Ухвала
від 17.12.2024 по справі 921/684/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/684/24

Господарський суд Тернопільської області у складі судді Руденко О.В., розглянувши позовну заяву №б/н (вх.№808) від 11.12.2024

за позовом позивача Комунального некомерційного підприємства "Бережанська центральна міська лікарня", вул. С.Бандери, будинок 21, м. Бережани, Тернопільський район. Тернопільська область, 47501

до відповідача Бережанського району електричних мереж Акціонерного товариства "Тернопільобленерго", вул. Шевченка, будинок 146, м. Бережани, Тернопільський район, Тернопільська область, 47501

про стягнення безпідставно збережених коштів орендної плати за фактичне користування нежитловим приміщенням у розмірі 98 556,73 грн.

ВСТАНОВИВ :

До Господарського суду Тернопільської області через систему "Електронний суд" поступила позовна заява Комунального некомерційного підприємства "Бережанська центральна міська лікарня" до Бережанського району електричних мереж Акціонерного товариства "Тернопільобленерго" про стягнення безпідставно збережених коштів орендної плати за фактичне користування нежитловим приміщенням у розмірі 98 556,73 грн.

Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду унормовано у розділі III ГПК України.

Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суддя прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.

Згідно п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, дана позовна заява не містить відомостей про наявність електронного кабінету відповідача, як і не містить інформації, що такі відомості позивачу не відомі.

Суд зазначає, що відомості про наявність або відсутність електронного кабінету є істотними реквізитами (відомостями) про учасників спору, оскільки наявність у учасників електронного кабінету пов`язана з реалізацією процесуального обов`язку надсилання копій документів учасникам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Частиною 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Однак, до позовної заяви позивачем не надано належних доказів, що підтверджують наявність у Бережанського району електричних мереж правового статусу юридичної особи.

Натомість судом встановлено, що Бережанський район електричних мереж Акціонерного товариства "Тернопільобленерго" є лише відокремленим підрозділом юридичної особи , а отже в силу статей 4 та 45 ГПК України не може бути відповідачем у цій справі.

Статтею 164 ГПК України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з підпунктом 1, підпунктом 2 пункту 2 частини 2 cтатті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.

Частиною 3 cтатті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з позовної заяви, остання містить вимоги майнового характеру.

При цьому суд враховує, що згідно ч.3. ст.4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Таким чином, Підприємство за подання даної позовної заяви мало сплатити судовий збір в розмірі 2 422,40 грн, з врахуванням коефіцієнта 0,8.

Однак, до позовної заяви взагалі не додано доказів сплати судового збору, відповідно до закону.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Так, при ознайомленні із позовними матеріалами судом встановлено, що у переліку додатків позивачем зазначено під пунктом 6 копію листа відповіді Бережанської міської ради №03-10/1256 від 31.03.2024.

Однак, вказаний вище додатку в позовних матеріалах відсутній, про що відповідальними працівниками канцелярії суду 16.12.2024 складено відповідний Акт.

Крім того, як вбачається із тексту позовної заяви обґрунтований розрахунок позовних вимог проведений на підставі розрахунку орендної плати за використання приміщення будівлі трансформаторної підстанції, викладений у додатку 40 до Акту ревізії №131904-22/6 від 09.05.2024.

Однак, вказаний додаток 40 позивачем до позовних матеріалів не наданий.

Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня її надходження до суду постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.174 в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З наведених обставин суддя дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання: 1) відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в відповідача; 2) доказів сплати судового збору в повному обсязі; 3) письмових обґрунтувань щодо належного відповідача у справі; 4) копії листа відповіді Бережанської міської ради №03-10/1256 від 31.03.2024; 5) копії додатку 40 до Акту ревізії №131904-22/6 від 09.05.2024.

Якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо ж позивач ці недоліки не виправить у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).

Відповідно до статей 162,164,174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання протягом 10-ти днів з дня одержання цієї ухвали: 1) відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в відповідача; 2) доказів сплати судового збору в повному обсязі; 3) письмових обґрунтувань щодо належного відповідача у справі; 4) копії листа відповіді Бережанської міської ради №03-10/1256 від 31.03.2024; 5) копії додатку 40 до Акту ревізії №131904-22/6 від 09.05.2024.

3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

4. Відповідно до статті 6 ГПК України копію ухвали у даній справі направити Комунальному некомерційному підприємству "Бережанська центральна міська лікарня" на його адресу виключно в електронній формі.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання (суддею) та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду у справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя О.В. Руденко

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123818768
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/684/24

Ухвала від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Руденко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні