інформації на паперових та електронних носіях, в якій міститься інформація щодо вчинення злочину, а також чорнових записів та документів, у яких міститься інформація, відомості щодо вчинення злочину, осіб які можуть бути причетні та вчинили злочин, їх дані.

Клопотання мотивує тим, що Територіальним управлінням БЕБ у Закарпатській області проводиться досудове розслідування даного кримінального провадження, під час якого встановлено, що на території Закарпатської області групою осіб здійснюється незаконна діяльність, яка полягає у збуті електронних цигарок та рідин, що використовуються у електронних цигарках з підробленими марками акцизного податку України. Детектив вказує, що до даної діяльності причетні ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ; ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована у АДРЕСА_3 ; ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована та проживає у АДРЕСА_4 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_5 ; ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , проживає у АДРЕСА_6 , які через мережу створених телеграм каналів таких як « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 », « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_9 », « ІНФОРМАЦІЯ_10 », « ІНФОРМАЦІЯ_11 », здійснюють незаконну діяльність на території Закарпатської області, використовуючи при продажі електронні цигарки з підробленими марками акцизного податку. Детектив вказує, що відповідно до листа ГУ ДПС у Закарпатській області № 9696/5/07-1-09-03-07 від 02 жовтня 2024 року було встановлено, що перелічені в запиті особи фізичними особами-підприємцями не являються, ліцензію на торгівлю тютюновими виробами або іншими підакцизними товарами не отримували; проведеними негласними (слідчими) розшуковими діями підтверджується причетність до протиправної діяльності вказаних осіб. Так, допитаний в ході досудового розслідування свідок вказував на те, що під час спілкування зі своїми знайомими йому стало відомо про реалізацію у місті Ужгород та на території Закарпатської області через телеграм канали, а також з рук, електронних цигарок з підробленими марками акцизного податку, без марок, а також іншої підакцизної продукції по значно низьких цінах, ніж в магазинах. При цьому жодних розрахункових документів за продаж даної продукції не видається; в основному переважає продукція від ElfBar, яка було придбана свідком, а також рідини для електронних цигарок. Оглядом наданих свідком електронних цигарок та рідин до них орган досудового розслідування встановив, що такі не містять на собі будь які ознаки належних марок акцизного податку, а лише нанесені технічні характеристики електронних цигарок бренду «Elfbar BC3000» та рідин для електронних цигарок бренду «Chill Up» зі смаками такими, як «STRAWBERRY MANGO» (полуниця манго), «ley watermelon» (крижаний кавун), Energised Grape (Енергетичний виноград), застереження щодо наявності нікотину, країни виробників, а також з чого саме виготовлено електронні цигарки та ємності для рідин. При цьому на виконання доручення детектива оперативними працівниками УСР в Закарпатській області ДСР НП України встановлено, що на вказаних «Telegram» каналах за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_12 >> та

У судовому засіданні детектив у провадженні ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив таке задовольнити з наведених у ньому підстав.

Слідчий суддя, заслухавши його пояснення, вивчивши матеріали клопотання, прийшов до такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 40 КПК України слідчий, серед іншого, уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 216 КПК України передбачено, що детективи органів Бюро економічної безпеки України здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених, зокрема ст. 199 КК України.

Статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

В той же час згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Як видно з матеріалів клопотання, органом досудового розслідування - відділом детективів із захисту економіки у сферах обігу підакцизних товарів, віртуальних активів та забезпечення розшуку активів Підрозділу детективів територіального управління БЕБ у Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 10 листопада 2023 року до ЄРДР за № 42023070000000264 з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 199 КК України за фактом здійснення групою осіб на території Закарпатської області незаконної діяльності, що полягає у збуті електронних цигарок та рідин, які використовуються в електронних цигарках з підробленими марками акцизного податку України. Переслідуючи мету особистого збагачення, діючи умисно, з корисливих мотивів, особи розробили злочинну схему, направлену на збут електронних цигарок та рідин, які використовуються в електронних цигарках з використанням підроблених марок акцизного податку України, зберігання з метою збуту та збут електронних цигарок (а. к. 9-10, 11, 12, 14-15).

Так, на виконання доручення встановлено осіб, причетних до розповсюдження підакцизних товарів на території міста Києва, а саме електронних цигарок з підробленими марками акцизного податку України, серед яких ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканка АДРЕСА_5 , яка проводить бесіди щодо розцінки підакцизних товарів, місця зберігання та подальший збут, обумовлює час та місце зустрічей з іншими учасниками злочинної групи (а. к. 141).

Вказані обставини також підтверджуються протоколом допиту свідка від 10 липня 2024 року, який зокрема вказував на те, що від знайомих йому стало відомо про реалізацію у місті Ужгород та на території Закарпатської області через телеграм канали, а також з рук, електронних цигарок з підробленими марками акцизного податку, без таких марок, а також іншої підакцизної продукції по значно низьких цінах, ніж в магазинах; жодних розрахункових документів за продаж даної продукції не видають; переважає асортимент продукції від ElfBar та рідини для електронних цигарок (а. к. 45-47).

Даний свідок був залучений органом досудового розслідування до конфіденційного співробітництва та проведення інших негласних (розшукових) дій (а. к. 48-49), під час яких в ході проведення оперативної закупівлі придбав дві електронні цигарки «Elf Bar» та два флакони рідин для електронних цигарок (CHILLUP), оглядом яких встановлено, що такі не містять на собі будь яких марок акцизного податку, а лише технічні характеристики електронних цигарок бренду «Elfbar BC3000» та рідин для електронних цигарок бренду «Chill Up», застереження щодо наявності нікотину, відомості про країну виробника та їх склад (а. к. 57, 58-64, 65-76, 108-112).

Крім цього з матеріалів клопотання видно, що органом досудового розслідування було призначено судові товарознавчі експертизи, згідно з висновками яких від 04 вересня 2024 року № СЕ-19/107-24/9289-ТВ та від 09 вересня 2024 року № СЕ-19/107-24/9291-ТВ маркувальні позначення на наданих для проведення дослідження двох електронних цигарок марки «ElfBar ВС3000» та двох упаковок з рідиною для електронних цигарок марки «ChillUp» не відповідають вимогам маркувань відповідно до норм, передбачених Національним стандартом ДСТУ 9128:2021 «Рідини, що використовуються в електронних сигаретах. Загальні технічні умови» та вимогам Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» і Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення». Надані на дослідження електронні цигарки за відсутності марок акцизного податку України непридатні для реалізації на території України (а. к. 90-104, 114-127).

Також за протоколом огляду від 28 вересня 2024 року телеграм каналів за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_12 >> та

Як видно з Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №395005759 від 16 вересня 2024 року, право власності на будинок АДРЕСА_7 належить на праві власності Приватному акціонерному товариству «Легхарчопостачзбут» (ЄДРПОУ 01882048); земельна ділянка 22/15 за вказаною адресою з кадастровим номером 8000000000:78:131:0001, площею 1,7881 га, належить територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради та перебуває на праві оренди земельної ділянки ПрАТ «Легхарчопостачзбут» (а. к. 142-145, 146-148).

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) кожен має право на повагу до свого житла.

Разом з цим, слідчий суддя вважає проведення обшуку за вказаною у клопотанні адресою законною метою розслідування кримінального правопорушення, оскільки у інший спосіб здобути докази неможливо, тобто втручання у здійснення права власника на недоторканість майна здійснюється «згідно із законом».

Вказане узгоджується з позицією Європейського суду з прав людини, викладеною у п. 104 Рішення від 07 листопада 2013 року у справі «Бєлоусов проти України», зокрема Суд нагадує, що будь-яке втручання згідно з п. 1 ст. 8 Конвенції повинно бути виправданим у розумінні п. 2 вказаної статті як таке, що здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві задля досягнення однієї або більше законних цілей, що в ньому наводяться. Головною метою статті 8 Конвенції є захист особи від свавільного втручання державних органів.

Також у п. 45 Рішення Європейського суду з прав людини від 28 квітня 2005 року у справі «Бук проти Німеччини», де Суд висловив свою думку щодо проведення обшуків та неодноразово постановляв, що договірні держави можуть за необхідності вдаватися до таких дій з метою отримати докази на підтвердження факту вчинення певних правопорушень … Критерії, які Суд враховує при з`ясуванні такого питання - це тяжкість правопорушення, у зв`язку з яким проводиться обшук та виїмка, обставини, за яких ухвалено відповідну постанову, зокрема наявність інших доказів на той момент, статус приміщення, яке підлягає обшуку.

Аналогічні твердження також викладені й у Рішенні від 07 листопада 2013 року у справі «Геращенко проти України», у п. 131 якого Суд погоджується з тим, що необхідність виявлення доказів злочину може обумовити обшук приміщення третьої особи.

Отже з урахуванням вищевикладеного та приймаючи до уваги відомості, отримані в ході проведення досудового розслідування, слідчий суддя прийшов до висновку, що є підстави надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 22/15, земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:78:131:0001, задля відшукання зазначених у клопотанні речей /предметів /документів/ майна.

Крім цього детектив просить надати дозвіл на проведення обшуку групі детективів у даному кримінальному провадженні або іншим працівникам правоохоронних органів за їх дорученням (постанова про проведення слідчих (розшукових) дій, в тому числі і на іншій території відповідно до ст. 40, 41, 218 КПК України), з приводу чого слідчий суддя констатує таке.

За позицією, висловленою Верховним Судом у постанові від 17 лютого 2021 року у справі № 263/10353/16-к, із системного тлумачення статей 36, 40, 235, 236 КПК України не вбачається, що до компетенції слідчого судді належить визначення як конкретного слідчого або прокурора, які мають здійснювати таку слідчу (розшукову) дію, так й інших осіб, що будуть брати участь у проведенні обшуку (понятих, працівників оперативного підрозділу, спеціалістів та ін.).

Відтак, на підставі наведених висновків Суду, слідчий суддя прийшов до висновку, що у цій частині клопотання детектива задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. 30 Конституції України, ст. 40, 233, 234, 235 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

клопотання заступника керівника відділу детективів Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області ОСОБА_4 про обшук - задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку складського приміщення за адресою: АДРЕСА_1 на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:78:131:0001, площею 1,7881 га, яким користується ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 (згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно право власності на будинок АДРЕСА_7 належить на праві власності Приватному акціонерному товариству «Легхарчопостачзбут» (ЄДРПОУ 01882048); земельна ділянка 22/15 за вказаною адресою з кадастровим номером 8000000000:78:131:0001, площею 1,7881 га, належить територіальній громаді міста Києва в особі Київської міської ради та перебуває на праві оренди земельної ділянки ПрАТ «Легхарчопостачзбут»), у нежитлових приміщеннях, підвалах (в тому числі незавершених об`єктах будівництва); прибудовах, господарських, допоміжних, складських приміщеннях та території, з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме незаконно виготовлених електронних цигарок та рідин для електронних цигарок, які обклеєні марками акцизного податку з ознаками підробки або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, без належного документального підтвердження; документів щодо придбання, зберігання, транспортування, реалізації електронних цигарок, що обклеєні марками акцизного податку з ознаками підробки або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; засобів електронного зв`язку, технічних засобів (у тому числі комп`ютерної техніки, USB-накопичувачів, флеш карт, ноутбуків, нетбуків, планшетів флеш-карт, мобільних телефонів із сім-картками, дисків, системних блоків, зовнішніх жорстких дисків, модемів, серверів, відео-реєстраторів, інших засобів та обладнання фіксації), на яких містять відомості про придбання, зберігання, незаконно виготовлених електронних цигарок, обклеєних марками акцизного податку з ознаками підробки, або без марок акцизного податку та інших підакцизних товарів; інформації на паперових та електронних носіях, в якій міститься інформація щодо вчинення злочину, а також чорнових записів та документів, у яких міститься інформація, відомості щодо вчинення злочину, осіб які можуть бути причетні та вчинили злочин, їх дані.

У задоволенні вимог решти клопотання відмовити.

Строк дії даної ухвали до 08 січня 2025 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПеречинський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено18.12.2025
Номер документу123812337
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —304/1440/24

Ухвала від 21.07.2025

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Фазикош Г. В.

Ухвала від 24.03.2025

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 24.03.2025

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 24.03.2025

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 20.02.2025

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Гевці В. М.

Ухвала від 20.02.2025

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Гевці В. М.

Ухвала від 30.12.2024

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Гевці В. М.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Перечинський районний суд Закарпатської області

Ганько І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні