Ухвала
від 09.12.2024 по справі 462/8512/24
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 462/8512/24

провадження 1-кс/462/2158/24

Примірник № 1

У Х В А Л А

09 грудня 2024 року м. Львів

Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшої слідчої СВ відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , подане у кримінальному провадженні № 12024141390001024 від 22 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 336 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, -

встановив:

До слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова надійшло клопотання старшої слідчої СВ відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, подане у кримінальному провадженні № 12024141390001024 від 22 жовтня 2024 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, а саме до усієї наявної медичної документації про амбулаторне лікування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зокрема декларації про вибір лікаря, карти амбулаторного хворого із долученими рентгенівськими знімками, висновками комп`ютерної томографії та іншими дослідженнями, по перебуває у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що по АДРЕСА_1 .

Клопотання обгрунтовано тим, що у провадженні Відділу поліції №1 ЛРУП №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Франківської окружної прокуратури м. Львова перебувають матеріали кримінального провадження № 12024141390001024 за фактом надходження 21.10.2024 року до ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області повідомлення ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 з якого вбачається, про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повинен був прибути о 09:00 годині 30.09.2024 для вибуття у ІНФОРМАЦІЯ_4 , повістку про відправку отримав під особистий підпис. Проте вказаного числа у визначений час не прибув, про причини неприбуття не повідомив, чим вчинив ухилення від призову за мобілізацією.

Відомості за вказаним фактом внесено 22.10.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024141390001024із визначенням попередньої правової кфаліфікації кримінального правопорушення за ст. 336 КК України.

В ході досудового розслідування з електронного направлення № 7561-4800-5526-8435 встановлено, що 28.09.2024 ОСОБА_5 видано направлення на госпіталізацію зі стаціонарним лікуванням ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

На даному етапі, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, в органу досудового розслідування виникла об`єктивна необхідність в отриманні тимчасового доступу до медичної документації про амбулаторне лікування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: декларації про вибір лікаря, карти амбулаторного хворого із долученими рентгенівськими знімками, висновками комп`ютерної томографії та іншими дослідженнями, по перебувають у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться на АДРЕСА_1 .

Із врахуванням наведеного, з метою об`єктивного встановлення органом досудового розслідування всіх обставин кримінального правопорушення та беручи до уваги, що вказані медичні документи отримати в будь-який інший спосіб в органу досудового розслідування немає можливості, а інформація, яка міститься у них має суттєве значення для встановлення важливих для подальшого розслідування обставин, слідча просить клопотання задоволити.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановив розглядати клопотання без участі слідчої, яка у клопотанні просить розгляд такого проводити у її відсутність, а також за відсутності представника володільця документів (інформаціїї).

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно з ч. 5 - 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що відповідно до витягу з кримінального провадження за № 12024141390001024до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.10.2023 внесено відомості про кримінальне правопорушення, за ознаками ст. 336 КК України за фактом надходження 21.10.2024 року до ВП №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області повідомлення ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 з якого вбачається, про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який повинен був прибути о 09:00 годині 30.09.2024 для вибуття у ІНФОРМАЦІЯ_4 , повістку про відправку отримав під особистий підпис. Проте вказаного числа у визначений час не прибув, про причини неприбуття не повідомив, чим вчинив ухилення від призову за мобілізацією.

Згідно повідомлення начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 гр. ОСОБА_5 16.08.2024 проведено медичний огляд військово-лікарською комісією Центру, відповідно до висновків якої останнього визнано придатним до військової служби та ОСОБА_5 повідомлено про під особистий підпис про необхідність його явки 30.09.2024, однак останній у визначений день на призовну дільницю не прибув, про причини неприбуття не повідомив.

Розглянувши клопотання, дослідивши долучені до нього матеріали, беручи до уваги неможливість отримання слідчою в ході здійснення досудового розслідування в межах кримінального провадження № 12024141390001024 від 22 жовтня 2024 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України необхідних для об`єктивного розслідування відомостей в інший спосіб, а отримання доступу до вказаної медичної інформації, яка міститься у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження якого за адресою: АДРЕСА_1 , має істотне значення для перевірки викладених заявником фактів та об`єктивного встановлення обставин кримінального правопорушення, відтак з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення, при цьому враховуючи, що іншими способами довести ті обставини, які необхідно довести за допомогою докуменації, до якої слідча просить надати тимчасовий доступ - неможливо, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ підставне та підлягає в цій частині до задоволення.

Однак, щодо заявленої слідчою вимоги в частині одночасного вилучення оригіналів документів, до яких просить надати дозвіл на тимчасовий доступ, слідчий суддя зазначає таке.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Разом з тим, у даному випадку клопотання слідчої ОСОБА_3 не містить жодного обгрунтування і доказів наявності достатніх підстав вважати, що без вилучення вказаних у клопотанні медичних документів існує реальна загроза їх зміни або знищення чи таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу, відтак слідчий суддя дійшов висновку, що в цій частині клопотання слід відмовити.

Окрім того, як вбачається із тексту клопотання в межах здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12024141390001024 від 22 жовтня 2024 року, слідча просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації та документів також іншим слідчим ВП № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області з групи слідчих у кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 .

Проте, дослідивши додані до клопотання матеріали, в тому числі і Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінального провадження № 12024141390001024 від 22 жовтня 2024 року, беручи до уваги, що належною підставою вважати визначення уповноважених осіб, які здійснюватимуть повноваження слідчих/дізнавачів у конкретному кримінальному провадженні є внесення до ЄРДР відомостей про те, які саме слідчі чи дізнавачі здійснюють досудове розслідування, при цьому, у даному випадку згідно Витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що відомості про слідчих ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 у групі слідчих СВ Відділу поліції № 1 ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, якими здійснюється досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні відсутні, відтак слідчий суддя приходить до висновку, що вирішення питання надання дозволу на тимчасовий доступ іншим особам, які не входять в групу слідчих по даному конкретному кримінальному провадженні виходить за межі повноважень слідчого судді, а тому у цій частині клопотання також слід відмовити.

Керуючись ст. 131, 159-166 КПК України,

постановив:

клопотання задоволити частково.

Надати старшій слідчій СВ Відділу поліції №1 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області майору поліції ОСОБА_3 та/або слідчим з групи слідчих: старшим слідчим слідчого відділення відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та слідчим СВ відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №2 ГУ НП у Львівській області: ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 дозвіл на тимчасовий доступ до ориігналів медичної документації про амбулаторне лікування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: декларації про вибір лікаря, карти амбулаторного хворого із долученими рентгенівськими знімками, висновками комп`ютерної томографії та іншими дослідженнямищодо ОСОБА_5 , з можливістю ознайомлення з такими документами та вилучення їх належним чином завірених копій.

В іншій частині заявлених вимог відмовити.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 166 КПК України, слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення.

Оригінал ухвали складений у двох примірниках.

Примірник № 1 - залишається в судовій справі.

Примірник № 2 та належним чином засвідчену копію ухвали - для вручення стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: (підпис) ОСОБА_1

З оригіналом згідно.

Оригінал ухвали знаходиться в матеріалах справи № 462/8512/24.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.12.2024
Оприлюднено20.12.2024
Номер документу123875282
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —462/8512/24

Ухвала від 09.12.2024

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні