Ухвала
від 16.12.2024 по справі 381/3165/24
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2-о/381/119/24

381/3165/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2024 року Фастівський міськрайонний суд Київської області

в складі:

головуючого судді: Осаулової Н.А.,

за участю секретаря: Слюсар Я.В.,

заявника: ОСОБА_1 ;

заінтересована особа: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку окремого провадження в приміщенні суду в м. Фастів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Фастівський відділ державної реєстрації цивільного стану у Фастівському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Служба у справах дітей Кожанської селищної ради Фастівського району Київської області, ОСОБА_2 про встановлення факту батьківства, -

встановив:

У провадженні Фастівського міськрайонного суду перебуває вказана цивільна справа.

Як вбачається з матеріалів справи, заявник просить суд встановити факт визнання батьківства ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно її сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Ухвалою суду від 16 жовтня 2024 року у даній справі в якості заінтересованої особи залучено доньку покійного ОСОБА_3 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Для з`ясування всіх обставин справи, а саме: встановлення кровного споріднення між малолітнім ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 необхідні спеціальні знання, якими суд не володіє. Тому, суд вважає за необхідне призначити по справі судову молекулярно-генетичну експертизу на вирішення якої поставити питання:

1. Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (матір`ю якого є ОСОБА_1 ) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ?

2. Чи являється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 кровним братом (по батькові) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ?

Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечувала щодо проведення даної експертизи.

Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала щодо проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.

Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутність.

Суд, заслухавши думку сторін та вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч. 3 ст.12ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 1Закону України«Про судовуекспертизу» судоваекспертиза -це дослідженняекспертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Відповідно до постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №5від 12червня 2009року «Прозастосування нормцивільного процесуальногозаконодавства,що регулюютьпровадження усправі досудового розгляду» для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів. Судова експертиза повинна призначатися лише для встановлення даних, які входять в предмет доказування у справі.

Пунктом 1.1. Розділу 1 Інструкції про проведення судово-медичної експертизи, затвердженоїнаказом Міністерством охорони здоров`я України від 17 січня 1995 року № 6встановлено, що судово-медична експертиза проводиться з метою дослідження на підставі спеціальних знань матеріальних об`єктів, що містять інформацію про обставини справи, яка перебуває в провадженні органів дізнання, слідчого, прокурора чи суду.

В той же час, у п. 9постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»,роз`яснено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судово-генетичної.

Окрім цього, ЄСПЛ зауважив, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (рішення ЄСПЛ у справі «Калачова проти російської федерації» від 07.05.2009 року № 3451/05, § 34).

Згідно ч.1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до ч. 3 ст.103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Частиною 3 статті 107ЦПК України передбачено, що при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Суд може з власної ініціативи зупинити провадження у справі на час проведення експертизи (п. 5 ч. 1 ст. 252, п.9 ч.1 ст. 253 ЦПК України).

Тому, беручи до уваги вищевикладені законодавчі норми та обставини справи, суд вважає за необхідне призначити у справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Докучаєвська, буд. 4) та на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.

У разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні (ст. 109 ЦПК України).

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 103, 104, 107, 116, 197, 252, 253 ЦПК України, суд,-

постановив:

Призначити по цивільній справі №381/3165/24 судову молекулярно-генетичну експертизу, на розгляд якої поставити наступні запитання:

1. Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (матір`ю якого є ОСОБА_1 ) та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ?

2. Чи являється ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 кровним братом (по батькові) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ?

Проведення експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Докучаєвська, буд. 4), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Про день та час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити сторони по справі.

Зобов`язати ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 ) за вимогою уповноваженої особи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Докучаєвська, буд. 4) доставити малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 до вказаної експертної установи для забору біологічного матеріалу для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.

Зобов`язати ОСОБА_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_2 )з`явитися до Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (м. Київ, вул. Докучаєвська, буд. 4) на вимогу уповноваженої особи вказаної експертної установи для забору біологічного матеріалу для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.

Роз`яснити учасникам справи вимоги ст. 109 ЦПК України, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Витрати по проведенню експертизи покласти на заявника ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 ).

На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду відповідно до статей 354-355 Цивільного процесуального кодексу України.

Ухвала судунабирає законноїсили післязакінчення строківна апеляційне оскарження, або після перегляду в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.

Суддя Н.А.Осаулова

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення16.12.2024
Оприлюднено23.12.2024
Номер документу123878252
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:

Судовий реєстр по справі —381/3165/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 16.12.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

Ухвала від 04.07.2024

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Осаулова Н. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні