Ухвала
від 17.12.2024 по справі 918/1075/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"17" грудня 2024 р. Справа № 918/1075/24

Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,

розглянувши матеріали заяви: Tank Trans Polska Sp. Z o.o.

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс"

про: відкриття провадження у справі про банкрутство

кредитор: Tank Trans Polska Sp. Z o.o.

секретар судового засідання: С.Коваль

представники:

від заявника: О.Сядро

від боржника: А.Хоменко

Обставини справи

У листопаді 2024 року Tank Trans Polska Sp. Z o.o. звернулось до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608).

Процесуальні дії у справі

Ухвалою суду від 9 грудня 2024 року прийнято до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", призначено заяву до слухання у підготовчому засіданні на 17 грудня 2024 року, запропоновано ТзОВ "Осмонд Плюс" надати відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

17 грудня 2024 року Товариством обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" надано відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Фактичні обставини, що встановлені судом за наслідками підсумкового засідання

При розгляді матеріалів заяви судом встановлено, що 5 квітня 2017 року між Tank Trans Polska Sp. Z o.o. (наймодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ ПАК" (ідентифікаційний код 40209608) (наймач) було укладено договір №05/04/17, згідно умов якого передбачалося, що наймодавець передає наймачу в оренду майно у найм, спеціально обладнаний вантажний автомобіль - дробарку щепи. Строк користування предметом договору сторони визначили до 31.08.2017 року. Вартість найму автомобіля сторони щомісяця встановлювали в актах виконаних робіт, до цього договору.

6 вересня 2017 року між Tank Trans Polska Sp. Z o.o. (наймодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ ПАК" (ідентифікаційний код 40209608) (наймач) було укладено договір №05/04/17, згідно умов якого передбачалося, що наймодавець передає наймачу в оренду майно у найм, спеціально обладнаний вантажний автомобіль - дробарку щепи. Строк користування предметом договору сторони визначили до 31.12.2017 року. Вартість найму автомобіля сторони щомісяця встановлювали в актах виконаних робіт, до цього договору.

31 жовтня 2018 року між Tank Trans Polska Sp. Z o.o. (наймодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ ПАК" (ідентифікаційний код 40209608) (наймач) було укладено договір №01/11/18, згідно умов якого передбачалося, що наймодавець передає наймачу в оренду майно у найм, спеціально обладнаний вантажний автомобіль - дробарку щепи. Строк користування предметом договору сторони визначили до 30.04.2019 року. Вартість найму автомобіля сторони щомісяця встановлювали в актах виконаних робіт, до цього договору.

18 вересня 2019 року між Tank Trans Polska Sp. Z o.o. (наймодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ ПАК" (ідентифікаційний код 40209608) (наймач) було укладено договір №18/09/19, згідно умов якого передбачалося, що наймодавець передає наймачу в оренду майно у найм, спеціально обладнаний вантажний автомобіль - дробарку щепи. Строк користування предметом договору сторони визначили 6 місяців. Вартість найму автомобіля сторони щомісяця встановлювали в актах виконаних робіт, до цього договору.

В матеріалах справи наявні акти виконаних робіт (а.с.8-10, 14-15, 19-23, 27-33), за якими підтверджується надання наймодавцем в оренду орендарю майна на суму 116 450,70 євро.

Згідно з відомостями, що містяться в ЄДРЮОФОПтаГФ, станом на даний час юридична особа з ідентифікаційним кодом 40209608 має найменування Товариство обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс".

Заявник вказує, що боржник не оплатив вартість оренди майна що становить 116 450,70 євро.

Відповідно до статті 11 ЦК України та статті 174 Господарського кодексу України (далі ГК України) договір є підставою для виникнення цивільних прав і обов`язків (господарських зобов`язань).

Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України).

Відповідно до статті 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з вимогами частин 1 статті 530 ЦК України якщо у зобов`язані встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За умовами статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із нормами статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 640 ЦК України передбачено, що договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.

Згідно з нормами статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Статтею 510 Цивільного кодексу України встановлено, що сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор.

Відповідно до статті 798 ЦК України, предметом договору найму транспортного засобу можуть бути повітряні, морські, річкові судна, а також наземні самохідні транспортні засоби тощо.

Відповідно до статті 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у володіння та користування за плату на певний строк.

Статтею 762 ЦК України встановлено, що за найм (оренду) майна з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Відповідно до статті 764 ЦК України, якщо наймач продовжує володіти та/або користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

За правилами частини 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

Господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

За наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд не встановив підстав для відмови у відкритті провадження, передбачених у пункті 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Суд встановив, що розмір заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором становить 116 450,70 євро.

Згідно статті 45 КУзПБ, склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.

Заява подана 26 листопада 2024 року, офіційний курс євро, що встановлений НБУ на дату подання кредитором заяви становить 43,4733. Таким чином розмір заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором становить 5 062 496,22 грн. Боржник не висловив заперечення щодо існування заборгованості та не надав суду підтвердження спроможності виконати зобов`язання та погасити таку заборгованість. Cуд не встановив обставин щодо можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав.

Згідно з нормами статті 64 КУзПБ, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому у першу чергу задовольняються витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді. У четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою.

Матеріали справи не мітять доказів того, що наявна заборгованість забезпечена заставою.

Враховуючи вище викладене суд зробив висновок про наявність підстав визнання вимог кредитора Tank Trans Polska Sp. Z o.o. у розмірі 24 224,00 грн. судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга); 5 062 496,22 грн заборгованості (4 черга задоволення). А отже наявні підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс".

За таких обставин суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", ввести процедуру розпорядження майном, мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити розпорядника майна боржника.

Згідно з положеннями статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Водночас, згідно з нормами пункту 1-6 Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

Подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство містить клопотання про призначення Сокотуна Віталія Аполлінарійовича розпорядником майна боржника.

З огляду на пункт 1-6 Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, суд не вбачає підстав для здійснення запиту на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у справі, суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Сокотуна Віталія Аполлінарійовича.

Висновки суду

Розглянувши подану заяву суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", визнати вимоги кредитора Tank Trans Polska Sp. Z o.o., ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, ввести процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначити Сокотуна Віталія Аполлінарійовича, вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство, встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду, встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, призначити попереднє засідання.

Керуючись статтями 2, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Відкрити провадження у справі №918/1075/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608).

2. Визнати вимоги кредитора Tank Trans Polska Sp. Z o.o. у розмірі:

- 24 224,00 грн. судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга);

- 5 062 496,22 грн заборгованості (4 черга задоволення).

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608) до 31 травня 2025 року.

5. Розпорядником майна призначити Сокотуна Віталія Аполлінарійовича (33015, м. Рівне, вул. Різдвяна 2а/11, свідоцтво №247 від 02 квітня 2013 року).

6. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

7. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608) на офіційному веб-порталі судової влади України.

8. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 27 січня 2025 року.

9. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 27 січня 2025 року.

10. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 27 січня 2025 року.

11. Проведення попереднього засідання суду призначити на "04" лютого 2025 р. на 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26А, в залі судових засідань каб. №12).

12. Зобов`язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про поведену роботу.

Копію ухвали направити: заявнику, боржнику, арбітражному керуючому, Рівненському міському відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) (33028, м. Рівне, вул. Замкова, 22а); Головному управлінню ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12), державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набирає законної сили порядку визначеному статтею 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до статей 254, 255 ГПК України

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Андрій КАЧУР

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123873123
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —918/1075/24

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні