Справа №:755/19443/24
Провадження №: 1-кс/755/3886/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" грудня 2024 р. Дніпровський районний суд міста Києва (далі - Суд) у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Києві клопотання слідчого СВ Дніпровського УП ГУ НП в місті Києві ОСОБА_3 про арешт майна у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 березня 2024 року за № 12024100040000971 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 307 Кримінального кодексу (далі КК) України, установив:
І. СУТЬ КЛОПОТАННЯ
До слідчого судді цього місцевого суду надійшло вказане клопотання, котре погоджене з прокурором у кримінальному провадженні - прокурором Дніпровської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про арешт майна у межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР 18 березня 2024 року за № 12024100040000971, у порядку ст. 170 Кримінального процесуального кодексу (далі КПК) України.
У клопотанні вказується, що Дніпровським УП ГУ НП в м. Києві здійснюється досудове розслідування цього кримінального провадження у ході якого встановлено, що на території Дніпровського та інших районів м. Києва, група осіб, які займаються виготовленням та розповсюдженням психотропних речовин та наркотичних засобів.
Зокрема, у ході досудового розслідування 04 грудня 2024 року було проведено санкціонований обшук, згідно ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м.Києва від 05 листопада 2024 року у справі №755/19443/24, провадження №1-кс/755/3559/24, за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході цієї слідчої дії виявлено та вилучено: згорток з фольги в середині якого рослинна речовина зеленого кольору , вилучено до спец пакету №NPU1509362; 2 сліп пакети з порошкоподібною речовиною білого кольору, які вилучено до спец пакету №NPU1509363; сліп пакет з пігулками (4 шт. червоного кольору, дві половинки червоного кольору, одна блакитна, одна жовта), які вилучено до спец пакету №NPU1509364; згорток з фольги в середині якого порошкоподібна речовина білого кольору, котру вилучено до спец пакету №NPU1509361; паперовий згорток з рослинною речовиною зеленого кольору, котрий вилучено до спец пакету №WAR1081490; картка оператора «лайф» НОМЕР_1 , картка «приват банку» № НОМЕР_2 та тарілка синього кольору (із залишками порошкоподібної речовини білого кольору), котрі вилучено до спец пакету №PSP2266514; електронні ваги у кількості 2 штук, котрі вилучено до спец пакету №PSP2266510; пластикова каністра та дві пляшки з «фенілнітропропен», які вилучено до спец пакету №QHY0145884; пластикова каністра та 4 пляшки об`ємом 0,5л. зі спиртом та оцтом, які вилучено до спец пакету №QHY0145885; пластикова пляшка з ортофосфорною кислотою 85% «харч.», скляна пляшка «бензальдегід», пластикова «циклетенін», 0,5л пластикова пляшка з ртутною сіллю, та пакет з натрієм і ртутною сіллю, які вилучено до спец пакету №PSP3241724; три скляні ємкості с залишками речовини, 2 шприци, рукавиці, сліп пакети, пластикові ємкості, які вилучено до спец пакету №QHY0145885; великий сліп пакет з кристалічною речовиною білого кольору, вагою близько 135,60 г., вилучено до спец пакету № PSP3241725; сліп пакет з відбором кристалічної речовини білого кольору з великого сліп пакету, котрий вилучено до спец пакету № RIC2061938; мобільний телефон «Tecno Pova 6», мобільний номер НОМЕР_3 , IMEI: НОМЕР_4 ; IMEI: НОМЕР_5 , котрий вилучено до спец пакет №PSP2266509; мобільний телефон «Iphone 12», мобільний номер НОМЕР_6 , IMEI: НОМЕР_7 , котрий вилучено до спец пакет №PSP2266508.
04 грудня 2024 року вилучені предмети було визнано речовими.
Отже,наявні підстави передбачені п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК, для накладення арешту на вилучене майно.
ІІ. ПОЗИЦІЇ СТОРІН
Слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав із наведених у ньому передумов.
Також, слідчим суддею, враховуючи норми ст. 22, 26, 172 КПК України, щодо того, що неприбуття осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, визнано за можливе провести цей судовий розгляд за даної явки.
ІІІ. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПИТАННЯ
Кримінальний процесуальний кодекс України
Стаття 170. Накладення арешту на майно
1. Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, […].
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
2. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів.
3. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
10. Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
11. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
ІV. ОЦІНКА СЛІДЧОГО СУДДІ
Вирішуючи питання про арешт майна з метою збереження речових доказів, слідчий суддя повинен встановити, чи єдостатні підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК.
Дана стаття КПК (ст. 98) регламентує, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення (ч. 1). Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в ч. 1 цієї статті.
При цьому, слушним буде зауважити, що кожна річ може бути, у порядку ст. 110 КПК, визнана речовим доказом, якщо має значення, на переконання слідчого або прокурора, для кримінального провадження, однак визнання компетентною особою того чи іншого предмета речовим доказом не визначає його як річ,що відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК, для цілей передбачених ч. 3 ст. 170 КПК, а лише вказує на його речове походження.
Питання відповідності майна критеріям ст. 98 КПК, для цілей визначених п. 1 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК, аналізується під час розгляду клопотання про арешт такого майна у порядку ст. 94 КПК слідчим суддею виходячи з фактичних обставин справи та суті вчинюваного кримінального правопорушення.
В цьому випадку, наведене майно, згідно постанови слідчого від 04 грудня 2024року, визнано речовим доказом, у порядку ст. 98 КПК, з наведеним відповідних мотивів такого визнання.
В свою чергу, слідчим суддею шляхом дослідженні матеріалів провадження у порядку ст. 94 КПК встановлено, що це майно відповідає критеріям ст. 98 вказаного Кодексу, тобто існує дійсна сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, котре розслідується у межах кримінального провадження.
Відповідність критеріям ст. 98 КПК слідує і з встановленої нині моделі вчинення злочину за ст. 307КК, позаяк цей (- ці) матеріальний (- ні) об`єкт (- и) містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Обставини передбачені абз. 2 ч. 3 ст. 170 КПК також є дійсними, враховуючи аргументи відображені у клопотанні щодо мети арешту.
Саме клопотання відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Зазначене у клопотанні майно відноситься до видів передбачених Главою 17 Розділу ІІ КПК України, на які може бути накладено арешт.
У судовому засіданні слідчим суддею не встановлено, що клопотання суперечить вищезазначеним вимогам КПК України, тобто не містить правових підстав для арешту майна, достатності доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, вказівки на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження або не є пропорційним, тобто не відповідає тяжкості правопорушення і становитиме особистий і надмірний тягар для володільця майна.
З огляду на зазначене, слідчий суддя погоджується з позицією про те, що необхідно накласти арешт на майно, на підставі ст. 170 КПК, оскільки є достатні підстави вважати, що це майно відповідає критеріям, зазначеним у пункті першому частині другій статті 170 цього Кодексу.
V. ВИСНОВОК
Отже, є дійсними обставини регламентовані п. 1 ч. 2, абз. 2 ч. 3 ст. 170 КПК України.
Вказане майно відповідає критеріям ч. 10 ст. 170 КПК України.
З огляду на зазначене, слідчий суддя враховуючи правову підставу для арешту майна; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню та, вважає за необхідне застосувати найменш обтяжливий спосіб арешту майна, тобто такий спосіб арешту майна, який не призведе до наслідків, які суттєво позначаються на інтересах осіб та накласти арешт саме на підставі ч. 2 ст. 170 КПК України, оскільки існує обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти з дотриманням відповідних положень національного законодавства та принципів верховенства права.
На підставі викладеного та керуючись ст. 131-132, 170-173, 309, 369-372, 376 КПК України, Суд постановив:
клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на майно майно, яке було вилучене 04 грудня 2024 року під час обшуку квартири АДРЕСА_2 , а саме: згорток з фольги в середині якого рослинна речовина зеленого кольору , вилучено до спец пакету №NPU1509362; 2 сліп пакети з порошкоподібною речовиною білого кольору, які вилучено до спец пакету №NPU1509363; сліп пакет з пігулками (4 шт. червоного кольору, дві половинки червоного кольору, одна блакитна, одна жовта), які вилучено до спец пакету №NPU1509364; згорток з фольги в середині якого порошкоподібна речовина білого кольору, котру вилучено до спец пакету №NPU1509361; паперовий згорток з рослинною речовиною зеленого кольору, котрий вилучено до спец пакету №WAR1081490; картка оператора «лайф» НОМЕР_1 , картка «приват банку» № НОМЕР_2 та тарілка синього кольору (із залишками порошкоподібної речовини білого кольору), котрі вилучено до спец пакету №PSP2266514; електронні ваги у кількості 2 штук, котрі вилучено до спец пакету №PSP2266510; пластикова каністра та дві пляшки з «фенілнітропропен», які вилучено до спец пакету №QHY0145884; пластикова каністра та 4 пляшки об`ємом 0,5л. зі спиртом та оцтом, які вилучено до спец пакету № QHY0145885; пластикова пляшка з ортофосфорною кислотою 85% «харч.», скляна пляшка «бензальдегід», пластикова «циклетенін», 0,5л пластикова пляшка з ртутною сіллю, та пакет з натрієм і ртутною сіллю, які вилучено до спец пакету № PSP3241724; три скляні ємкості с залишками речовини, 2 шприци, рукавиці, сліп пакети, пластикові ємкості, які вилучено до спец пакету № QHY0145885; великий сліп пакет з кристалічною речовиною білого кольору, вагою близько 135,60 г., вилучено до спец пакету №PSP3241725; сліп пакет з відбором кристалічної речовини білого кольору з великого сліп пакету, котрий вилучено до спец пакету № RIC2061938; мобільний телефон «Tecno Pova 6», мобільний номер НОМЕР_3 , IMEI: НОМЕР_4 ; IMEI: НОМЕР_5 , котрий вилучено до спец пакет №PSP2266509; мобільний телефон «Iphone 12», мобільний номер НОМЕР_6 , IMEI: НОМЕР_7 , котрий вилучено до спец пакет №PSP2266508, шляхом позбавлення права розпорядження, користування та відчуження.
Ухвала підлягає негайному виконанню на всій території України.
В силу ст. 175 КПК України, негайне виконання ухвали про арешт майна покласти на слідчого СВ Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 19.12.2024 |
Номер документу | 123822598 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні