Справа № 947/18651/24
Провадження № 1-кс/947/16214/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши з власної ініціативи питання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з розгляду клопотання ТОВ «ПЕРШИЙ ФЕРМЕНТАЦІЙНИЙ ЗАВОД» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України ,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого судді перебуває клопотання адвоката ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ТОВ «ПЕРШИЙ ФЕРМЕНТАЦІЙНИЙ ЗАВОД» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України.
04 грудня 2024 року від адвоката ОСОБА_2 надійшло клопотання про проведення судового засідання у режимі відео конференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, мотивуючи тим, що вона проживає та проводить свою діяльність у м.Києві.
Ухвалою слідчого судді від 05.12.2024 року вказане клопотання представника власника було задоволено, судове засідання з розгляду даного клопотання призначено на 17.12.2024 року о 15.30 год.
У зв`язку з зайнятістю слідчого судді в інших кримінальних провадженнях, розгляд даного клопотання не відбулось.
Положеннями ст. 336 КПК встановлено чіткий порядок та зазначено основні умови проведення судових засідань у режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Положеннями статті 336 КПК України визначено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України;
5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Відповідно до ч. 5 ст. 336 КПК України, учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Рішенням Вищої ради правосуддя № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Документом визначено порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку.
Функціонування підсистем «Електронний суд», «Електронний кабінет» та підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням ВРП від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (Положення).
Підсистема відеоконференцзв`язку ЄСІТС надає можливість у режимі відеоконференції брати участь у судовому засіданні поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів, або в приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду, зокрема, за допомогою свого електронного кабінету та власних технічних засобів.
Авторизація користувачів в Підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС може здійснюватися за допомогою: введення логіну та паролю; КЕП (кваліфікований електронний підпис); використання підсистеми Електронний кабінет.
Пунктом 5.4-1 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи визначено загальні положення, серед яких визнаечно, що електронний кабінет - персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) ЄСІТС, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.
Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно ч. 9 ст. 336 КПК України, дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Враховуючи наведене, для забезпечення своєчасного розгляду справи, оперативності судового провадження, усунення перешкод в розгляді справи, пов`язаних з неможливістю прибуття представника заявника в судове засідання, суд вважає за необхідне провести судове засідання по даній справі, призначене на 26.12.2024 на 13 год. 15 хв. в режимі відеоконференції із обов`язковою участю адвоката ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ТОВ «ПЕРШИЙ ФЕРМЕНТАЦІЙНИЙ ЗАВОД».
Враховуючи викладене, керуючись ст. 336, 372 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Судове засідання з розгляду клопотання ТОВ «ПЕРШИЙ ФЕРМЕНТАЦІЙНИЙ ЗАВОД» про скасування арешту майна у кримінальному провадженні № 72024171100000002, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України, призначене на 26 грудня 2024 року о 13 годині 15 хвилин, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю адвоката ОСОБА_2 (електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_1 ) з застосуванням електронного застосунку «Електронний суд» за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Попередити адвоката ОСОБА_2 , що ризики технічної неможливості участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо - несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно направити представнику заявника - для відома та виконання.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123900185 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні