Ухвала
від 18.12.2024 по справі 708/1275/24
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 708/1275/24

Провадження № 2/708/540/24

УХВАЛА

18 грудня 2024 року м. Чигирин

Чигиринський районний суд Черкаської області одноособово у складі головуючого судді Попельнюха А.О., розглянувши клопотання представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Федак Максима Леонідовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення батьківства та стягнення аліментів та

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 через свого представника адвоката Федака М.Л. звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про визнання його батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнення із відповідача на її користь аліментів на утримання ОСОБА_3 в розмірі 1/4 від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не енше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду.

Підготовче засідання по даній цивільній справі призначено на 10 год. 00 хв. 24.12.2024.

18.12.2024 на адресу суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Федака М.Л. про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Ознайомившись із клопотанням представниці позивача встановлено наступне.

Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регламентується статтею 212 Цивільного процесуального кодексу України.

Розгляд заяви учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду проводиться судом без повідомлення учасників, за результатами розгляду постановляється ухвала, що відповідає вимогам частини 2 статті 212 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Зі змісту частрини 2 ст. 212 ЦПК України вбачається, що учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Згідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

За таких обставин суд дійшов висновку, що клопотання представниці позивача є обґрунтованим та відповідає вимогам чинного процесуального законодавства, тому з метою забезпечення доступу до правосуддя суд дійшов висновку, що воно підлягаєдо задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

У цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення батьківства та стягнення аліментів проводити розгляд у режимі відеоконференції з участю представниці позивача адвоката Федак Максима Леонідовича у відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через систему "Електронний суд" (https://vkz.court.gov.ua).

Роз`яснити, що використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції направити учасникам.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Андрій ПОПЕЛЬНЮХ

СудЧигиринський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено19.12.2024
Номер документу123846367
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —708/1275/24

Ухвала від 24.12.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Попельнюх А. О.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Попельнюх А. О.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Попельнюх А. О.

Ухвала від 28.11.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Попельнюх А. О.

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Попельнюх А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні