Ухвала
від 16.12.2024 по справі 918/591/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"16" грудня 2024 р. Справа № 918/591/24

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., за участі секретаря судового засідання Костюкович Ю.С.,

розглянувши у відкритому попередньому засіданні суду в залі суду матеріали справи про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ),

у попереднє засідання суду учасники справи та заявник кредиторських вимог Акціонерного товариства "Універсал Банк" не з`явилися.

ВСТАНОВИВ:

В червні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 25 червня 2024 року відмовлено ОСОБА_1 у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (суддя Горплюк А.М.).

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 27 серпня 2024 року ухвалу Господарського суду Рівненської області від 25.06.2024 у справі № 918/591/24 скасовано, а справу № 918/591/24 щодо розгляду заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи передано для продовження розгляду до Господарського суду Рівненської області.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.09.2024 заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність передано для продовження розгляду судді Політиці Н.А.

Ухвалою суду від 18 вересня 2024 року заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність залишено без руху та встановлено заявнику строк на усунення недоліків заяви - 5 (п`ять) днів з дня отримання даної ухвали та спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання до суду:

- уточнення щодо суми грошових вимог по кожному кредитору в розрізі заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо;

- доказів авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди керуючому реструктуризацією за три місяці виконання повноважень в розмірі 45 420 грн 00 коп. або копії укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про неплатоспроможність відповідно до абз. 7 п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою суду від 23 вересня 2024 року постановлено прийняти заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та призначено підготовче засідання на 7 жовтня 2024 року на 11:30 год., а також заборонено фізичній особі - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) відчужувати майно (майнові права).

Ухвалою суду від 7 жовтня 2024 року підготовче засідання відкладено на 21 жовтня 2024 року.

Ухвалою суду від 21 жовтня 2024 року відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ), введено процедуру реструктуризацію боргів боржника - ОСОБА_1 , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 - арбітражного керуючого Янчука Володимира Володимировича та визначено дату проведення попереднього засідання суду "16" грудня 2024 року об 11:00 год.

22 жовтня 2024 року оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/og_pov/ повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

21 листопада 2024 року до Господарського суду Рівненської області від Акціонерного товариства "Універсал Банк" через систему "Електронний суд" надійшла заява від 20.11.2024 року про грошові вимоги кредитора до боржника, відповідно до якої просить суд визнати Акціонерне товариство "Універсал Банк" кредитором у справі № 918/591/24 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 за грошовими вимогами в розмірі 162 331 грн 21 коп. та в розмірі 4 844 грн 80 коп. - сплаченого судового збору. Також Акціонерне товариство "Універсал Банк" просить грошові вимоги включити до реєстру вимог кредиторів.

Ухвалою суду від 27 листопада 2024 року заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" від 20.11.2024 року про грошові вимоги кредитора до боржника прийнято до розгляду, розгляд заяви призначено у попередньому засіданні суду "16" грудня 2024 року об 11:00 год. Зобов`язано керуючого реструктуризацією Янчука Володимира Володимировича розглянути заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" від 21.11.2024 року про грошові вимоги кредитора до боржника та до початку попереднього засідання суду надати кредитору і суду нормативно-документальне обґрунтування щодо визнання або відхилення кредиторських вимог у відповідності до вимог ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства. Докази повідомлення кредитора про результати розгляду грошових вимог надати суду.

16 грудня 2024 року від керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Янчука Володимира Володимировича через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про доручення доказів, в якому просить суд долучити до матеріалів справи № 918/591/24 докази повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду та Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта ОСОБА_1 з критерієм пошуку по РНОКПП боржника, Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта ОСОБА_1 з критерієм пошуку за адресою місця проживання боржника, Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна з критерієм пошуку по РНОКПП боржника, повідомлення кредитору від 13 грудня 2024 року № 13.12/01-24 з доказами направлення на електронну адресу. В клопотанні керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Янчуком Володимиром Володимировичем зазначено, що обґрунтованість грошових вимог Акціонерного товариства "Універсал Банк" до ОСОБА_1 підтверджується доданими до заяви документами. З огляду на вказане, керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Янчуком В.В. було прийняте рішення про визнання грошових вимог Акціонерного товариства "Універсал Банк" в повному обсязі, а саме: за грошовими вимогами в розмірі 162 331,21 грн. та в розмірі 4 844,80 грн. - сплаченого судового збору. З огляду на вказане, 13 грудня 2024 року на електронну адресу Акціонерного товариства "Універсал Банк" керуючим реструктуризацією було направлене повідомлення за вих. № 13.12/01-24 про визнання грошових вимог останнього в повному обсязі. Крім того в клопотанні керуючим реструктуризацією арбітражним керуючим Янчуком Володимиром Володимировичем повідомлено, що про те, що станом на 13 грудня 2024 року на адресу арбітражного керуючого Янчука В.В. інших вимог кредиторів відносно боржника не надходило.

У попереднє засідання суду 16 грудня 2024 року боржник та керуючий реструктуризацією арбітражний керуючий Янчук Володимир Володимирович не з`явилися, про дату, час і місце даного засідання були повідомлені належним чином. В той час 16 грудня 2024 року від керуючого реструктуризацією арбітражного керуючого Янчука Володимира Володимировича через систему "Електронний суд" надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи, в якій просить розгляд справи № 918/591/24 16 грудня 2024 року об 11 год. 00 хв. провести за його відсутності.

Крім того заявник кредиторських вимог Акціонерного товариства "Універсал Банк" у попереднє засідання суду також не з`явився, про дату, час і місце даного засідання був повідомлений належним чином. В той час про причини неявки суд не повідомив.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Згідно з абз. 1 та абз. 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Як зазначалось вище, офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 було здійснено 22.10.2024 року на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/og_pov/, тобто, строк на пред`явлення грошових вимог, з урахуванням приписів абз. 1 та абз. 3 ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, тривав до 21.11.2024 року включно.

Як було зазначено вище, 21 листопада 2024 року до Господарського суду Рівненської області від Акціонерного товариства "Універсал Банк" через систему "Електронний суд" надійшла заява від 20.11.2024 року про грошові вимоги кредитора до боржника.

Таким чином, Акціонерне товариство "Універсал Банк" звернулося до суду з грошовими вимогами до боржника в строк встановлений ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Згідно ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Згідно ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, кредитор має право отримувати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів. Такий кредитор може подати розпоряднику майна, боржнику та суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно абз. 1 ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання (абз. 2 ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Статтею 76 ГПК України передбачено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. ст. 77-79 ГПК України).

Відповідно до норм визначених Кодексом України з процедур банкрутства за результатами попереднього засідання господарський суд визнає розмір вимог кредиторів, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів, порядок погашення (задоволення) яких відбувається відповідно до черговості, яка встановлена ч. 4 ст. 133 даного Кодексу.

Розглянувши заяву Акціонерного товариства "Універсал Банк" з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, суд зазначає наступне.

Після оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника до Господарського суду Рівненської області від Акціонерного товариства "Універсал Банк" через систему "Електронний суд" надійшла заява від 20.11.2024 року про грошові вимоги до боржника, відповідно до якої просить суд визнати Акціонерне товариство "Універсал Банк" кредитором у справі № 918/591/24 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 за грошовими вимогами в розмірі 162 331 грн 21 коп. та в розмірі 4 844 грн 80 коп. - сплаченого судового збору. Також Акціонерне товариство "Універсал Банк" просить грошові вимоги включити до реєстру вимог кредиторів.

Вищевказана заява надійшли до суду в межах строку, встановленого п. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

Заява Акціонерного товариства "Універсал Банк" мотивована тим, що 13.09.2020 року між АТ "Універсал Банк" та ОСОБА_1 було підписано Анкету-заяву до Договору про надання банківських послуг.

Заборгованість ОСОБА_1 перед Акціонерним товариством "Універсал Банк" за Договором про надання банківських послуг згідно розрахунку станом на 21.10.2024 року становить 162 331,21 грн.

Керуючим реструктуризацією розглянуто вищевказану заяву та визнано грошові вимоги у повному обсязі:

- Акціонерного товариства "Універсал Банк" на загальну суму 167 176 грн 01 коп., з яких: 162 331,21 грн. - основний борг, 4 844 грн 80 коп. - судовий збір.

Надаючи правову кваліфікацію доводам заявників, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Частиною 1 ст. 628 ЦК України передбачено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

В силу до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Згідно ч. 1, ч. 1 ст. 1056-1 ЦК України, процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів на дату укладення договору.

Відповідно до ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

На підставі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За приписами ст. 610 ЦК України, невиконання зобов`язання або його виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) є порушенням зобов`язання.

Відповідно до положень ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно до ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Матеріалами справи підтверджено, що у боржника станом на день розгляду заяви перед Акціонерним товариством "Універсал Банк" існує заборгованість в розмірі 162 331 грн 21 коп.

Суд констатує, що належними та допустимими засобами доказування боржником або керуючим реструктуризацією не спростовано вимог кредиторів.

За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Згідно з нормами ч. 1 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства для задоволення вимог кредиторів кошти від продажу майна боржника вносяться на окремий банківський рахунок, відкритий керуючим реалізацією.

Відповідно до ч. 4 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги кредиторів, включені до реєстру вимог кредиторів, задовольняються у такій черговості:

1) у першу чергу задовольняються вимоги до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам, які перебувають/перебували у трудових відносинах із боржником, сплати аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування;

2) у другу чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та проводяться розрахунки з іншими кредиторами;

3) у третю чергу сплачуються неустойки (штраф, пеня), внесені до реєстру вимог кредиторів.

Вимоги кожної наступної черги задовольняються за рахунок коштів від продажу майна боржника після повного задоволення вимог попередньої черги, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно до суми вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги.

За результатами з`ясування обставин, на які кредитор посилався як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені, і з наданням оцінки всім аргументам у їх сукупності та взаємозв`язку, як це передбачено вимогами ст. ст. 75-79, 86 ГПК України, суд вважає за можливе визнати кредиторські вимоги:

- Акціонерного товариства "Універсал Банк" в розмірі 162 331 грн 21 коп., які підлягають включенню до другої черги задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства, витрати, пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору, сплату винагороди і відшкодування витрат арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, оплату послуг спеціалістів для проведення оцінки майнових об`єктів, що підлягають продажу), відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, звертаючись до господарського суду із заявою про грошові вимоги до божника, Акціонерне товариство "Універсал Банк" сплатило судовий збір в розмірі 4 844 грн 80 коп., що підтверджується платіжною інструкцією від 8 листопада 2024 року № 9595/7.

Враховуючи те, що вимоги Акціонерного товариства "Універсал Банк" визнані судом, то витрати на оплату судового збору підлягають включенню до витрат пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, які відшкодовуються в повному обсязі до задоволення вимог кредиторів, а саме в розмірі 4 844 грн 80 коп.

Частиною 4 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що в ухвалі за результатами попереднього засідання суду, зокрема, зазначаються:

1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали;

2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.

Протягом трьох робочих днів після постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду арбітражний керуючий згідно з цією ухвалою письмово повідомляє кредиторів про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення. Участь кредиторів у зборах кредиторів, визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу та учасників зборів кредиторів з правом дорадчого голосу здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб (ч. 1 ст. 123 Кодексу України з процедур банкрутства).

Керуючись ст. ст. 47, 122, 133 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Визнати конкурсним кредитором ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ):

- Акціонерне товариство "Універсал Банк" (код ЄДРПОУ 21133352) на загальну суму 162 331 грн 21 коп. - друга черга.

2. Включити до витрат, пов`язаних з провадженням у справі про неплатоспроможність, витрати на оплату судового збору:

- Акціонерного товариства "Універсал Банк" в розмірі 4 844 грн 80 коп., які відшкодовуються в повному обсязі до задоволення вимог кредиторів.

3. Зобов`язати керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше "30" грудня 2024 року.

4. Зобов`язати керуючого реструктуризацією сформувати реєстр вимог кредиторів, оформлений відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства.

5. Зобов`язати керуючого реструктуризацією надати суду до "16" січня 2025 року: реєстр вимог кредиторів боржника; докази організації та проведення зборів кредиторів.

6. Призначити судове засідання, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі, на "10" лютого 2025 р. на 11:00 год.

7. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26-А, в залі судових засідань № 16.

Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 17 грудня 2024 року та відповідно до Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.

Суддя Політика Н.А.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123818675
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —918/591/24

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 18.09.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Постанова від 27.08.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

Ухвала від 25.07.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Миханюк М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні