Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 126/487/24
Провадження № 2/126/444/2024
"11" грудня 2024 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Губко В. І.
секретар Бурлака А. І.,
за участі представника позивача Паламарчук Л.І.
відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бершадь цивільну справу за позовом служби у справах дітей Джулинської сільської ради, як органу опіки та піклування в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Служба у справах дітей Джулинської сільської ради, як орган опіки та піклування звернулася в суд з даним позовом, в якому просять позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_3 , 2020 р.н., ОСОБА_4 , 2021 р.н., та ОСОБА_5 , 2023 р.н.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що згідно свідоцтв про народження серія НОМЕР_1 від 28.01.2022, серія НОМЕР_2 від 01.06.2020, серія НОМЕР_3 від 14.02.2023 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителі с. Джулинка Гайсинський район Вінницька область, є батьками дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Згідно рішень Виконавчого комітету Джулинської сільської ради від 16.03.2023р №3/17 та від 19.05.2022р №5/7 діти: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 перебувають на цілодобовому утриманні у Тульчинському обласному спеціалізованому будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушення психіки Вінницької обласної ради, на повному державному забезпеченні. Батьки за весь період перебування дітей в Тульчинському будинку жодного разу дітей не відвідали, не цікавилися розвитком та станом здоров`я своїх дітей. Згідно довідок - характеристик Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області № 304 від 21.02.2024р, №305 від 21.02.2024р, громадяни ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживають за адресою: АДРЕСА_1 , ведуть аморальний спосіб життя, зловживають алкогольними напоями, не належним чином виконують батьківські обов`язки, не працюють. Відповідно актів обстеження умов проживання ССД Джулинської сільської ради та фахівців соціальної роботи, в сім`ї ОСОБА_6 , порушені всі належні умови проживання малолітніх дітей, санітарно гігієнічний стан помешкання на низькому рівні, мати не справляється з своїми обов`язками. Немає запасу дров на зиму, груба несправна, відсутня електроплитка для приготування їжі, будинок відключений від електромережі.
Представник служби у справах дітей дЖулинської сільської ради, Паламарчук Л.І. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідачі, ОСОБА_1 та ОСОБА_8 , позовні вимоги визнали та не заперечували проти їх задоволення.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, усі зібрані по справі докази, давши їм оцінку в сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтями 15, 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у випадку його порушення, невизнання або заперечення, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права або інтересу.
Згідно з ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 являються батька трьох малолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_4 видане виконавчим комітетом Осіївської сільської ради Бершадського району Вінницької області від 01.06.2020); ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_5 видане Бершадським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрально - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) 28.01.2022); ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 видане Бершадським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 14.02.2023.
Наказом служби у справах дітей Джулинської сільської ради Вінницької області № 21 від 14.04.2021 "Про постановлення на облік" ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , постановлено на профілактичний облік служби у справах дітей Джулинської сільської ради, як таку що опинилася у складних життєвих обставинах, у зв`язку із неналежним доглядом та виконанням батьківських обов`язків батьками.
Наказом служби у справах дітей Джулинської сільської ради від 06.12.2022 № 73/01-10 "Про взяття на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах" ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у зв`язку із встановленням чинників, що зумовлюють ці обставини, зокрема, ухилення батьків від виконання своїх обов`язків з виховання дітей.
Наказом служби у справах дітей Джулинської сільської ради від 22.03.2023 № 25/01-10 "Про взяття на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах" ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , взято на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у зв`язку із встановленням чинників, що зумовлюють ці обставини, зокрема, ухилення батьків від виконання своїх обов`язків з виховання дітей.
Рішенням виконавчого комітету Джулинської сільської ради від 16.03.2023 № 3/17 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за заявою батьків - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , направлено в Тульчинський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки Вінницької обласної ради.
Рішенням виконавчого комітету Джулинської сільської ради від 25.04.2023 № 4/3 "Про продовження терміну перебування дітей у закладі" у зв`язку із закінченням терміну перебування малолітніх дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в Тульчинському обласному спеціалізованому будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушень психіки Вінницької обласної ради, так як батьки ОСОБА_1 2001р.н., та ОСОБА_2 1984р.н., не виправили ситуації з важким матеріальним становищем, та санітарно - гігієнічним станом помешкання, продовжено термін перебування у закладі, до усунення всіх недоліків в даній сім`ї.
З відповіді КНП "Тульчинський обласний будинок дитини ВОР" від 28.07.2023 № 471 вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , знаходяться на вихованні в КНП "Тульчинський обласний будинок дитини ВОР" з 13.05.2022, та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , знаходиться на вихованні в КНП "Тульчинський обласний будинок дитини ВОР" з 29.03.2023 по даний час на повному державному утриманні. За останні 6 місяців перебуванні дітей в закладі батьки дітей не відвідували, в телефонному режимі станом здоров`я, зростанням та розвитком дітей не цікавилися , участі у вихованні дітей не приймали.
Згідно довідки -характеристики виконавчого комітету Джулинської сільської ради № 304 від 21.02.2024 ОСОБА_2 фактично проживає по АДРЕСА_1 . Перебуває в шлюбі з ОСОБА_1 , не працює, проживає за рахунок тимчасових заробітків, зловживає алкогольними напоями, має шкідливі звички.
Згідно довідки -характеристики виконавчого комітету Джулинської сільської ради № 305 від 21.02.2024 ОСОБА_1 фактично проживає по АДРЕСА_1 без реєстрації постійного місця проживання. Народила трьох дітей, яких залишила без догляду. Умови проживання незадовільні, тому рішенням виконкому діти направленні на тимчасове утримання до Тульчинського обласного спеціалізованого будинку дитини. Проживає в шлюбі з ОСОБА_2 , не працює, проживає за рахунок тимчасових заробітків, має шкідливі звички.
З акта обстеження умов проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 09.02.2024 вбачається, що в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 не створено належних умов для утримання, повноцінного розвитку та зростання дітей. Санітарно-гігієнічний стан помешкання на низькому рівні, опалення пічне в аварійному стані, світло відрізане. Відсутні місця про сну та відпочинку дітей. Основний дохід сім`ї-сезонні заробітки. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ведуть аморальний спосіб життя , життям своїх дітей не цікавляться.
З акту відвідування сім`ї ОСОБА_1 від 19.02.2024 встановлено, що сім`я не дотримується санітарно -гігієнічних норм для проживання дітей. Умови проживання не відповідають нормам: у будинку брудно, стоїть неприємний запах, у кутку кімнати сміття та недопалки, порожні пляшки, розвалена груба, оскільки планують будувати нову. У літній кухні, де готують їсти і на даний час проживають, брудно, на кухонному столі брудні каструлі. Небезпечні предмети, ліки, миючі засоби, знаходяться у доступний місцях для дітей. Продуктами харчування забезпеченні в обмеженій кількості. Постільна білизна брудна і потребує прання, подушки і ковдри брудні. Територія навколо будинку огороджена дерев`яним парканом, який потребує ремонту.
Згідно інформації Центр надання соціальних послуг Джулинської сільської ради від 20.02.2024 № 43 відповідно до рішення Управління соціального захисту та охорони здоров`я Джулинської сільської ради № 32 від 04.10.2021 та наказу Центр надання соціальних послуг Джулинської сільської ради №60 від 12.10.2021 сім`я ОСОБА_1 отримує соціальну послугу "соціальний супровід" як сім`я, що опинилась в складних життєвих обставинах, та перебуває на обліку в Центр надання соціальних послуг Джулинської сільської ради з 12.10.2021. Під час соціального супроводу даної сім`ї фахівцями із соціальної роботи неодноразово було підтверджено актами відвідування родини, що сім`я не дотримується санітарно-гігієнічних норм, умови проживання на низькому рівні, не забезпеченні продуктами харчування. Опалення в будинку відсутнє, на даний час сім`я проживає в літній кухні в якій є опалення, але в аварійному стані. В помешканні припинено електропостачання за несплату, наявні борги в магазинах та у мешканців села. Сім`я не має стабільного заробітку. Умови для проживання дітей відсутні. Громадянка ОСОБА_1 на даний час засуджена Бершадським районним судом за ч.3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75,76 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки. Діти були тимчасово відібрані та влаштовані до Тульчинського дитячого будинку 13.05.2022. Під час відвідування фахівцями із соціальної роботи сім`ю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було попереджено про можливість позбавлення батьківських прав у разі якщо вони не будуть приймати участь у вихованні своїх дітей , не цікавитись їх долею та не відвідувати у дитячому будинку. Звернули увагу сім`ї на виконання нею необхідних умов для повернення дітей-облаштування будинку для проживання дітей, зміна способу життя. Однак сім`я ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не виконують своїх батьківських обов`язків стосовно трьох малолітніх дітей , ведуть аморальний спосіб життя, не мають стабільного заробітку, За час перебування дітей у Тульчинському будинку дитини батьки не провідували , не цікавилися станом їх здоров`я, не проявляли інтересу до їх внутрішнього світу. Назарі належні умови для проживання дітей відсутні.
Орган опіки та піклування Джулинської сільської ради, з метою захисту найкращих інтересів дітей, вважає доцільним позбавити батьківських прав ОСОБА_1 , 2001 р.н. та ОСОБА_2 , 1984 р.н., відносно малолітніх дітей: ОСОБА_3 , 2020 р.н., ОСОБА_4 , 2021 р.н., ОСОБА_5 , 2023 р.н., що підтверджується висновком про доцільність позбавлення батьківських прав затвердженого рішенням виконавчого комітету Джулинської сільської ради від 19.05.2023 № 5/25.
Відповідно до частин першої та четвертої статті 15 СК України, сімейні обов`язки є такими, що тісно пов`язані з особою, а тому не можуть бути перекладені на іншу особу. Невиконання або ухилення від виконання сімейного обов`язку може бути підставою для застосування наслідків, встановлених цим кодексом або домовленістю (договором сторін).
Відповідно до статті 150 СК України батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов`язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.
Стаття 27 Конвеції про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 року передбачає, що батько(ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 3 , п. 2 ст.6 Конвенції про права дитини про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів. Держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.
Відповідно до частини четвертої статті 155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою покладення на них відповідальності, передбаченої законом.
Статтею 157 СК України передбачено обов`язок того із батьків, хто проживає окремо від дитини, брати участь у її вихованні і право на особисте спілкування з нею.
Статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що виховання в сім`ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
Згідно з частиною першою статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
У статті 166 СК України визначено правові наслідки позбавлення батьківських прав.
Відповідно до статті 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Згідно із частиною четвертою статті 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи (частина п`ята статті 19 СК України).
При цьому суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини (частина шоста статті 19 СК України).
Згідно ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ч.ч. 1, 2, 3 ст. 89 ЦПК України).
Пленум Верховного Суду України в п. п. 15, 16 постанови від 30 березня 2007 року N 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" роз`яснив, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно їх утримують та інше), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.
Особи можуть бути позбавленні батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК України.
Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування своїми обов`язками.
В судовому засіданні встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ухиляються від виконання своїх батьківських обов`язків щодо своїх малолітніх дітей : ОСОБА_3 , 2020 р.н., ОСОБА_4 , 2021 р.н., ОСОБА_5 , 2023 р.н., протягом усього періоду перебування дітей в КНП "Тульчинський обласний будинок дитини ВОР" дітей не відвідували, в телефонному режимі станом здоров`я, зростанням та розвитком не цікавилися, участі у вихованні дітей не приймали,не створили умови для проживання дітей в сім`ї, зловживають спиртними напоями. З огляду на зазначене, суд вважає, що позбавлення батьківських прав відповідачів є доцільним.
У діях відповідачів проявляється саме винна та пасивна поведінка по відношенню до своїх дітей.
ВС в постанові від 24.10.2018 по справі № 761/2855/17 вказав, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, та можливе в разі доведення умисного ухилення відповідача від виконання батьківських обов`язків.
Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, дають суду підстави вважати, що відповідачі свідомо нехтують своїми батьківськими обов`язками, своєю винною поведінкою ухиляється від встановленого ст.150 Сімейного Кодексу України обов`язку щодо виховання своїх дітей, піклування про їх здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, а тому відповідно до ст.164 Сімейного Кодексу України суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як крайній захід, слід позбавити батьківських прав відносно їх малолітніх дітей - ОСОБА_3 , 2020 р.н., ОСОБА_4 , 2021 р.н., ОСОБА_5 , 2023 р.н.
Разом з ти, суд вважає за доцільне, роз`яснити відповідачам положення ст.169 СК України, що мати, батько, які були позбавлені батьківських прав мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо дитина була усиновлена і усиновлення не скасоване або не визнане недійсним судом. Поновлення батьківських прав неможливе, якщо на час розгляду справи судом дитина досягла повноліття.
Згідно ст. 141 ЦПК України, судові витрати слід стягнути з відповідачів в дохід держави.
Відповідно до ст.ст. 15, 18, 150, 155, 157, 164, 165, 166 СК України, ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 1, 10, 141, 258, 259, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Позов служби у справах дітей Джулинської сільської ради, як органу опіки та піклування в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьківських прав відносно їх дітей : ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в рівних частинах, 3028 грн. судового збору на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106 Код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Вінницького апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення виготовлено 20.12.2024.
Суддя В. І. Губко
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123906934 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Губко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні