Ухвала
від 18.12.2024 по справі 363/4042/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"18" грудня 2024 р. Справа № 363/4042/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2024 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Котлярової І.Ю.,

за участі секретаря: Дрозд В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Вишгород заяву відповідача про відвід судді Котлярової І.Ю. від розгляду цивільної справи за позовом Вишгородського міського комунального підприємства «Водоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Вишгородського районного суду Київської області Котлярової І.Ю. перебуває цивільна справаза позовом Вишгородського міського комунального підприємства «Водоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

17.12.2024 року до суду від відповідача надійшла заява про відвід судді Котлярової І.Ю. від розгляду даної справи, у зв`язку із обставинами, які викликають сумнів в її об`єктивності та неупередженості. В обґрунтування поданої заяви посилається на те, що в ухвалі про відкриття провадження у справі від 20.09.2024 року не встановлено строк для подання відповідачем заперечення, що призвело до обмеження та нехтування його права подати заперечення у встановлений строк, а тому вказане викликає у відповідача сумніви в неупередженості та об`єктивності судді Котлярової І.Ю., в чому він одночасно бачить і загрозу проведення суддею Котляровою І.Ю., як судом першої інстанції розгляду справи № 363/4042/24 у такій саме якості, яка об`єктивно має місце вже на стадії подання заяви по суті справи та вбачає невідповідність положенням ЦПК України. Керуючись ст. ст. 43, 75 ЦПК України заявляєпро відвід судді Котлярової І.Ю. від розгляду справи № 363/4042/24.

Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.

Положеннями ч.8 ст. 40 ЦПК України, встановлено, що суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Вирішуючи питання про відвід судді, виходячи з вимог ст. 40 ЦПК України щодо строків розгляду заяви, суд вирішує заяву про відвід без повідомлення учасників справи.

Відповідно до вимог ст. 36 ЦПК України суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

За змістом заяви про відвід, вона ґрунтуються на положеннях пункту 5 частини першої статті 36 ЦПК України.

В силу вказаної процесуальної норми суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Зазначена підстава для відводу є оціночною і має бути підтверджена доказами сторони, яка заявляє відвід.

Відповідачем доказів існування обставин, які б викликали сумнів в неупередженості або об`єктивності судді, не надано. Доводи відповідача з приводу того, що ухвалі суду про відкриття провадження не встановлено відповідачу строк для подачі заперечень, підставою для відводу судді бути не можуть, оскільки виключно зводяться до незгоди сторони із прийнятим процесуальним рішенням судді.

Так, листом від 29.11.2024 року, судом у відповідь на клопотання відповідача, яке надійшло на адресу суду 28.11.2024 року, повідомлено, що встановлено загальний строк у межах 15 днів на подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечення на відповідь на відзив та письмові пояснення з моменту отримання відповідних документів.

Відтак доводи заяви про відвід є безпідставними та необґрунтованими, які мотивовано суб`єктивною оцінкою і ставленням сторони до процесуального рішення судді прийнятого у відповідній справі.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що з мотивів висловлених у заяві, підстави для відводу судді, про які йдеться в ст. 36 ЦПК України, не встановлено, заява про відвід є не обґрунтованою, що є підставою для передачі питання про відвід іншому судді визначеному в порядку ч. 1 ст. 33 ЦПК України.

Керуючись статтями 33, 36-40, 252, 260 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Визнати заяву про відвід судді Котлярової І.Ю. необґрунтованою та передати заяву для вирішення питання про відвід судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу і підлягає визначенню у порядку, встановленому частиною 1 статті 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.Ю. Котлярова

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123857632
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —363/4042/24

Рішення від 24.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Рішення від 24.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Шубочкіна Т. В.

Ухвала від 20.09.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Котлярова І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні